3 Günde 3 Kilo Nasıl Verilir?

Diyet programınızı her gün ertelemekten bıktınız mı? Başlayıp netice alamadığınızı gördüğünüz ikinci gün diyeti mi bıraktınız? 3 günde 3 kilo diyeti ile tüm bunları geride bırakacaksınız. Diyet listeleri genel anlamda aslında vücutla beyin arasında ki bir anlaşmadır. Siz ne kadar asil durup, bunu bir savaş olarak görmezseniz, beyninizde bozmamanız için gerekli komutları verecektir. İradenize sahip çıkmalı, diyet programınıza sahip çıkmalısınız. Diyetinizi bitirdikten sonra da aşırıya kaçarsınız, verdiğiniz kiloları geri almak hiç de zor olmayacaktır. Öncelikle ödem çayını ara öğünlerinizde bol bol içmeniz gerektiğini söylemek gerekecektir.

 

Ödem çayı tarifi

1 demet maydanozu, az miktarda zencefili, yarım limon suyunu, yarım litre suya ekleyin ve her ara öğünlerinizde için.

 

Bal kabağı detoksu tarifi

1 çubuk tarçını, 3 kaseyi dolduracak kadar hazırladığınız ve küp küp şeklinde kestiğiniz kabağı ve 3 adet karanfili, 1 kahve fincan kadar suya atın ve suyunu çekene kadar pişirin.

Bal kabağı detoksu tarifi
Bal kabağı detoksu tarifi

3 Günde 3 Kilo Diyet Listesi Nasıldır?

  1. Gün

3 günden 3 kilo diyetinizde 1. Gün içinde;

l  Sabah öğününüzde, 1 kase bal kabağı detoksu yemelisiniz.

l  Ara öğününüzde ise, ödem çayı içmelisiniz.

l  Öğle öğününüzde ise, 1 kase bal kabağı detoksu yemelisiniz.

l  Ara öğününüzde ise, ödem çayınızı içmelisiniz.

l  Akşam öğününüzde ise, 1 kase bal kabağı detoksu yemelisiniz.

  1. Gün

3 günde 3 kilo diyet programınızda 2. Güne gelmiş bulunmaktasınız. Açlık hissiniz son derece normaldir. Diyeti uygularken aktif spor yapmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

l  Sabah öğününüzde, 1 adet haşlanmış yumurta yemelisiniz.

l Ara öğününüzde ise, 1 adet greyfurt yemelisiniz.

l  Öğle öğününüzde ise, 1 haşlanmış yumurta yemelisiniz.

l  Ara öğününüzde ise, 1 adet greyfurt yemelisiniz.

l  Akşam öğününüzde ise, 1 adet haşlanmış yumurta yemelisiniz.

Greyfurt yemenizde ki en temel sebep, hızlı yağ yakmanıza neden olmasıdır. Ara öğünlerden önce tüketeceğiniz için iştahınızın kapatılmasına yardımcı olacaktır. Yumurtanın tok tuttuğu ise zaten bilinen bir gerçektir. Eğer çok acıktığınızı hissederseniz ara öğünlerde 1 yumurta daha yiyebilirsiniz. Ayrıca hibiskus bitkisinden yapılan hibiskus çayı içmelisiniz.

Hibiskus çayı tarifi

Yarım litre suyun içine yaklaşık 2 yemek kaşığı kadar hibiskus çayı atın ve biraz kaynamasına müsaade edin. Ardından süzün ve her ara öğününüzde içmeyi ihmal etmeyin.

  1. Gün

3 günde 3 kilo diyet programınızda sona gelmiş bulunmaktasınız. Spor yapmayı ihmal etmemelisiniz.

  1. günü protein günü olarak kullanmalısınız. Hatta haftada bir gününüzü bu şekilde protein günü ilan etmelisiniz. Birçok kişi bu yöntemle çok kilo vermektedir. Protein metabolizmanın hızlanmasına ve sindirim sinteminin çalışmasına yardımcı olmaktadır.
  2. Sabah öğününüzde, 4 adet mantar yemelisiniz. Mantarları tost makinesinde hazırlayabilirsiniz.
  3. Öğle öğününüzde ise, tercihen balık, hindi, tavuk, kırmızı et arasından birini seçip buğulama veya haşlama olacak şekilde pişirmelisiniz. Yağsız et miktarınız 80 gr olmalıdır.
  4. Akşam öğününüzde ise, aynı şekilde et öğününüz olacaktır. Yine 80 gr olmalıdır. Ancak öğle öğününüzde tavuk seçip pişirdiyseniz, akşam öğününüzde farklı bir et grubu seçmelisiniz.

 

Biraz zor gibi görünmekle birlikte uyguladığınızda kesinlikle sonuç alabileceğiniz bir diyet programıdır. Diyete nasıl başlayacağınızı uzun uzun düşünmemelisiniz. Başlayın ve devamının geldiğini siz de görün. 3 günde 3 kilo verebileceğiniz bu diyet programına ek olarak spor yapmayı unutmayın, en basit ve ücretsiz spor olan yürüyüşü ihmal etmemelisiniz. Gün içinde hareketsiz yaşantınıza hareket ekleyin, merdiven çıkmayı deneyin, yolunuzu uzatarak istediğiniz mekana gidin. Arabanızla veya servisle işe gidiyorsanız bir iki sokak ötesinde inin ve kalan yolu yürüyerek tamamlayın.

BAKINIZ: 1 Haftada 5 Kiloya Veda

 

 

Yoruma kapalı.