5 Ayda 60 Kilo Veren Yüksel Ünal Nasıl Zayıfladı?

Muhteşem Yüzyıl’ın Şeker Ağa’sı Yüksel Ünal Nasıl Zayıfladı? Muhteşem Yüzyıl dizisinin Şeker Ağa’sı Yüksel Ünal verdiği kilolarla dikkat çekiyor. Başarılı oyuncu kısa sürede kilolarından kurtularak takipçilerini bir hayli şaşırtmayı başardı. Kendisinin yer aldığı tüm yapımlarda kilolu rolleri başarı ile oynayan oyuncu, artık zayıf kilolu karakterleri canlandırmak istediğini söyledi. Geçtiğimiz Temmuz ayında yeni yaşına giren başarılı oyuncu, fazla kilolarından sağlık problemleri yaşamamak adına kurtulmaya karar verdi.

5 Ayda 60 Kilo Veren Yüksel Ünal Nasıl Zayıfladı?
5 Ayda 60 Kilo Veren Yüksel Ünal Nasıl Zayıfladı?

Yeni yaşının, kendisinde yenilenme düşüncesi oluşturduğunu belirterek hızlı bir şekilde kilo vermenin yollarını aradı. Bu süreçte özel bir diyet programı uygulamadığını belirten Ünal, dengesiz yeme alışkanlığından vazgeçtiğini belirtti. Dengesiz yeme alışkanlığını ortadan kaldırması ile birlikte kilo vermesi de hızlı bir şekilde gerçekleşti. Hızlı kilo verme sonrasında Yüksel Ünal nasıl zayıfladı sorusu araştırılmaya başlandı.

Yüksel Ünal Kaç Kilo Verdi ?

YouTube video

Ünlü oyuncu 173 kiloya ulaştığında, kilo verme konusunda kesin bir şekilde karar aldığını dile getirdi. 5 Temmuz’da doğum gününü kutlayan Ünal, bu tarihten itibaren kesinlikle kilo vermesi gerektiğine kanaat getirdi. Önceden eline geçen her şeyi yediğini belirten ünlü oyuncu, bu karardan sonra yalnızca acıktığını hissettiğinde yemek yemeye başladığını ifade etti.

Böylece, gereksiz bir şekilde kalori alımını azaltarak kısa sürede kilolarına veda ettiğini açıkladı. Ünlü oyuncu, 5 ayda 173 kilodan 108 kiloya ulaştı. Süreç boyunca 65 kilo veren Ünal, bu süreçte spor yapmaya da özen gösterdiğini belirtti. Ünlü oyuncu, önceden kiloları nedeni ile giyemediği kıyafetlerin, zayıf hali ile keyfini sürdüğünü açıkladı.

Ünlü Oyuncu Bu Süreçte Nelere Dikkat Etti?

yüksel ünal nasıl zayıfladı
yüksel ünal nasıl zayıfladı

Yüksel Ünal, kilo verme kararı ile birlikte hayatında pek çok şeyi değiştirdi. Süreçten önce gecenin bir yarısında kocaman bir tatlıyı hiç düşünmeden yediğini, yine gece vaktinde börek yiyerek yattığını açıkladı. Ayrıca, süreç öncesinde sabah kahvaltısında çok fazla ekmek tükettiğini de belirten ünlü oyuncu, şekerli gıdalara da bu süreçte veda ettiğinden bahsetti.

Bu süreçten önce, kendisine çöplük muamelesi yaptığını ve eline geçen her şeyi, hiç düşünmeden yediğini anlatan Ünal: “tadı ve kokusu güzel olan şeyleri direkt tüketiyordum” şeklinde açıklamalar yaptı. Önceki yeme alışkanlığı ile vücudunu kesinlikle beslemediğini, sadece karnını doyurduğunu ancak sonrasında bu yanlışın farkına vardığını da sözlerine ekledi.

