1 Ayda 20 Kilo Verdiren Sıvı Diyeti

Çağımızın en büyük sorunlarından biri obezite olmaktadır. Obezite nedeniyle milyonlarca kişinin yaşam kalitesi çok fazla düşmektedir. Obezite eşiğine gelmeden ise mutlaka gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Kilo almaya başlayan bireylerin devamlı olarak yemek yemeleri nedeni ile mideleri büyük ölçüde büyümektedir ve doyma hislerini gitgide kaybetmektedirler. Bu sebeple de kilo vermek artık daha zor bir duruma gelmektedir. Çok fazla kilo alan ve bu fazla kilolarından kurtulmak isteyenler ise birçok diyet yöntemine başvurmaktadır. Bu diyetler arasında ise genel olarak 1 ayda 20 kilo verdiren sıvı diyeti tercihinde bulunmaktadırlar. Bu diyet sayesinde çok kısa süreler içerisinde istenilen kiloya ulaşabilmektedirler.

1 ayda 20 kilo verdiren sıvı diyeti ise spor ile mutlaka desteklenmelidir. Spor sayesinde daha fazla kilo vermenin yanında oluşabilecek sarkmaların ve çatlamaların büyük ölçüde önüne geçilebilmektedir. Çok ağır sporların yapılmasına ise gerek yoktur. Bol yürüyüş ve kardio ağırlıklı spor yapmak yeterli olmaktadır.

1 ayda 20 kilo verdiren sıvı diyeti ise aşağıda verilmektedir.

  • Sabah kahvaltısında 1 adet ceviz mutlaka tüketilmelidir. Sağlık açısından cevizin ne kadar yararlı olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bunun yanında 1 bardak limonlu su içilmelidir. Aç karnına içilen limonlu su, yağ yakımını çok fazla kolaylaştırmaktadır. Ayrıca vitamin değeri yüksek portakalın da suyu içilmelidir.
  • Ara öğün de ise sabah kahvaltısının aksine 3 bardak limonlu su içilmelidir. Bunun yanında hiçbir şekilde şeker atmadan, ılık 1 bardak süt içilmelidir.
  • Öğle yemeğinde ise 1 veya 2 kase çorba hiçbir şekilde ekmek yemeden tüketilmelidir. Bunun yanında tuzsuz, yağ oranı az olan ayran yapılarak istenilen kadar içilebilmektedir.
  • Akşamüstü ise 3 bardak meyve suyu içilmelidir.
  • Akşam ise istenilen kadar meyve suyu içilebilmektedir. Bunun yanında yarım paket labne peynir yenmelidir. Labne ise mutlaka light olmalıdır.

Sıvı diyetinde görüldüğü gibi limon çok fazla yer almaktadır. Yağ yakımını kolaylaştırdığı için ve içeriği nedeni ile diyetin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Sıvı diyeti ise sadece 1 ay uygulanmalıdır. Uzun bir süre mutlaka ara verilmelidir.

Yoruma kapalı.