2 Ayda 27 Kilo Veren Fatih Ürek Nasıl Zayıfladı ? 

Fatih Ürek Diyeti Nasıl?

2 ayda 27 kilo veren Fatih Ürek nasıl zayıfladı ? konusu, Türkiye de magazin ve haber sitelerinde yer alan en çarpıcı konulardan bir tanesi haline gelmiştir.

Çoğu insan, nasıl hızlı kilo verilebileceği arayışı içerisindedir. Ayrıca bu arayış günümüzün en büyük sorunlarından birisidir. Çünkü neredeyse pek çok insan kilo sorunlarıyla mücadele etmektedir. Tabi burada önemli olan nokta, kilo verirken beden sağlığının da yerinde olması ve bu sürecin devamında yeni hastalıklara zemin hazırlanmadan kilo vermektir.

Bu sorunlarla pek çok insan gibi ünlü camiası da mücadele etmektedir. Çeşitli sebeplerle alınan fazla kilolarla uğraşan bir ünlü de Fatih Ürek‘tir. Ünlü sanatçının bu denli fazla kilo almasının temelinde ailesel sorunların yattığı biliniyor. Aşırı stres altında kalan sanatçı kendisini işiyle bağdaştırmış. Düzensiz beslenme, uyku düzensizliği ve alkol kullanımı da beden sağlığını kısa sürede etkilemiş.

Sanatçının 30 yaşından sonra aşırı kilo almaya başlamış sebebi yaşadığı bu olaylar olarak gün yüzüne çıkmaktadır. Peki bu sorunlar sonucu oluşan fazlalıklardan kurtulan Fatih Ürek nasıl zayıfladı ? Günümüz de iş stresi, günlük hayatın koşturması, insan ilişkilerinin olumsuz yanları hem sağlığı etkiliyor hem de kilo sorununu ortaya çıkarıyor.

Düzensiz beslenmeyi tetikleyen bu durumlardan uzak durulması gerektiğini anlayan Fatih Ürek kısa sürede mükemmel denebilecek bir kilo kaybı yaşadı. Tabi bu durum duyan herkesi şaşkına çevirdi. Ünlü sanatçı  insan hayatının çok önemli olduğunu, hiçbir şeye fazla takılmayıp yaşamın kalitesini artırmanın yollarını bulmak gerektiğini her sözünde vurguluyor. Beraber Fatih Ürek nasıl zayıfladı ? sorusuna cevap bulalım.

Fatih Ürek kilo verme sürecine ilk olarak sabah erken uyanarak başladı. Ardından güzel ve sağlıklı bir kahvaltı yaptı, ardından düzenli olarak egzersiz yaparak süreci devam ettirdi. Öğlen vakti geldiğinde ise gün sonuna kadar tok tutacak besinlerden yedi ve akşam güneş batmadan hafif bir şeyler tüketerek günü noktaladı. Bu şekilde devam ederek kısa sürede kilo vermeyi başardı.

Fatih Ürek Nasıl Zayıfladı ?

2-ayda-27-kilo-veren-fatih-urek-nasil-zayifladi

Dünya üzerinde pek çok kişi, yediği içtiği besinlere dikkat etmiyor. Bunun sonucunda ise fazla kilolara ulaşıyor. Ardından bu kiloları vermenin imkansız olduğunu düşünüp hepten kendini bırakıyor. İşte bu noktada dışarıdan destek almak ortaya çıkmaktadır. Fatih Ürek nasıl zayıfladı ? sorusuna verilebilecek bir cevap da, çıkmaza gireceğini düşündüğü anda dışarıdan geç olmadan yardım almasıdır.

Peki, yardım alınca iş bitiyor mu? Hayır, tatbiki de asıl önemli kısım bu noktada başlıyor. Zayıflamak, kişinin hayatında başarmak istediği bir amaç olmalıdır. İradesini buna göre şekillendirmeli ve durulması gereken yerlerde kendisine dur diyebilmelidir. Peki dışarıdan yardımla Fatih Ürek nasıl zayıfladı ?

Fatih Ürek önce mide ameliyatı geçirdi. Midesi küçüldü. Artık yeme içme isteği az olmakla birlikte hızlıca kilo vermeye başladı. Fakat hala istediği sonuçlara ulaşamadığını gördü. Mide ameliyatının yanında farklı uzmanlardan diyet listesi için de yardım aldı. Diyet listesi her günü 8 ara öğüne bölerek hazırlanmış. İçinde yağı, kalorisi ve tuzu az olan yiyeceklerin bolluğu ile sağlıklı bir liste sayesinde istediği sonuçları almaya başladı.  

