10 Farklı En Sağlam Mobilya Markası Listesi

En Sağlam Mobilya Markası Listesi: 10 Farklı Mobilya Markası!

Mobilya ve eşyaları uzun süreli kullanmak için en sağlam mobilya markası üzerinden alışveriş yapmak gerekir. Sürekli eşya yenilemekten sıkılmadınız mı? Verdiğiniz paranın performans ve görüntü açısından değerini yansıtacak en ünlü mobilya markaları ile yola devam etmek istemez misiniz? Ülkemiz içerisinde faaliyet gösteren hatta ünü dünyaya yayılmış mobilya markalarına yazımızda ulaşabilirsiniz.

YouTube video

En İyi Mobilya Markaları 2023 Listesi!

Kalitesinden ödün vermeyen ve bu doğrultuda müşterilerinin beğenisi kazanan mobilya markaları bulunmaktadır. Kimi en lüks mobilya markaları olurken kimisi uygun fiyat-performans grafiğini oluşturmaktadır. Bütçenize uygun olarak bulunan en sağlam koltuk markası ve ev eşyası markalarını incelemek isterseniz, yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

1 – Divona Home

Divona Home dış mekan mobilyacısı olarak sektöre adım atmıştır. Zamanla kategorilerini geliştirerek, sektördeki farkını ortaya koymuştur. Uzun yıllardır en iyi mobilya mağazası olarak, müşterilerine kailteli ve şık mobilyalar sunmaktadır. Böylelikle en kaliteli mobilya markaları arasına adını yazdırmıştır.

En Sağlam Mobilya Markası

Bahçe ve balkon mobilyası denildiğinde tasarım mobilya markaları arasında, akla ilk gelen firmalardandır. Halen herkes için en iyisi anlayışıyla hareket etmektedir. Firma, bahçe ve balkonlarınıza iz bırakan ürünlerle hizmet vermeye devam ediyor!

2- Lazzoni

Lazzoni markası, en sağlam mobilya markası arasında bulunmaktadır. Kuruluş yılı 1947 gibi oldukça eski yıllara dayanır. Ankara şehri mobilya sanayisi ve satışı konusunda akıllara ilk gelen şehirdir. Marka da bu konuyu göz önünde bulundurarak şehir içerisinde kuruluşunu gerçekleştirmektedir. Kısa sürede dünyaca ünlü mobilya markaları arasına adını yazdırmıştır. Ayrıca bu marka, Türkiye’nin en pahalı mobilya markaları arasındadır.

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi
En Sağlam Mobilya Markası

1947 yılında kurulması ile birlikte aile içerisinde marka el değiştirerek devam etmiştir. Ülke sınırlarında ismini duyurduktan sonra 2010 yılında dünya üzerinde de satışı hedefleyerek New York üzerinde ilk mağazalarını açmıştır. En ünlü mobilya markaları arasında bulunan firma burası ile sınırlı kalmayarak farklı ülkelerde de satışa başlamıştır. Orta ve üst fiyatlarda mobilya satmaktadır.

3- Doğtaş Mobilya

Çanakkale merkezli kurulan Doğtaş Mobilya şüphesiz en sağlam mobilya markası listesinde yer almayı hak ediyor. 1972 yılında Türkiye’de kurulan markanın sayısız reklamına televizyon ve farklı alanlarda denk gelmek mümkündür. En sağlam koltuk markası listesinde de adını duyuran marka sadece koltuk alanı ile sınırlı kalmamaktadır.

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

Mobilya sektörünün gelişmesi ile birlikte firma da bununla kalmayarak kendisini geliştirme amacını gütmüştür. Koltuk takımlarının yanı sıra genç yatak odası, yemek odası ve çocuk odası gibi farklı alanlara dair ürün satışı yapmaktadır. Çoğu markada olduğu gibi şikayetler yer alsa da ülke genelinde müşterilerin aklına gelen ilk firmalar arasında bulunmaktadır.

