1 Poğaça Kaç Kalori?

Annelerimizin elleriyle yoğurulan o mükemmel hamurlardan meydan gelen muhteşem poğaçalar birçok sohbetin baş tacı olmuştur. Kimi zaman kahvaltı sofralarında kimi zaman ise dedikodu sohbetlerinin hararetli yaşandığı ortamlarda masalardaki yerini alan poğaçalar her zaman için bizlerin vazgeçilmez yiyeceği olmuştur.

Sabah kahvaltı yapmadan çıkanların kurtarıcısı bu poğaçalar kaç kalori diye aklınıza takıldı mı? Yediden yetmişe herkesin severek yediği poğaçalar sahip olduğu kalori değeri ile aklımızda oluşabilecek kilo sorunlarına tercüman oluyor.

Sadece ve sadece 100-200 arası bir kalori değerine sahip poğaçalar günlük yürüyüş yapan bireyler için vücutta daha büyük zararlara neden olmadan enerjiye çevrilebilmektedir.

Poğaçalar kolay sindirimi ve düşük kalori değeri ile de diyet yapan insanlar için oldukça yardımcı bir besindir. Ancak günlük bir taneden fazla yenmesi durumunda ortaya istenmeyen manzaralar çıkabilir. Bunun için kendinize diyet açısından tatil verdiğiniz günlerde bir tane poğaça yiyebilirsiniz aksi takdirde giderek daha çok kilo almaya başlarsınız ki bu özellikle de kadınlar için kabul edilmez bir durumdur.

Poğaçaların yapımında kullanılan yağlar ve malzemelerde kalori oranının düşmesine ya da artmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden her zaman için evde içindeki malzemeleri kendinizin hazırladığı poğaçaları yemenizi tavsiye ederiz. Çünkü içine koyacağınız malzemeleri kendi diyet programınıza göre belirleyerek koyabilir ve günlük kalori sınırınızı aşmayacak şekilde poğaçalar yapıp gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.

Yoruma kapalı.