1 Ayda 5 Kilo Verdiren Spor

1 ay içerisinde belirli diyetlerin uygulanması ve egzersizlere dikkat edilmesi halinde 5 kilo vermek mümkündür. Ancak bunun altın kuralı, mutlaka bir uzmandan destek alarak vücut, yağ ve kas ölçümlerinin yaptırılması ve tamamen kontrol altında zayıflamanın gerçekleştirilmesidir. Kimi zaman zayıflamak istenmesi halinde yapılan diyetler ve spor programları vücuda zarar vererek tahribata yol açabilmektedir. 1 ayda 5 kilo verdiren spor konusunda da oldukça dikkatli davranılması gerekmektedir.

Spora başlamadan önce, diyet uygulayacak kişi mutlaka günlük aldığı besinlere dikkat etmelidir. Özellikle Türk mutfağının oldukça geniş ve zengin olması, yemeklerin iştahla yenmesi konusunda büyük bir etkendir. Ancak diyet uygulayarak zayıflamak isteyen kişiler günlük almış oldukları porsiyonlara da dikkat etmesi gerekmektedir. Daha az porsiyonlarla, midenin boş kalmayacak şekilde sıklıkla öğünlerin alınması, hem sağlık hem de zayıflama açısından büyük bir öneme sahiptir.

Gün içerisinde glüten içeren beyaz ekmek, pirinç pilavı gibi besin maddelerinden uzak durmak ve karbonhidratı azaltmak zayıflamak açısından büyük bir önem konusudur. Bunun yerine kas liflerinin yenilenmesi ve kasların daha iyi gelişmesi açısından protein içeren gıdaların arttırılması gerekmektedir. 1 ayda 5 kilo verdiren spor öncesinde dikkat edilmesi gereken unsurların en önemlisi de budur. Bununla beraber proteinli gıdaların tüketilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur da fazla tüketiminin yapılmamasıdır. Aksi takdirde vücut fazla gelen proteini yağ olarak depolayacaktır.

Gündelik yaşamda dikkat edilmeyen ve sonucunda birçok sağlık problemi ile beraber kilo alma konusunda da çok büyük etki oluşturan gece yenilen gıdalardan da uzak durulması tavsiye edilmektedir. Özellikle uyumadan 2 saat öncesinde yenilen gıdalar, vücutta ağır tahribatlar oluşturmaktadır.

1 ayda 5 kilo verdiren spor doğrultusunda günlük olarak en az 45 dakika yürüyüş yapılması önerilmektedir. Günde 45 dakika tempolu ve düzenli bir yürüyüş sonucunda, vücut günlük olarak almış olduğu tüm kalorileri yakma özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra bol bol su içmek ve gün içerisinde göbek, basen ve kalça gibi bölgelere biriken yağları eritmek için uygulanacak egzersizler, kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Yoruma kapalı.