2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet

2 günde 3 kilo verdiren şok diyet sağlığınıza zarar vermemek adına  uzmanlar tarafından özel olarak düzenlenmiştir. Diyet yaparak kilo verilmesinin çalışma prensibi kalori hesabı üzerine kurulmuştur. Günlük alınan kalori miktarı verilen kalori miktarından fazlaysa kilo alınır. Yakılan kalori miktarı aldığımız kalori miktarından fazlaysa kilo verilir. Şimdi size 2 günde 3 kilo verdiren aynı zamanda sağlıklı bir şok diyet tarifinden  bahsedeceğiz. Bu diyeti uygularken sabah erken kalkmaya özen gösterelim. Unutmayalım amacımız çok kalori yakmak olmalı. Bunun gerçekleşmesi için de erken kalkıp vücudun hareket etmesini sağlamak önemli bir ayrıntıdır.

Eğer gerçekten kilo vermek isteyenler bu diyeti harfiyen uygularsa 2 günde 3 kiloyu çok rahat verdiklerini göreceklerdir. Belirtilenlerden hariç isteğe göre ekstra bir şeyler yiyip içmekle boşu boşuna aç kalmış olunacaktır. Zihin olarak da kilo vermeye hazır olanlar 2 günde 3 kilo verdiren şok  diyet başlamıştır.

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Sabah Menüsü

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Sabah Menüsü

Kahvaltı öncesi

Her sabah kalktığınızda mutlaka 1 bardak ılık suyun içine 1 tatlı kaşığı bal koyup yarım limon sıkarak oluşturulan karışımı aç karnına içiniz. Bu karışım metabolizmanın hızlanmasına neden olacaktır.

Kahvaltı

1 adet yeşil elma ve 1 dilim az yağlı beyaz peynir.

Elmanın içinde demir, A vitamini, B vitamini ve C vitamini bulunur. Elma hafızayı güçlendirir, uykuyu düzenler, kansere karşı etkilidir, içeriğindeki lif sayesinde tokluk hissi verir ve bağırsakları çalıştırır, kabızlığa iyi gelir, kötü kolesterolü düşürür, cilde canlılık verir ve aynı zamanda Alzheimer ve Parkinson’a karşı korur. Demek ki sadece elma deyip geçmemek gerekir.

Az yağlı beyaz peynirin içinde su, protein, sodyum, potasyum gibi son derece yararlı maddeler vardır. Bunlar belli bir süre vücudun enerji ihtiyacını karşılayacak kadar kaloriye sahiptir.

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Ara Öğün

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Ara Öğün

Ara öğünde 3 adet kuru kayısı, şekersiz yeşil çay tüketebilirsiniz.

Kayısı ve yeşil çayı bulunduğunuz yerdeki aktarlardan temin edebilirsiniz. Kuru kayısı demir bakımından çok zengindir. Lif oranı çok yüksektir ve potasyum deposudur. İçeriğindeki yüksek oranlı magnezyumla kan basıncını ve dolayısıyla tansiyonu dengeler. A vitamini içerir ve göz hastalıklarının oluşumunu engellemede yardımcıdır.

Yeşil çay ise damar tıkanıklığını önlemede önemli bir rol oynar ve sindirimi hızlandırır.2 günde 3 kilo verdiren şok diyet dahilinde özellikle yeşil çay tavsiye edilir.

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Öğle

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Öğle

50 gram ton, yağsız, bol limonlu yeşil salata, 1 dilim tam buğday ekmeği ve 1 bardak ayran.

Bazı yağ asitlerini vücut kendisi üretemez. Bunlardan bir tanesi de Omega-3 yağ asididir. Ton balığı protein deposudur.

Yeşil salatada marul, dere otu, semiz otu, salatalık, tere, roka, ıspanak yani yeşil yapraklı her türlü sebze bulunabilir. Ve bol limonlu ve yağsız olmasına dikkat edin. Yeşil sebzeler özellikle C vitamini açısından çok zengindir. Yani C vitamini sadece turunçgillerde değil yeşil yapraklı bitkilerde de çok vardır. Bol yeşillikli kısa sürede kilo verdiren şok diyet yemeği ya da sebze yemeği ile sağlıklı zayıflamak mümkündür. 2 günde 3 kilo verdiren şok diyet uygulamalarında c vitamini asla ihmal edilmemelidir.

