10 Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

0 3

10 kilo vermek istiyorum diyorsanız, estetik görünümünüzü daha iyi bir duruma getirmek ve kilolardan dolayı yaşadığınız sağlık probleminden kurtulmak istiyorsunuz demektir. Fazla kilolar kişide bulunan özgüvenin azalmasına ve psikolojik rahatsızlıkların baş göstermesine neden olur. Bu durum uygun egzersizlerin ve doğru bir diyetin uygulanmasıyla kontrol altına alınabilir.

Burada 10 kilo vermek istiyorum diyen kişilerin, verdikleri kararda emin ve bunu bir hedef olarak seçmiş olmaları gerekir. İstikrarlı bir sporu takip eden dengeli beslenme sizin zayıflamanızı sağlayacaktır. Bu konuda kişiler kendilerine güveniyorlarsa, gerekli çalışmalara başlayabilir ya da söz konusu olan durum hakkında profesyonel bir yardım alabilirler. Bu süreçte izlemeniz gereken yollar;

Dengeli Beslenme Planı Oluşturulmalı

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

10 kilo vermek istiyorum diyen kişilerin başta yaşamış olduğu problem, dengesiz beslenmeden dolayı alınan kiloları oluşturur. O yüzden öncelikle kişiler gerekli uzmanlardan yardım alarak bir diyet listesi oluşturmaları gerekir. Bu diyet listesi kişiyi hızlı bir perhize sokmamalı, bu durum yavaş yavaş gerçekleşmelidir.

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

Burada kişinin gün içerisinde mutlaka et ürünleri yemek ve protein, karbonhidrat gibi besinleri aksatmaması önemlidir. Ayrıca Kişiler 10 kilo gibi bir hedef belirlemişlerse, diyet listesini günü gününe uyup düzenli beslenmeleri gerekir.

Geçici Kilo Değil Kalıcı Kilo Verilmeli

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

Kilo vermek isteyen kişilerin yapmış olduğu en büyük hatalardan biri, hedeflerini yüksek tutmaları ve hedefe ulaştıktan sonra kendilerini salmalarıdır. Bu durum, kişilerin kalıcı kilo vermelerine mani olup sadece geçici kilo vermelerini sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, kişiler10 kilo vermek istiyorumgibi bir hedefi koyduklarında kalıcı olarak kilo vermeyi amaç edinmeleri gerekir.

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

Aksi takdirde verilen kilolar hızlı bir şekilde geri alınarak, büyük sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olur. O yüzden kişiler günlük egzersizlerini, diyet listesini ve enerjilerini uzun vadede olacak şekilde düzenleyip kalıcı kilo vermeleri gerekir. Yani sadece belli mevsimler için küçük hedefler koyulmamalı ve kalıcı kilolar vermek için, gerekli olan dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirilmelidir.

Kilo Vermek İçin Yeme İsteği Kontrol Altına Alınmalı

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

Kilo alımlarının en büyük etmenlerinden biri, iştah problemidir. Kişiler kilo verme sürecine girdiklerinde iştah ve isteklerini iyi yönetemedikleri takdirde başarısız olurlar. O yüzden 10 kilo vermek istiyorum diyorsanız, size yağ sağlayan ve iştahınızı kabartan besinler uzak durmalısınız. Ayrıca hamur yiyeceklerinden ve tuzlu yiyeceklerden kendinizi korumalısınız.

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

Her ne kadar canınız karbonhidrat çekse de bunu dengeli bir şekilde tüketmeye kendinizi alıştırmalısınız. Eğer iştah yöntemini uzun süre koruyamıyorsanız, bu durumda diyet listenizi uzman kişiden kısa aralıklarla oluşturmasını talep edebilirsiniz.

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

İstikrarlı Bir Egzersiz Planı Yapılmalı

Kilo problemi yaşıyorsanız ve kilo verme sürecine tam motive ile giriş yapmışsanız, bu durumu istikrarlı bir egzersizle desteklemelisiniz. Çünkü çok kilo kaybı yaşanmaya başlayınca vücut, kaybolan kiloların yeri boşalacağı için sarkmalar gerçekleşecektir. Ancak istikrarlı bir egzersiz planı sayesinde vücudun kilo vermesiyle sıkılaşması paralel ilerleyecektir.

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

Buda kilo vermenin sonrası büyük psikolojik problemlere neden olan sarkıklığın ortadan kaldırılmasını sağlar. Ayrıca egzersiz kişilerin, kilo verme süreçlerini olumlu etkiler. Bu sayede, sadece egzersiz dışında verilen kilo zamanına göre, egzersiz yapılarak kilo verimi daha kısa zamanda gerçekleşecektir. Bu egzersizler yürüyüş, fitness, kardiyo ve plates şeklinde yapılabilir. Hızlı kilo vermek için metabolizma hızlandırıcı besinlere daha fazla yönelmek de son derece önemlidir.

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek İçin Su Tüketilmeli

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

Kişiler kilo verme süreçlerinde yoğun egzersizler nedeniyle sıvı kaybı yaşarlar. Vücudun kilo vermesi sırasında sağlıklı olmasını ve bu çerçevede kilo verme işlemi için günde en az 2.5 litre su tüketilmelidir. Bu durum özellikle kilo verirken yağların daha hızlı erimesini sağlar. Böylece hızlı ve sağlıklı bir kilo verilmiş olunur.

10 kilo vermek istiyorum
10 kilo vermek istiyorum

Ayrıca kişiler sadece su tüketme işlemini belirtilen oranda yapamıyorlarsa, bu durumu tüketilen bitki çaylarıyla destekleyebilirler. Bu sayede günlük su kaybı alınmış olunur Ancak burada dikkat edilmesi gereken sadece su içilerek kilo verilemeyeceğidir. Diyetinizi ve egzersizlerinizi yaparken 10 kilo vermek istiyorum diyorsanız, suyu sadece bir araç olarak kullanmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.