10 En Korkunç Filmler Listesi ile Cesaretinizi Ölçmek İster Misiniz?

10 En Korkunç Filmler Listesi ile Cesaretinizi Ölçmek İster Misiniz?

0 118

Sıkıcı ve boş vakitlerinizi en korkunç filmler listesi ile değerlendirmeye ne dersiniz? Film sektörü geçmişten günümüze oldukça gelişmiştir. Uluslararası film sektörü içerisinde oldukça iddialı filmler bulunur. Bunun yanı sıra ülkemiz genelinde de uluslararası arenada yarışabilecek formatlar da mevcuttur. Dilediğiniz zaman cesaretinizi değerlendirebileceğiniz filmlere yazımız ile ulaşabilirsiniz. Tüm zamanların en iyi korku seansı vakti için hazır olun!

2021 Güncel En Korkunç Filmler Listesi

En korkunç izle seçeneği ile internet üzerinde farklı içeriklere erişim sağlayabilirsiniz. Ancak film izleme konusunda en sıkıntılı durum bir karar vermektir. Geçirilecek vakti değerli olan bireyler doğru nokta atışı yaparak izlemeye başlamalıdır. Bu konuda sizler için çok zengin bir içerik sunuluyor. En iyi korku filmi listesi sayesinde film içeriklerine ulaşarak doğru filme karar verebilirsiniz.

1- Karadedeler Olayı

Türk yapımlarına şans vermek isteyenlere en korkunç filmler listesi arasında ilk sırada yer veriyoruz. Karadedeler Olayı 2011 yılında beyaz perde de yerini almıştır. 2011 yılına kadar Türk yapımı farklı denemeler oluşmuştur. Ancak birçok kişinin yaptığı yoruma göre bu film onlar arasında ayrı bir yere sahiptir. Film gerek konusu gerekse çekimi ile büyük bir gerilimi içerisinde bulunduruyor.

10-en-korkunc-filmler-listesi

Filmi en korkunç korku filmleri listesi içerisinde bulunmasını sağlayan ise gerçek bir konuya dayanmasıdır. Türk yapımı korku filmlerinde bu tarz gerçeğe dayanan senaryolara denk geliyoruz. Filmin konusu incelendiğinde yıllar önce Kırklareli ilinin Lüleburgaz ilçesinde geçen yaşantılar görülüyor. İlçede bulunan kişilerin ‘karadedeler’ gördüğü iddası ve hatta kanıtları vardır!

2- Sapık ( Psycho)

10-en-korkunc-filmler-listesi

En korkunç filmler listesi içerisinde kült filmlere yer verilmezse olmaz! Alfred Hitchcock yapımı Sapık filmi eski zamanlarda vizyona girse de günümüzde hala alıcısını bulmaya devam ediyor. Ünlü film yapımcısının sinemaya farklı alanlarda değer kattığı bilinmektedir. 1960 yılında vizyona giren bu film de onlardan sadece birisidir. Psikozu bulunan bir katilin yaşattıkları ve yaşayacaklarını unutulmaz sahneleri ile izlemeye ne dersiniz?

3- Yaratık (Alien)

Bilim kurgu filmleri geçmişe nazaran çok ciddi gelişmelere sahne olmuş bir kategoridir. Teknoloji ve yazılımların gelişmesi bu alanda ciddi ve iddialı yapımların gelmesine sebep oluyor. Genelde geleceğe dair distopik filmler olarak karşımıza çıkan bilim kurgu filmleri arasındaki Yaratık, gerilim ve korku kategorisinde çok iddialı bulunuyor.

10-en-korkunc-filmler-listesi

IMDB puanı 8.4 olan film en korkunç filmler listesi içerisinde iddiasını da kanıtlar vaziyettedir. Dünyanın en korkunç filmleri listesi içerisinde bilim kurgu alanından girerek insanlar üzerinde bu tarz bir etki yaratması takdire şayandır. 1979 yılında gösterime giren film, günümüzde hala izleyicileri ile buluşuyor. İleri zamanda ortaya çıkan yaratıklarla insanların arasındaki yaşantıyı konu alıyor.