Spor ve Egzersizler ile Fatih Ürek Nasıl Zayıfladı?

2-ayda-27-kilo-veren-fatih-urek-nasil-zayifladi

Her konuda yardım almanın güzel bir fırsat olarak önümüze sunulduğu bir çağda yaşamaktayız. Çağın bu avantajı Fatih Ürek nasıl zayıfladı ? Fatih Ürek nasıl kilo verdi ? sorusuna da en güzel cevap oluyor. 3 şey sayesinde çarpıcı sonuçlara ulaştığı, 1 ay içinde 27 kilo vermiş olması kaçınılmaz bir gerçek. İlk olarak doğru bir diyet listesi hazırlanmalıdır. İkinci olarak düzenli egzersiz ve son olarak düzenli uyku ve iradeye sahip olunmalıdır. Bu 3 şeyi doğru ve düzenli olarak devam ettiren kişilerin ünlü sanatçı gibi inanılmaz kilo kayıpları yaşaması mümkün.  

Fatih Ürek mide ameliyatı geçirdiği ilk hafta 10 kilo vermiş. Fakat bağışıklık sistemi bu hızlı gelişen ani kilo kaybına dayanamamış. Ünlü sanatçı hastaneye kaldırılmış. Yapılan müdahaleler sonucunda yaşama tutunmuş ve kilo konusunda ne kadar dikkatli olunacağını örneklemiştir.

Evet, kilo vermek güzel bir şey fakat sağlıklı bir şekilde olması kişinin kaliteli yaşam sürmesini sağlar. İleri ki zamanlar da doktor kontrolünde düzenli olarak beslenmesine dikkat etmiş. Sahne işlerinden uzak kalarak daha fazla düzenli uyumuş. Bu gibi faktörlere dikkat gösterince hem kilo vermeye başlamış hem de yaptığı egzersiz ile verilen kilolar ile sarkmaları önlemiş.  

2-ayda-27-kilo-veren-fatih-urek-nasil-zayifladi
Fatih Ürek Nasıl Zayıfladı?

2 ayda 27 kilo veren Fatih Ürek, kilo vermenin kalıcı olması için bir şartın olduğunu söylüyor. O şart ise vücudun kilo vermeye alışması  bunu davranış haline getirmesi şartıdır. Bunun için 2 ay boyunca düzenli olarak hem diyet listesine hem egzersizlere bir de uyku düzenine dikkat edilmesi şarttır. Aksi takdirde vücut, verilen kiloyu kısa sürede geri almaya başlayacak. Yeniden kötü bir psikoloji ile kendini boşlamış bir ruh hali meydana gelecektir. Bu olumsuz durumların gerçekleşmemesi için 2 ay şartını istisnasız sağlamak gerekiyor. 

Ünlü sanatçı kahvaltı ve akşam öğünlerini az kaloriye sahip yiyeceklerden oluşturmuş. Sabah 1 dilim peynir yanında salatalık ve domates yemiş. Akşam haşlama tavuk ya da balık tüketmeye özen göstermiş. Ve bu yiyeceklerin yanında ekmek gibi unlu besinlerden kaçınmış. Günün ortasında ve ara öğünlerde daha çok meyve, sebze ağırlıklı beslenmiş.

2-ayda-27-kilo-veren-fatih-urek-nasil-zayifladi

Yağsız yoğurt gibi güzel ve doğal probiyotik tüketmiş. Ayrıca probiyotik bakımından zengin peynir, yoğurt, kefir ve ayran bol bol tüketilmelidir. Probiyotikler bağırsaklarımızda yaşayan zararsız canlılardır. Bu canlılar aşırı kilo almamızı engeller.

Sayıları ne kadar fazla artarsa o kadar fazla kilo verme şansımız artar. Fatih Ürek bunu bilerek çoğunlukla öğlen ve ara öğünlerde bol bol probiyotik dolu besinler tüketmiş ve yaptığı özel diyet, egzersiz ile bu muhteşem kilo kaybını yaşamış ve tüm bunlar Fatih Ürek nasıl zayıfladı ? sorusunun cevabı olmaktadır.

YouTube video

Yoruma kapalı.