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet  Öğle Ara Öğün

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Ara Öğün

2 adet ceviz içi, 1 adet yeşil elma.

Ceviz magnezyum ve demir bakımından ayrıca omega-6 yağ asidi bakımından çok zengindir. Tam bir protein deposudur. Kilo verdiren diyet çalışmaları için meyve seçimi oldukça önemlidir.

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Akşam

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Akşam

Sınırsız miktar kadar sebze çorbası . Yanında 1 dilim tam buğday ekmeği ve 1 bardak ayran.

Sebze çorbası olarak patates, enginar, semizotu, kabak, havuç, soğan, sarımsak, karabiber ve baharatlar katılarak yapılan çorbalar tavsiye edilir. Ya da kendi sevilen sebzelerden yapılacak çorba yağsız olmak kaydıyla diyete büyük fayda sağlayacaktır.

2 Günde 3 Kilo Verdiren Şok Diyet Ara Öğün

 

1 adet yeşil elma.

2 gün boyunca bu diyete devam edildiğinde 3 kilo vermek zaten çok kolaylıkla gerçekleşir. Ancak bu diyet çok uzun zaman sürdürülmesi için planlanmamıştır. Daha uzun süreli diyetlerden önce dahiliye uzmanına gidilmeli ve gerekli testler yapılmalıdır.

2 günde 3 kilo verdiren şok diyet listesini hazırlarken tükettiğimiz malzemelerin içeriklerini de açıklamaya çalıştık. Dikkat edildiğinde yediğimiz her yiyeceğin içeriğini “Demir” yönünden zengin besinlerle doldurma çabası gösterildi. Vücudunda demir bulunmayan veya az bulunan insanların metabolizmaları yavaştır. Yani bünyesinde demir eksikliği olanlar hangi diyeti yaparsa yapsın kilo veremez. Vücuttaki demir oranını öğrenmek için bir tahlil yaptırılması yerinde olur. Buradaki amaç sağlıklı kilo vermektir.

Bu diyeti her gün tekrarlanmamalıdır. 21 gün arayla yapılması daha sağlıklı olarak kilo vermeye yardımcı olacaktır ve vücut kendisini toparlamaya fırsat bulacaktır.

Şeker hastası olanlar, Haşimato (tiroit bezinin çalışmasındaki sorunlar) hastası olanlar muhakkak doktorlarına danışmalıdır ve tahlil sonucunda diyetisyenin verdiği diyet listesine göre hareket etmelidir.

2 günde 3 kilo verdiren şok diyet için önemli olan porsiyon kontrolünün sağlanması ve öğünlerde kullanılan yağ miktarlarıdır. Güne  erken saatlerde başlanması önemlidir. Saat 12’de yapılan kahvaltının bu diyette yeri yok. Mümkün olan en erken saat neyse o saatte kalkılmalıdır. En geç 8’de  gün başlamış olmalıdır. hızlı kilo verdiren diyet listesi mutlaka kase yoğurt, kase sebze ve meyve suyu ile desteklenmelidir. diyet listeleri ancak küçük kase porsiyonlar ile kilo verdiren Şok diyet için ara Öğün olabilirler. Şok diyetler için yoğurt kase bol ölçüsünde alınabilir. Şok kilo verdiren diyet ile aslında fazla yediğimiz besinlerin alımını durdururuz.Gün içinde bol su içmeye dikkat edilmelidir. Suyun olmadığı diyet sağlıklı bir diyet değildir. En az 2 litre su içilmesi gerekmektedir. Gece ise geç saatlere kadar oturup açlıkla mücadele etmek yerine uyku ve dinlemeye ayrılmalıdır. Sağlıklı günler….

 

Yoruma kapalı.