Yeni Yaşında Kendini Sorguladı

5 Ayda 60 Kilo Veren Yüksel Ünal Nasıl Zayıfladı?

Yüksel Ünal, yeni yaşında kendisini sorgulayarak güzel bir hayatı olmasına rağmen neden fazla kilolu olduğuna anlam veremediğini açıkladı. Merdivenleri çıkarken zorlanmasının da yeni kararlar almasında etkili olduğunu belirtti. Kilolu döneminde, neden istediği kıyafetleri giyemediğini de sorgulayarak 5 Temmuz olan doğum gününü, yeni kararlarının uygulandığı gün olan 6 Temmuz olarak revize ettiğini açıkladı. 6 Temmuz’da yeni kararları ile yeniden doğduğunu belirten ünlü oyuncu, verdiği kilolarla takipçilerinin de takdirini kazandı.

Bu Süreçte Nelerden Uzak Durdu?

5 Ayda 60 Kilo Veren Yüksel Ünal Nasıl Zayıfladı?

Ünlü oyuncu, bu süreçte yediklerine azami ölçüde dikkat ettiğini belirtti. Ambalajlı gıdalardan mümkün mertebe uzak durduğunu da sözlerine ekledi. Şekerli, tuzlu ve unlu yiyeceklerden uzak durarak formunu korumaya çalıştığına vurgu yaptı. Bunlar dışında meyve ve sebze tüketerek, herhangi bir öğüne ya da rakama takılmadığını da açıkladı. Tüm süreç boyunca 65 kilo verdiğini ancak toplam kilosunun 35 kilo kadarını, son 5 ayda verdiğini belirtti.

Zayıflama Sürecinde Hangi Egzersizleri Yaptı?

YouTube video

Yüksel Ünal hızlı bir şekilde verdiği kiloları, günlük olarak yaptığı egzersizlere de borçlu olduğunu belirtti. Günde 40 km bisiklete binen ünlü oyuncu, yaptığı bisiklet egzersizleri sayesinde kilo vermek sürecini hızlandırdı. Ayrıca, günlük yürüyüşlerini de ihmal etmeyerek farklı kas gruplarının hareket etmesini sağladı. Aynaya baktığında, kendisine gülümseyen bir adam görmek istediğini belirterek, kilo verme amacının yalnızca bu olduğuna vurgu yaptı.

Sabah Kahvaltısında Neler Tüketti?

yüksel ünal nasıl zayıflado

Ünlü oyuncu bu süreçte, sabah kahvaltısı için vücuduna enerji verecek besinleri tüketti. Güne 2 elma ve 1 muz yiyerek başlayan Ünal, gün içerisinde ihtiyaç duyduğu enerjiyi bu sayede elde ettiğinden bahsetti. Kahvaltıda sağlıklı şeyler yemenin öneminden bahsederek, gün içerisindeki diğer tüketimlerinde de bu kurala bağlı kaldığını açıkladı. Şişman olduğu için oynayamadığı rollerin sayısının, şişman olduğu için oynayabildiği rollere kıyasla daha fazla olduğunu belirterek, bundan sonraki süreçte, zayıf hali ile yeni rollere hazır olduğunun sinyalini de verdi.

Daha Önce Tüm Yöntemleri Denedi?

Yüksel Ünal, daha önce tüm zayıflama yöntemlerini denediğini ancak istediği sonucu almadığını belirtti. Pek çok diyeti deneyerek kısa süreli kilolar verdiğini ancak uzun vadede bu diyetlerin etkisiz olduğunu ifade etti. Zayıflamak için zayıflama haplarını da kullandığını belirterek, en etkili yöntemin doğal besinler tüketmek olduğunu açıkladı.

Aşırı kilonun pek çok sağlık sorununa yol açtığını ve kendisini de çok mutsuz hissettirdiğini söyleyerek bundan sonra bu şekilde bir yaşam sürmeye devam edeceğine dem vurdu. Hayatı boyunca normal bir bedene sahip olamadığı için mutsuz olduğunu ve artık sağlıklı bir bedende kendisini daha enerjik hissettiğini de sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir: Tatilden Sonra Kilo Vermek İçin 10 Kolay Adım

Yoruma kapalı.