4- Moda Life

Moda Life markası başlangıçta düğün hazırlığı aşamasında ön plana çıkmıştır. Düğün paketleri ile dekorasyon fikirleri adına köşe koltuk, mutfakta bir mobilya  gibi birçok fırsat sunmuştur. Marka ürünlerinde oluşan genişleme ile en sağlam mobilya markası listesinde yer aldığı görülmektedir. En sağlam koltuk markası olma konusunda da oldukça iddialıdır. Kuruluşuna bakıldığında 1990 yılını gördüğümüz marka kısa sürede mobilya dünyasında iyi etkiler bırakmıştır.

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

Marka sadece üretim değil aynı zamanda müşteri memnuniyeti sağlama noktasında da etkili olmaya çalışmaktadır. Kaliteli eşyaların üretimi sonrası satış noktalarında ve müşteriye geri dönüşlerde ciddi bir emek harcanmaktadır. Bu durum kendisinin en ünlü mobilya markaları arasında yer almaya adım adım götürmektedir. Sitesi üzerinden satışları online olarak da sunar.

En İyi Mobilya Markası Kadınlar Kulübü Ne Öneriyor?

Kadın, yaşam ve farklı konularda konuşma imkânı bulunan platformların sayısı fazladır, Kadınlar Kulübü bunlardan birisidir. En iyi mobilya markası Kadınlar Kulübü üzerinde tartışmaya açılan konular arasında bulunur. En iyi mobilya markaları forum üzerinde gerçekleşen yanıtlara göre Doğtaş Mobilya göze çarpan ilk öneriler arasında yer almaktadır.

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

En iyi mobilya markaları Ekşi Sözlük de incelendiğinde Divona Home, Doğtaş, Kelebek gibi farklı markalar en sağlam mobilya markası olarak ön plana çıkıyor. Yapılan yorumların değerlendirmesine bakıldığında tercihler esnasında alt ve üst fiyatlandırma/kalite olarak ayrım yapılması gerektiği belirtilir. Kişilerin bütçesine uygun olarak satış gerçekleştiren mobilya firmaları bulunur. Ayrıca Kadınlar Kulübu üzerinden en iyi 10 mobilya markası önerilerine ulaşabilirsiniz.

En Sağlam Mobilya Markası| Dünyaca Ünlü Mobilya Markaları Nelerdir?

Ülke içerisinde kurulmuş en lüks mobilya markaları genel olarak adını dünyaya duyurmuş olan markalar olmaktadır. En ünlü mobilya markaları da bu neticede oluşum gösterir. Türk markası olarak kurulan mobilya firmaları zaman içerisinde hedeflerini genişleterek dünyaya daha kolay şekilde yayılım göstermiştir. İşte, Türkiye’deki ünlü mobilya markaları!

1- Jador

Türkiye içerisinde en sağlam mobilya markası listesi içerisinde yer alması dışında en lüks mobilya markaları da arasında Jador bulunur. Dünyaca ünlü mobilya markaları arasında gösterilme sebebi ihracat ağının geniş olmasından kaynaklanmaktadır. 2013 gibi çok yakın bir zamanda kurulmuş marka İsviçre, Fransa ve Avusturya gibi alanlara gönderim yapmaktadır.

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

Sadece yurt dışı değil, ülke içerisinde de elbette satışları bulunur. Kayseri merkezli olan Jador markası Kayseri, Trabzon ve Malatya da daha üst seviyede aktiflik gösterir. En sağlam koltuk markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bunun yanı sıra Türkiye’nin her alanına satış gerçekleştirmektedir. Yemek odası, yatak odası ve genç odası gibi geniş bir alan için başvurulabilir. Marka, en pahalı mobilya markaları arasında yer almaktadır.

2- En Sağlam Mobilya Markası| Ikea

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

Dünyaca ünlü mobilya markaları listesi arasında uygun fiyatları ve geniş skalası ile en sağlam mobilya markası kategorisinde Ikea bulunmaktadır. Yatak odası yemek odası genç odası takımları gibi her alana hizmet eder. Gerek mağaza içerisindeki çeşitliliği gerekse kurulum esnasında sağlanan yardımlar mobilya firmaları arasında markanın değerini arttırmaktadır. Çok tercih edilen iyi mobilya markaları arasında yer alan firmadır. 1930 yılında kurulan ve merkezi yeri İsveç’te bulunan marka en ünlü mobilya markaları arasında yer alıyor.

