11 Adımda Güzelleşmenin Anahtarı

0 4.672

Güzelleşmenin anahtarı ile küçük dokunuşlarla bambaşka biri olabilirsiniz. Nasıl mı ? Sizin için 11 adımda güzelleşmenin sırlarını anlatalım.

Her kadın güzel görünmek ister. Ancak bazen uygulanan yanlış yöntemlerle, doğal güzellik gölgede kalmakta, bunun yanı sıra estetik olmayan ve istenilmeyen görünümler elde edilmektedir. 

11 Adımda Güzelleşmenin Anahtarı , Güzelleşmek İçin Doğal Yöntemler 

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (11)
11 Adımda Güzelleşmenin Anahtarı

Her kadın güzelleşmenin anahtarı ve sırlarını merak eder. Bununla beraber daha fazla güzelleşmek için doğal yöntemler merak edilmektedir. Tabi birçok yöntem bulunmaktadır. Cildinizin hassaslığına göre bu yöntemlerin tesiri de değişmektedir. Ancak genel olarak sıralayacağımız 11 madde, hemen her cilt için olumlu sonuçlar verecek ve daha güzel olmayı sağlayacak içeriklere sahiptir.

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (10)

Bu maddeler şöyledir;


1 – Güneşten Yanmış Teninizi Rahatlatın

Aloe veya papatya özlü jel ya da kremler kullanın. Her iki bileşen de acınızı hafifletir. Ya da aynı miktarda buz ve sütte bekletilmiş küçük bir havluyu gün içinde cildinize bastırın.


kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (9)


2 – Batıklarınızdan ve Siyah Tüy Diplerinden Kurtulun

Batıklarınızdan her gün bikini bölgenizi keseleyerek kurtulun. Jilet veya ağdadan sonra salisilik asit ya da hamamelis tedavisi uygulayın. Tüyleri azaltıcı losyon kullanın, tüylerinizin günlük büyümesini yavaşlattığını göreceksiniz. Sabırlı olun, sonucunu almak birkaç hafta sürebilir. Vücudunuzdaki lekelerden salisilik asit içeren duş jelleriyle yıkayarak ve her yeni gün pul pul dökerek mücadele edin.


kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (6)


3 – Yüz ve Vücudunuzdaki Pürüzlerle Savaşın

Yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulmak İçin önce tonikle temizlemeniz, sonra yağsız kremle nemlendirmeniz gerekmektedir. Gözeneklerinizi daha iyi temizlemek için haftada bir evinizde nazikçe peeling uygulayın.4 – Kırıkları Azaltın , Güzelleşmenin Anahtarı

Duştan sonra saçınıza bakım spreyi sıkın, böylece saçınızı rahatlıkla açabilir ve tararken güçlük çekmezsiniz. Güçlendirici serumlara da başvurabilirsiniz.


kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (8)


5 – Yorgun Bacaklarınızı Canlandırın

Sıcak ve nemli havalarda koşturduktan sonra bacaklarınıza nane özlü ve nemlendirici kremlerle enerji verin. Anında serinleyeceksiniz! Yumuşak bir banyo lifi ve krem yardımıyla cildinizdeki pullardan dairesel hareketler uygulayarak kurtulun.
 

 

 

 

 

 

 

 

 


6 – Cildinizi Peeling ile Onarın

İyileştirici özelliğe sahip vücut kreminizi kalın bir şekilde bolca cildinize yayarak onanma başlayın. Yumuşak bir banyo lifi ve krem yardımıyla cildinizdeki pullardan dairesel hareketler uygulayarak kurtulun.


kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (19)


7 – Cildinizi Tere Dayanıklı Hale Getirin 

Terlemeyi kontrol altında tutmak için, günlük nemlendiricinizi uygulamadan önce, yüz için özel formüle edilmiş antiperspirant (terlemeyi önleyici) ürünler kullanın. Koltuk altlarınız için uzun süre etkisini kaybetmeyen antiperspirantlardan vazgeçmeyin. Sadece ince bir tabaka sürün, yoksa gözenekleriniz tıkanır.


kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (13)


8 – Böcek Isırmalarına Karşı Korunun 

Deet veya picaridin içerikli böcek kovucu ürünleri açıkta kalan bölgelerinize dengeli bir şekilde uygulayın. Mendil formunda olanları da deneyin, seyahatler için çok kullanışlılar. Isınırsanız, tedavi edici balsamlar sayesinde iltihaplanmayı ve tahrişi önleyebilirsiniz.


kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (7)


9 – Sertleşmiş Ayaklarınızı Yumuşatın

Her duşta ponzataşı kullanarak ayaklarınızı yumuşak tutun ve nasırlaşmayı önleyin. Çatlamış topuklarınızı iyileştirmek için üre içerikli nemlendirici ayak spreyi kullanın. Tahrişleri azaltmak için silikon bazlı kremler kullanın.10 – Yıpranmalara Karşı Cildinizi Koruyun

Kasık ya da koltuk altı gibi yıpranmaya müsait bölgelerde olası tahrişleri azaltmak için silikon bazlı kremler kullanın.


kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari


11 – Saçlarınızı Klordan ve Deniz Tuzundan Koruyun 

Saçınızı, suya girmeden önce, diplerinden uçlarına kadar nemlendirici saç yağıyla veya koruyucu ürünlerle kaplayın. Sudan çıkınca iyice durulamayı unutmayın.


Güzelleşmek İçin Öneriler , Güzelleşmenin Püf Noktaları

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (17)

Güzelleşmenin anahtarı aslında o kadar da zor değildir. Çünkü genel anlamda güzelleşmek, bakımlı olmaktan geçer. Sağlıklı bir hayat sürmeyip, vücuda ilgi gösterilmediği takdirde güzelleşmeyi beklemek olanaksızdır. Yani güzelleşmenin püf noktaları, bakımlı olmaktan geçmektedir. Peki bunlar nelerdir ? Nasıl bakımlı olunur ?

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (16)

Güzelleşmek için öneriler şu şekildedir,

  • Yüz Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Öncelikle şu bilinmelidir ki, doğal olarak güzelleşmenin anahtarı makyaj değildir. Yani makyaj amaç değil, araç olmalıdır. Yüze yapılan abartılı bir makyaj, sadece kendinizi kandırmanız için yeterlidir. Eğer gerçekten güzel olmak isteniyorsa, yüzün bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Yüzün bakımı için ilk şart, yüzü yıkamaktır. Bunun yanında yüz için özel jel, köpük ve sabunlar da kullanılabilir.

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (14)

  • Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Saç bakımında bilinmesi gereken ilk şey, saçı fazla ısıya maruz bırakmamaktır. Bunun dışında saça uygun şampuanlar seçilip, saç kurutma işlemini de havluyla yapmak, saçı saç kurutma makinesiyle kurutmaktan daha sağlıklı olacaktır. Saçın güçlü ve parlak durması için zeytinyağı kullanılabilir. Eğer bu yoksa, özel olarak üretilen yağ ve kremler de kullanılabilir. Saç için dikkat edilmesi gereken bir nokta da, ılık suyla saçı yıkamaktır. Çünkü sıcak su ile yıkamak saçı dökmeye, soğuk su ile yıkamak ise saçın kepeklenmesine sebebiyet vermektedir.

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (15)

  • Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Dişler, güzellik için önemli bir etkendir. Diş ile güzelleşmenin anahtarı, dişleri günde en az iki defa fırçalamaktır. Bunun yanında gargara yapmak, ağız kokusunun önüne geçmeye yardımcı olacaktır. Eğer dişler sarı veya sarıya yakın tonlarda ise, limon kullanılabilir. Bu işlem için diş macununa bir ya da 2 damla limon akıtmak yeterli olacaktır. Fazlasının dişe zarar vereceği, tahriş edeceği de unutulmamalıdır.