4- Cinnet (The Shining)

1980 yılında vizyona giriş yapan Cinnet filmi, en iyi korku filmi listesi için olmazsa olmaz bir markadır! Marka deniliyor çünkü korku filmi araştırmasında bu filme denk gelmemek neredeyse imkansızdır. Stanley Kubrick tarafından kaleme alınan bir kitabın uyarlaması olan film bu alanda en iddialı yapıtlar arasındadır. Korku gerilim alanında tüm zamanların en iyi yönetmen yönlendirmesi ile ortaya çıkan bir yapım karşımıza çıkıyor.

10-en-korkunc-filmler-listesi
En Korkunç Filmler Listesi

Film başlangıç aşamasında durgun bir görüntü verse de çok kısa süre içerisinde en korkunç filmler listesi içerisinde neden yer aldığını sizler için açıklıyor. Ve bu andan itibaren neredeyse diken üstünde her an gerilim ile izlemeye devam ediyorsunuz. Sadece bir ev içerisinde nasıl bu tarz iddialı bir film çekilir? İşte tüm kanıtı ve inanılmaz oyunculuğu ile Jack Nicholson karşınızda yer alıyor.

5- The Exorcist (Şeytan)

Paranormal olaylardan etkilenen ve bu tarz filmlerin takipçisi olanlara kült bir öneri The Exorcist olmaktadır. En korkunç izle kategorisi altında mutlaka bu diziye denk geleceksiniz. Filmi farklı kılan konusu kadar çekim esnasında kişilerin başına gelenler olmaktadır. Konusu itibari ile ruhani varlıkları barındırması gerçek hayatta bu tarz durumların yaşanmasında merak duygusunu körüklemektedir.

10-en-korkunc-filmler-listesi

En korkunç filmler listesi sıralamasında ciddi bir yere sahip olan Şeytan filminin çekim esnasında kıyafet hazırlayan asistan vefat etmiştir. Bunun yanı sıra başrol oyuncusunun kolu kırılmıştır. Film çekim esnasında aynı zamanda açıklaması olmayan yangınlarda çıkmıştır. Hesaplanan sürenin çok üzerinde çekimler tamamlanmıştır. Küçük kızın başından geçen paranormal olayların çözümü için uğraşları film süresince izlemekteyiz.

6- Texas Katliamı

Sally ve Franklin kardeşlerinin başından geçen oldukça gergin olaylara film tanık olmaktadır. Kardeşlerin bir sebepten ötürü ölmüş dedelerinin mezarını açması gerekir. Mezara giderken yol üstünde arabalarına aldıkları otostop çeken kişi ise beklenmedik durumların yaşanmasına sebep olacaktır.

10-en-korkunc-filmler-listesi

Arabada ilerlerken bir çakı ile önce kendisini kesen kişi sonrasında kardeşlerden birisini yaralar. Bunun üzerine arabadan bu normal olmayan kişileri atarlar. Ancak ilerleyen bölümde dedesinin evine gittiklerinde hiç beklemedikleri olayları yaşamaya devam ederler. Üst düzey gerilimli bir film mutlaka şans vermelisiniz.

7- O (It)

Ünlü yazar Stephen King kaleminden ortaya çıkan yapıt en korkunç filmler listesi arasında yer almayı kesinlikle hak ediyor. Daha önce 1977 yılında ilk olarak sinemada yer aldı. Ancak güncel versiyonu 2017 yulında tekrar izleyicilerle buluştu. Burada kitaba nazaran farklılıklar içermektedir. 2017 en korkunç korku filmleri listesi arasında yer almasını izlediğinizde anlayacaksınız.