3- Bellona

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

En sağlam koltuk markası gibi bir konu içerisinde Bellona markasından bahsetmemek olmazdı. 1997 yılında mobilya konusunun merkezlerinde olan Kayseri şehrinde üretime başlamıştır. Geçen zaman içerisinde gerek evini yenilemek isteyenlerin gerekse yeni evlenenlerin başvurduğu ilk markalar arasında girmiştir. Orta seviye fiyatlandırmaları ve kalite değerleri sayesinde dünya üzerinde de aktif rol oynamıştır.

4- Mudo

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

1964 yılında kurulan Mudo markası başlangıçta hediyelik eşyalar ile yola başlasa da günümüzde en sağlam mobilya markası listesinde yer alıyor. Ülke genelinde 200’ü aşkın satış noktası ile kişilere ulaşmaktadır. Bunun yanı sıra fiyatları ve kalitesi doğrultusunda en lüks mobilya markaları arasında bulunuyor. KKTC, Azerbaycan ve Özbekistan üzerinde de satış için bulunmaktadır.

5- İstikbal

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

1964 yılında satış hayatına Kayseri’de başlayan İstikbal, değerini her geçen gün yükselterek devam etmiştir. Türkiye içerisinde bilinen en ünlü mobilya markaları arasında bulunur. Bunun yanı sıra dünya geneline de açılmıştır. Yunanistan, Bulgaristan, Rusya, Mısır, Almanya Kazakistan, Romanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkelere ihracat yapmaktadır. Bunun aynı sıra ABD üzerinde de satış alanları bulunur.

6- Enza Home

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

Uygun fiyatlı mobilya markası bulmak aynı zamanda en sağlam mobilya markası olmasını mı istiyorsunuz? Enza Home bu konuda oldukça iddialıdır. Gerek yemek takımları ile gerekse en sağlam koltuk markası olarak kişilerin gözünde yer alır. Ülke sınırları içerisinde kurulması 1976 yılına dayanır. Kuruluş anından bugüne kadar hızlı ilerleme sağlamıştır. 20 ülkeyi aşkın yurt dışında satış yapmaktadır.

7- Kelebek

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

Doğtaş Marka ile ortak olan Kelebek markası, genç yatak odası mobilya markası adına oldukça ön plandadır. Genç işi ürünlerinin yanı sıra yatak üretimi ile de ön plana çıkar. Yatak odası takımları için mutlaka bakılması gereken iyi mobilya markaları arasındadır. Türkiye içerisinde farklı şehirlerde farklı satış noktaları bulunur. Bunun yanı sıra Sri Lanka, Azerbaycan, Malta, Suudi Arabistan gibi ülkelerde bulunması ile dünyaca ünlü mobilya markaları arasında yer alır.

Dünyanın En Pahalı Mobilya Markaları

En sağlam mobilya markası çoğu zaman en lüks mobilya markaları arasından çıkmaktadır. Bu durum her zaman geçerliliğini sürdürmese de ağırlıklı olarak bu şekildedir. Dünyanın en pahalı mobilya markaları ise çıkardığı eşyalardan çok fiyatları ile adından söz ettirir. Siz de lüks takılmayı seviyorsanız ve evinize değer veriyorsanız bu markaları tercih edebilirsiniz.

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

Dünyanın en pahalı mobilya markaları incelendiğinde:

  • Eames Tasarım Evi,
  • Dedon Swingrest,
  • Zanotta,
  • Hadi Teherani bulunmaktadır.

Markalar içerisinde satışa sunulan eşyaların fiyatları oldukça şaşırtmaktadır. Sandalye gibi basit eşyaların dahi milyonlarca dolara satıldığı görülmektedir.

10-farkli-en-saglam-mobilya-markasi-listesi

Ev eşyalarını doğru marka üzerinden temin etmek büyük önem taşır. Sadece kullanım değil aynı zamanda dekorasyon konusunda genişlik oluşturur. Salonlarınızı çiçekler ile dekore etmek ve süslemek istemez misiniz? Salon Bitkileri Nelerdir? Nasıl Yetiştirilir yazımıza bakarak bilgi alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.