6 Bacak Kalınlaştırma Hareketleri ile Daha Çekici Olun!

Bacak Kalınlaştırma Hareketleri ile İstediğiniz Forma Kavuşun!

Bacak kalınlaştırma hareketleri son dönemlerin en sık uygulanan ve araştırılan konularından olmuştur. Eskiden kadınların balık etli olmaları popüler iken 2000’li yıllarda çok zayıflık da moda oldu. Şimdi ise tekrardan eskiye dönüş popüler olmaya başladı. İnce bel ve kalın bacaklar son zamanlarda daha ilgi çekici olmuştur. Üst bacak, alt bacak kaslar nasıl kalınlaştırılır? Nasıl yapılır? Doğru bir beslenme ve spor hareketleri ile hedefinize ulaşabilirsiniz. Hatta cilt bakımı ile bacaklarınızın görüntüsünü daha iyi hale getirebilirsiniz!

YouTube video

Bacakları inceltmek için olduğu gibi kalınlaştırmak için de birçok farklı yöntem ve metot uygulanmaktadır. Özellikle üst bacakları çok fazla ince olan kadınlar bacak kalınlaştırma işlemlerine başvurmaktadırlar. Bununla beraber kalça için de birtakım egzersizler mevcuttur.

Bacak Kalınlaştırmak için Ne Yapılmalı |Bacak Kalınlaştırma Hareketleri

Bacak kalınlaştırma hareketleri olarak birçok farklı yöntem ve egzersiz mevcuttur. Burada sizin yapmanız gereken şey bacaklarınızın hangi bölgesini kalınlaştırmak istediğinize karar vermektir. Böylece o bölgeye uygun hareket ve egzersizler yaparak istediğiniz sonuca ulaşmanız mümkündür.

6-bacak-kalinlastirma-hareketleri
Bacak Kalınlaştırma Hareketleri

Özellikle kadınlarda ince bacaklar etek ve elbise giyerken rahatsız edici olabiliyor. Daha dolgun ve kıvrımlı hatlar her zaman daha çekici olmuştur. Bu sebeple de özellikle kadınlar bacak kalınlaştırmak için ne yapılmalı sorusuna cevap arayışına girmektedirler. Bu yazıda bacak kalınlaştırma hareketleri ve tüyolarına dair aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

1- Ağırlık Kaldırmak

Bacak kalınlaştırma üzerine birçok farklı egzersiz yöntemi mevcuttur. Sizin bu konu ile ilgili dikkat etmeniz gereken konu alt bacağınızı mı yoksa üst bacağınızı mı kalınlaştırmak istediğinize karar vermektir. Veya kalçanızı da çalıştıracak hareketler yapıp yapmamak adına karar vermelisiniz. Bu anlamda vücudunuzu iyi tanıyarak doğru analiz yapmanız da enerjinizi ve vaktinizi doğru kullanmanıza sebep olacaktır.

Evde veya spor salonunda her nerede olursa olsun bacak kalınlaştırma egzersizleri yapmanız mümkündür. Ağırlık kaldırma kas kütlenizi artıracağı için bacak kalınlaştırma işlemlerinin en etkilisidir. Genellikle spor salonlarında ağırlıklar kaldırılarak daha kapsamlı çalışmak mümkün olsa da evde de aynı performansı sağlayacak bacak kalınlaştırma hareketleri yapmak mümkündür. Örneğin squat yapmak gibi egzersizlerin faydasını görmek mümkün olacaktır.

2- Squat Yapmak

Dijital platformlarda pek çok konu ile ilgili bilgi edinmek mümkün olmaktadır. Fakat bu bilgilerin hepsi ne yazık ki doğru olmayabiliyor. Bu sebeple güvenilir sitelerden araştırma yapmanız sizin için önem arz etmektedir. Bacak kalınlaştırma kadınlar kulübü gibi platformlarda da konuşulan ve tartışılan konular arasında yer almaktadır.

Örneğin doğru bilinen bir yanlış olarak squat bacak kalınlaştırma konusunda size pek bir fayda sağlamaz. Sadece bacaklarınızı sıkılaştırmak istiyorsanız squat yapmalısınız, fakat bacaklarını kalınlaştırmak isteyen birinin squat yapması hem enerjisini hem de vaktini boşa harcamasına sebep olur. Ancak ağırlıklı squat yapılırsa faydası olacaktır.

