15 Günde 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Herkesin kilo verme şekli farklıdır.Ancak çoğu zaman, nesnelere bakmanın felsefi yolu işe yaramaz; Akıllı yolu bulmak zorundasın. Sorunun derinliğini anlamanız ve bununla hassas bir şekilde mücadele etmenin yollarını öğrenmeniz gerekir.

İlk olarak, zihninizde üreyen yanlış anlamaları ortadan kaldırmanız ve hayatınızda aldığınız tüm gereksiz tavsiyeleri bir kenara itmeniz gerekir. Uzun süre kilo vermekten kaçınmak istiyorsanız, 15 gün içinde kilo vermek için aşağıda belirtilen bu basit adımları izleyin.

Ancak, en iyi bölüme geçmeden önce, ilk önce tüm yanlış anlamaları anlamaya çalışalım, böylece başarıya doğru ilk adımı atabilirsiniz.

Başlamak için, burada 10. günde kilo vermek için izlemeniz gereken birkaç şey var. Önemli olan, bir kez kilo verdikten sonra, onu korumanız gerektiğini fark etmektir. Bu kurallara uyduğunuzda, onbeş günde nasıl kilo verileceği sorusu oldukça kolaydır.

Merdivenleri kullan ve koşu bandını kullan – Buradaki en önemli nokta, yeterince yürüdüğünüzden, asansör ve yürüyen merdiven yerine merdivenleri kullandığınızdan ve koşu bandında haftada beş gün çalışacağınızdan emin olmaktır.

  • Bol Su İç – Su içmek sizi nemli tutar ve sağlık ve kilo kaybı için çok önemlidir!
  • Meyveler ve Sebzeler – Taze meyvelerin ve sebzelerin suyunu içebilirsin. İçmek istemiyorsan onları çiğ de yiyebilirsin
  • Az Yağlı Yiyecekler Balık / Et – Kolesterolünüzü artıracak kırmızı et yerine tavuk ve hindi gibi yağsız et yediğinizden emin olun. Ayrıca, protein ve omega-3 yağ asitleri için balık yiyin. Kilo vermek için yağsız et ve balıkları diyetinize dahil etmeniz gerekir.
  • Abur cubur kaçının – Diyet sırasında, hiçbir zaman abur cubur yemediğinizden emin olun. Patates kızartması, hamburger ve aromalı gazlı içecekler gibi abur cubur, kilo vermek istediğinizde en büyük düşmandır. Bunları atıştırmak yerine, aç hissettiğiniz zaman fındık ve meyve yemelisiniz.
  • Ilımlı Egzersiz – Sabahları erken kalkın, tazelenin ve parkta 15 dakikalık bir yürüyüşe çıkın. Her geçen gün süresini uzatın. Öğle ve akşam yemeğinden kısa bir süre sonra yürümek de kilo vermenize yardımcı olacaktır.
  • Zamanında uyku – Geç kalmaktan kaçının, çünkü kendiniz için en az 8 saat uyumak ve ertesi gün taze olmak zorundasınız. Ayrıca, yatağa gitmeden önce iki saat yemek.

15 günde kilo vermenin en kolay cevabı, onbeş günlük kilo kaybı rutininiz için izlemeniz gereken günlük gıda rehberine göre verilen günden daha azdır. Lütfen bu kuralları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun; böylece az veya fazla yemezsiniz.

1.gün

Sadece limon, portakal, vb. Gibi yüksek miktarda antioksidan içeren taze meyveler yiyin. Yemekler ve atıştırmalıklar, daha fazla su, temel besin maddeleri ve daha az yağ içerdiğinden katı meyveler içermelidir. Düşük kalorili meyvelerden aperatifler yapmak için, az yağlı yoğurt ve bol miktarda taze meyve ile smoothies hazırlayabilirsiniz. Açlığı uzun süre tatlandırmak için bir bardak muz ya da elma yüzlü dökün – 10 günlük kilo verme planınıza mükemmel bir başlangıç ​​yapın.

2. ve 3. Gün

Sebzelerden git! 2 ve 3. günde sadece sebze yiyin. 10 günde kilo verme çabalarınızda size yardımcı olacak bazı sağlıklı sebzeler, brokoli, ıspanak, patlıcan, vb. İçerir. yağlı atıştırmalıkların yerini alabilir ve böylece kilo vermenize yardımcı olabilir.

4. ve 5. Günler

Bitkisel açıdan zengin diyetinize iki bardak süt (sabahları bir kez ve akşamları bir kez) ekleyin. Atıştırmalıklar için bir tabak çelik yulaf, inci arpa, uzun taneli kahverengi pirinç, kepekli ekmek vb. Olabilir.

6. ve 7. Günler

Bir tabak dolusu sağlıklı beslenme, 15 günlük kilo verme programınızda çok fazla fark yaratabilir. Sebzelerin yanı sıra, az yağlı yoğurt, bir yumurta, fasulye ve her biri 250 gram makarnadan oluşan iki tabak, domates sosu ve meyve suyuyla birlikte olabilir. Arpa, ahududu, armut ve kepekli makarna gibi lif bakımından zengin yiyeceklerle dolu bir bardak, öğünler arasındaki açlığın kesilmesine yardımcı olabilir. Fiber, kişinin hızlı bir şekilde tam hissetmesini sağlayarak hızlı kilo vermeye yardımcı olur.

8. ve 9. Günler

Sebze çorbası ile birlikte, herhangi biri balıktan iki dilim, tercihen yağ oranı düşük olan bir içecek alın. Dışarıda çorba yemelisiniz, kalorilerle dolu olarak işlenmediğinden emin olun.

10. gün

İyi takip edip etmediğinizi kendinize sormalısınız, izlediniz mi? Yukarıda belirtilenlerin hepsini yaptığınızdan ve yapmadıysanız, takip eden on gün boyunca yeniden hazırlandığınızdan emin olun.

Ne kadar kaybettiğinizi, ne kadar kilo verebileceğinizi ve ne kadar dayanabileceğinizi bilmeniz gerekir. Etkin bir şekilde kilo vermenin en iyi yöntemlerinden biri belirli bir hedefe sahip olmaktır. Hedefiniz ne kadar belirgin olursa, onu daha kullanışlı hale getirme şansınız o kadar artar. Hedefiniz ne kadar belirgin olursa, onu daha kullanışlı hale getirme şansınız o kadar artar. Şimdi 10 günde nasıl kilo vereceğinizi biliyorsunuz. Mutlu zayıflama!

Not: 10. günden itibaren kilo almamaya çalışmak, özellikle 15. güne kadar korumak çok önemlidir.

Yoruma kapalı.