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (2)

  • Vücut Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Sayılan ilk üç maddeyi de içine alan vücut bakımı, tüm vücudun bakımını kapsamaktadır. Yukarıdaki maddelere yapılanlara ek olarak vücut için losyonlar kullanılabilir. Bununla beraber el ve tırnak bakımına da dikkat etmek gerekir.

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (4)

  • Kıyafete Özen Göstermek Önemli Midir ?

Kıyafet güzel gösterir mi ? Güzelleşmenin anahtarı kıyafet olabilir mi, kıyafete önem göstermenin faydalaru nelerdir ? gibi sorular sorulabilir. Bu sorular normaldir. Bu soruları izah etmek kolaydır. Evet, kıyafet, vücudu güzelleştirmez ama, kirli ve özensiz kıyafetler, vücut her ne kadar güzel de olsa, bu güzelliği gölgede bırakacaktır. 

Bunların dışında değinilmesi gereken ve yukarıdakiler kadar önemli olan bir şey var ise, o da tebessüm etmek, gülümsemektir. 

2 günde Nasıl Güzelleşilir ?

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (18)

Güzelleşmenin anahtarı için sorulan bir soru da 2 günde nasıl güzelleşilir ? sorusudur. Şu husus unutulmamalıdır, kısa sürede güzel gözükmek mümkündür. Ancak bunun devamlılığı konusunda garanti verilemez. Çünkü her şeyin en doğru ve sağlıklı olanı, düzenli ve dengeli olanıdır. 

Çok Çirkinim Güzelleşmek İçin Ne Yapmalıyım ?

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (20)

Çok çirkinim güzelleşmek için ne yapmalıyım ? Bu soruyu birçok kadın sormaktadır. Ancak oldukça önemsiz bir konudur. Çünkü çirkin kadın yoktur. Daha genele yayacak olursak, çirkin insan yoktur. Çünkü dünya üzerinde şu an yaşayan hiçbir insan mükemmel bir yüze ve vücuda sahip değildir. Dolayısıyla her insanın güzel bir yanı bulunmaktadır. Bunun haricinde bakımsız kadın vardır, çirkin kadın yoktur. Bu unutulmamalıdır. Bakımlı olmak isteniyorsa da bu yazımızdaki bilgileri dikkate almayı ve sağlıklı güzelliğin altın kuralları yazımızı okumayı unutmayın.

Güzelleşmek İçin Maske

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (21)

Maske güzelleşmenin anahtarı için önemlidir. Çünkü yüz için su, sabun ve köpük kullanımı her ne kadar faydalı olsa da, bazen maska kullanmak da, yüzü daha da güzelleştirecektir. Tabi seçilecek maske önemlidir. Tavsiye edilen maske türü doğal olanlardır. Çünkü kimyasal olan maske türleri, yüz sağlığı için olumsuz  etkiler gösterebilir. Ayrıca cilt sıklaştırıcı ve güzelleştirici maske için linkteki yazıyı okuyabilirsiniz. Faydalı olacaktır.

Güzelleşmek İçin Ne Yemeli

kolay-diyet-listesi_11-adimda-guzellesmenin-anahtari (22)
11 Adımda Güzelleşmenin Anahtarı

Dengeli ve düzenli beslenme de güzelleşmenin anahtarı sayılmaktadır. Çünkü dengesiz ve sağlıksız bir beslenme; daha çok kilo ve çeşitli sağlık sorunları olarak geri dönecektir. Bu nedenle güzel olmak isteniyorsa, beslenmeye de dikkat edilmeli. Peki Güzelleşmek için ne yenmeli ? Bu sorunun birden çok cevabı vardır, ancak genel olarak vücudun kalori ihtiyacını karşılayacak besinleri yemek ve bunun üstüne çıkmamak yeterli olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.