3- Front Squat Yapmak

6-bacak-kalinlastirma-hareketleri

Doğrudan squat yapmaktan çok daha fazla etkili olanı front squat yapmaktır. Front squat yapmak ağırlığı omuzlara alarak ve ayakları omuz hizasında açarak yapılan squat işlemidir. Ağırlıkla çalışıldığı için kas kütleniz daha da artacağı için bacaklarınızın kalınlaşmasına fayda sağlayacaktır. Bacak kalınlaştırma hareketleri içinde etkili yöntemlerden biridir.

4- Calf Press Leg Press Makinesinde Çalışmak

Calf press leg press makinesi yaslanarak ayakları ağırlıklı olan kısıma dayayarak bacakları çalıştıran bir makine çeşididir. Ağırlıkları en az 5 kilo koymak kaydı ile çalışabilirsiniz. Yine ağırlık çalışarak kas kütlenizi artıracağınız bir egzersiz olan calf press leg press aleti de bacak kalınlaştırma hareketleri için etkili yöntemlerden biridir.

5- Standing Leg Curl

Bacaklarınızın istediğiniz her bölümünü ayrı ayrı çalıştırarak kalınlaştırabileceğinizi biliyor muydunuz? Örneğin; alt iç bacak kalınlaştırma için yapmanız gereken egzersizler ayak bileklerinize bir ağırlık koyarak ayaklarınızı yukarı doğru kaldırıp indirmektir. Bir diğeri ise ayakta dik bir şekilde durun ve ayaklarınızı birbirine değecek şekilde kapatın. Ardından parmak uçlarınıza yükselin ve tekrar inin bu hareketi 10 veya 15 set yapabilirsiniz.

6- Bacak Kalınlaştırma Hareketleri| Leg Extensıon

Bacak kalınlaştırma hareketleri bazen egzersizler dışında birtakım aparatlar sayesinde de mümkün olmaktadır. Mesela bacak kalınlaştırma aparatı ile bacaklarınızı kalınlaştırabilmeniz mümkündür. Bu aparatın nasıl çalıştığına değinmek gerekirse, oturur pozisyonda durup, ağırlık dizlerinizin alt kısmına gelecek şekilde ayarlamalısınız. Ve bu ağırlığı kaldırıp indirmelisiniz.

6-bacak-kalinlastirma-hareketleri

Bu hareketi spor salonlarında yapabileceğinizi unutmayın çünkü bu aparat spor salonlarında mevcut bir aparattır. Bütün bunların haricinde egzersiz dışında bacaklarınızı kalın göstermenin de birkaç yöntemi bulunmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse:

Bitkisel Bacak Kalınlaştırma Yöntemi

Bacak kalınlaştırma hareketleri kadın olsun erkek olsun ince bacaklı herkes için sorun haline gelmektedir. Hareket etmeyi sevmeyen bazı kişiler bitkisel bacak kalınlaştırma yöntemleri arayışı içerisine girmektedirler. Fakat unutulmamalıdır ki bacağın kalınlaşması demek kas kütlesinin artması demektir. Kas kütlesi de bitkisel kürlerle veya kremlerle değil de hareketle, ağırlık çalışmakla olabilecek bir şeydir.

Bacak Kalınlaştırıcı Tayt

6-bacak-kalinlastirma-hareketleri

Egzersiz ve bacak kalınlaştırma hareketleri yapmadan bacaklarım kalın görünsün diye düşünüyorsanız bu mümkün değildir. Kalıcı ve sürekli bir sonuç için egzersiz yapmanız şarttır. Fakat piyasada bacakları incelten tayt olduğu gibi kalın gösterdiği iddia edilen taytlar da bulunmaktadır. Bacak kalınlaştırıcı tayt olarak piyasaya sürülen bu taytların işe yarama kapasitesi merak konusu olmaktadır.

Alt Bacak Kalınlaştırma Estetiği

Sporun fayda etmediği veya yetersiz kaldığı yerlerde çözüm olarak bir diğer seçenek de alt bacak kalınlaştırma estetiği olmaktadır. Bacaklarınızı kalınlaştırma estetiği kendi vücut yağınızı alıp, deformasyon bulunan yere transfer etmeleri işlemi ile yapılmaktadır. Bu işlemi genellikle çarpık bacakları olan ve ciddi deformasyona sahip bacaklı insanlar tercih etmektedir. Aksi halde bacak kalınlaştırma hareketleri ile düzelmeyen bacaklara estetik operasyon ile müdahale edilmektedir.

Spor kilo vermenin temel çözümleri arasında yer almaktadır. Ancak doğru spor hareketlerini yapmak istenilen sonucu elde etmeyi sağlamaktadır. 1 ayda yüksek miktarda kilo vermek isteyenlerin yapabileceği bazı temel spor hareketleri bulunmaktadır. 1 Ayda 10 Kilo Verdiren Spor yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.