1 Haftada 5 Kilo Verdiren Ayran Diyeti

Ayran Diyette Kullanılabilir Mi

Ayran milli içeceğimiz olarak da bilinir. A vitamini deposu olması yanında C,D,K ve E vitaminlerini barındırır. Elbette kalsiyum ve demir açısından zengin oluşu vücudumuzun ihtiyacı olan minarelleri (sodyum, magnezyum, manganez) içermesi nedeniyle oldukça faydalı bir gıdadır.

Ayran Diyette Kullanılabilir Mi?

Sağlık açısından faydalarını sıraladığımız ayranın ayrıca diyetlerde de sıklıkla tüketilen içecek türü olduğunu söylemek gerekir. Diyet uygulayan bireylerin vücutlarının temel ihtiyaçlarının karşılanması açısından son derece önemli olması ve vücut için zararlı materyalleri içermemesi nedeniyle diyetlerde kullanılmaktadır.

Ayranın Faydaları

Ayranın vücudumuz açısından çok fazla faydasını sıralamak mümkündür. Sofralarımızın temel gıdalarından olan ayran hele doğal yollarla üretilirse son derece kıymetli bir içecektir. Vücudumuzun kalsiyum ihtiyacını karşıladığı gibi kemik erimesine karşı da etkisi vardır. Kan basıncını düşürür ve kolesterole iyi gelmektedir. Midemizin asit üretimini dengeler bu nedenle de gastrit ve ülser hastalıklarına faydası vardır. Sindirim siteminiz düzenler bağışıklık sistemini destekler. Kas ve sinir sistemimizi korur. Bildiğiniz gibi tansiyonun kontrol altına alınmasında da rol oynamaktadır.

Ayran Nasıl Olmalı?

Diyet için ayran tüketiminde özellikle yağsız ve tuzsuz olmasını tercih etmelisiniz. Ayrıca hazır yoğurtlar yerine ev yapımı doğal yollarla elde edilmiş yoğurtları kullanmanız daha etkin sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Ayran Diyeti Listesi

Ayran diyetinde, ayran dışında meyve tüketimi önemlidir. Çünkü diyette şeker içeren gıdalar yoktur. Bu nedenle şeker ihtiyacı meyvelerle karşılanmalıdır. 1 hafta uygulanacak bu diyetle 5 kilo vermeniz mümkün olacaktır. Günde 2 litrenşn altına düşmeden su içilmeli ve bitki çaylarıyla desteklenmelidir. 1 hafta sonra diyetin bitmesi akabinde aynı kiloda kalabilmek adına şekerli gıdalardan ve özellikle yağlı yiyeceklerden uzak durmak gerekecektir. İşte 1 haftada 5 kilo verdiren ayran diyeti ;

1. Gün

Sabah: 3 bardak ayran

Öğlen:3 bardak ayran

Akşam: 3 bardak ayran – 1 porsiyon haşlanmış veya ızgarada tavuk

2. Gün

Sabah: 3 bardak ayran

Öğlen: 2 bardak ayran

Akşam: 1 bardak ayran – Meyve

3. Gün

Sabah: 2 bardak ayran

Öğlen: 2 bardak ayran

Akşam: 1 bardak ayran – Haşlanmış veya çiğ sebze

4. Gün

Sabah: 2 bardak ayran

Öğlen: 2 bardak ayran

Akşam: 1 bardak ayran – Az yağlı, tuzsuz patlamış mısır

5. Gün

Sabah: 2 bardak ayran

Öğlen: 2 bardak ayran

Akşam: 1 bardak ayran – Doğal maden suyu

6. Gün

Sabah: 2 bardak ayran

Öğlen: 2 bardak ayran

Akşam: 1 bardak ayran – Doğal bitki çayı

7. Gün

Sabah: 2 bardak ayran

Öğlen: 2 bardak ayran

Akşam: 1 bardak ayran – Sebze çorbası

Yoruma kapalı.