10-en-korkunc-filmler-listesi

7 arkadaşın başından geçen olayları film içerisinde görülür. 7 arkadaş okul içerisinde dışlanan bir grubu oluşturmaktadır. Bu grup belirli bir süre sonra hayatın sıkıntılarının yanı sıra palyaço yüzünden yaşanan sıkıntıyı yaşamaya devam edecektir. Korkularını bu palyaço yüzünden yaşamakta bir yandan da kurtulmak için çabalamaktadır.

8- Se7en (Yedi)

Brad Pitt ve Morgan Freeman’ın başrolü olduğu film en korkunç filmler listesi içerisinde farklı bir yere sahiptir. Film içerisinde korkudan daha çok gerilim ve merak duygunuz artacaktır. Başroller film içerisinde iki deedektifi oynamaktadır. Bu dedektifler, bir seri katilin izini sürmeye devam etmektedir.

10-en-korkunc-filmler-listesi

Ölümlerin birbiri ile bağlantısını çözmek adına uğraş gösteren dedektifler bu konuda oldukça zorlanacaktır. Çünkü katil bu konuda kolay kolay bir ipucu vermemektedir. Kısa süre sonra katilin İncil’de geçen 7 büyük günaha sahip kişileri öldürdüğü görülmektedir. Filmin sonu ise neredeyse hiç tahmin edilmediği şekilde bitecek ve sizi büyük bir şoka sokacaktır. Dünyanın en korkunç filmler listesi içerisinde yer almasa da gerilim ve merak konusunda mutlaka şans vermeniz gereken yapıtlardan birisidir. Beyazperde içinde tarihi yerini alıyor.

9- 28 Gün Sonra

2002 yılında vizyona giren film ik farklı bölüm ile kişilerin karşısına çıkıyor. Akıl almaz bir şekilde ortaya çıkan bulaşıcı hastalık insanların farklı bir formata bürünmesine yol açtı. Bunun sonucunda değişime uğramak istemeyen bireyler sağlığını korumak adına çabalamakta aynı zamanda bu değişmiş insanlara karşı savaşmaya çalışmaktadır.

10-en-korkunc-filmler-listesi

Bir kaçış filmi olmasının yanı sıra en korkunç filmler listesi olarak anılmasında hem makyaj ile ortaya koyulan insan değişimleri hem de senaryo etkili olmaktadır. Bir an da ortaya çıkan saldırıların yanı sıra bireylerin kaçış odaklı yaşamları korku filminde olması gereken gerilimi sürekli aktif kılmaktadır. Güncel filmler arasında bulunmaya devam etmektedir.

10- En Korkunç Filmler Listesi| Paranormal Activity Serisi

En korkunç korku filmleri listesi içerisinde bir seri mi istiyorsunuz? Üstelik gerçekçilik sizin için önem mi taşıyor? O zaman mutlaka Paranormal Activity serisine şans vermelisiniz. Korku filmleri arasında ismini mutlaka duyabileceğiniz öneriler arasında yer alıyor. Her film farklı bir ev içerisinde değişik yaşantıları izleyicilerin karşısına sunuyor.

10-en-korkunc-filmler-listesi

En iyi korku filmi listesi kategorisinde anılmasının sebebi ise ev içerisinde yer alan izleme kameralarına kayıt edilen ‘gerçek’ görüntüler olmasıdır. İzlediğiniz de akıl almaz olaylara bizzat şahit olacaksınız. Ailelerin başından geçen olaylar oldukça ürkütücü çoğu zaman korkunç olmaktadır. Sanki ailenin yanında olaya şahit olmanın yanı sıra bizzat yaşıyormuş hissine kapılmanız da mümkündür.

10-en-korkunc-filmler-listesi

Korku filmlerini Netflix gibi ünlü platformlar üzerinden bulmanız mümkündür. Aynı zamanda Netflix üzerinde sınırsız ve farklı kategorilerde diziler de izleyebilirsiniz. En Duygusal Netflix Dizi Önerileri 2020 listemiz sayesinde bu arayışınıza kolayca çözüm bulabilirsiniz. Mutlaka yazımıza göz atmalısınız!

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.