8 Ayda 55 Kilo Veren Işın Karaca Nasıl Zayıfladı?

Işın Karaca nasıl zayıfladı sorusuna yönelik olarak çok sayıda dedikodu dolaşmakta. Ünlü şarkıcının bu kadar kısa sürede kilolarından kurtulması, pek çok kişinin dikkatini çekti. Önceki halinden tamamen farklı bir görüntüye sahip olan ünlü şarkıcı, kilo vermesinin ardından yeni albümü ve yaptığı evlilikle kendi ile ilgili yeni haberleri vermeye devam ediyor. Ünlü şarkıcının bazı hayranlarına göre kilolu halinin sempatik olmasına karşılık, bazı hayranlarına göre de yeni hali, daha estetik bir görüntü sunuyor.

Ünlü şarkıcının, kilo vermek sürecinin en büyük sebebi olarak sağlık sorunları gösteriliyor. Sağlık sorunlarının kilo nedeni arttığını belirten başarılı sanatçı, vücudunun fazla kilolar nedeni ile de hasar görmeye başladığını söyledi. Artık kilo vermesinin kaçınılmaz olması üzerine de kilo vermeye kesin bir şekilde karar verdiğini açıkladı.

8 Ayda 55 Kilo Veren Olan Işın Karaca Nasıl Zayıfladı ? Bu Süreçte Nelere Dikkat Etti?

Işın Karaca nasıl zayıfladı sorusuna yönelik olarak bu süreçte ünlü şarkıcının neler yaptığı merak konusu oldu. Fazla kiloları nedeni ile insülin iğnesi kullanmak zorunda kaldığını ve bu durumun da tansiyon değerlerine ciddi anlamda zarar verdiğini açıkladı. 115 kiloya ulaştığında sağlıklı olmak için önemli bir adım atması gerektiğinin farkına varan ünlü sanatçı, mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdiğini sözlerine ekledi.

isin-karaca
Işın Karaca Nasıl Zayıfladı

Bir arkadaşının mide küçültme ameliyatı sonrasında ciddi anlamda zayıfladığını gördüğünde, bu sürece olan güveninin arttığını da ifade etti. Mide küçültme ameliyatı yaptırmadan önce pek çok diyetisyenden özel diyet programları aldığını ancak bunlardan istediği sonucu alamadığını da söyledi.

Ameliyat Sonrası Neler Yaptı?

Işın Karaca nasıl zayıfladı sorusuna cevap olarak, öncelikle, ünlü sanatçının cerrahi bir müdahale ile zayıfladığını söylemek doğru olmaktadır. Damla Ersubaşı gibi Işın Karaca da mide küçültme ameliyatı sonucunda yaklaşık 55 kilo kaybederek son derece fit bir görünüme sahip olmayı başardı. Ameliyat öncesinde yıllar boyunca süren farklı diyet programları ile zayıflamaya çalışsa da ünlü şarkıcı bu yöntemlerden istediği sonuçları alamadı.

isin-karacaSonunda fazla kilolarının sağlık problemlerine dönüşmesi üzerine çareyi tüp mide ameliyatı geçirerek zayıflamada buldu. Ameliyata kendisinin karar verdiğini, kilo vermek istemesinde sağlık problemleri dışında herhangi bir unsurun etkili olmadığını da belirtti. Mide küçültme ameliyatı sonrasında hızlı bir şekilde kilo veren Işın Karaca, ameliyat sonrasında düzenli olarak yaptığı egzersizlerine devam etti. Ayrıca sağlıklı bir şekilde beslenmeye de dikkat ederek, verdiği kiloların kalıcı bir hale gelmesine yol açtı. Bu seviye ulaşmasında yaptığı sporların da büyük etkisi vardır.

Işın Karaca 55 Kiloyu Ne Kadar Sürede Verdi?

8 Ayda 55 Kilo veren Işın Karaca nasıl zayıfladı sorusu kadar 55 kiloyu ne kadar sürede verdiği sorusu da merak edilmekte. Ünlü şarkıcı 55 kiloyu, 8 ay gibi bir sürede vermeyi başardı. 8 ay boyunca spor yaparak ve yediklerine dikkat ederek kilo kaybını gerçekleştirdi.

isin-karacaAyrıca, sağlıklı yiyeceklere ağırlık veren ünlü şarkıcı, kilo sonrasındaki yeni halinden de son derece memnun. Işın Karaca tarafından 3 ana öğün ve 3 ara öğün yapıldığı bilinmekte. Ameliyat sonrasında, öğünlerde tüketilen miktarlar azaldığı için daha dengeli bir beslenme programı tercih edildi.

Mide Küçültme Ameliyatı olan Işın Karaca Nasıl Kilo Verdi ?

isin-karacaIşın Karaca son hali ile kilolu insanlara adeta umut olmayı başardı. Ünlü şarkıcı, mide ameliyatı sonrasında özel bir diyet programı uyguladı. Işın Karaca, diyet programına sadık kalarak hızlı bir şekilde kilo vermiştir. Ayrıca verdiği kiloları da geri almayarak, kısa sürede fit bir vücuda sahip olmayı başarmıştır.

Diyetinde bol protein ve besleyici gıdalara yer veren ünlü şarkıcının bu sürede bağlı kaldığı diyet programı ise şunlardan meydana gelmiştir:

  • Sabah kahvaltısında 160 kalorilik bir tüketim gerçekleştirmiştir. Bir bardak yarım yağlı sütün içerisine 3 kaşık yulaf karıştırılması, tokluk hissinin oluşmasına yol açmıştır,
  • Kahvaltı sonrasında ara öğün olarak 10 badem yiyerek 1 porsiyon da meyve tüketmiştir. Ara öğünde toplam 120 kalori almıştır,
  • Protein ağırlıklı bir öğle yemeği ile 325 kalori almıştır. Bu öğünde; içerisinde ton balığı bulunan salata, kepek ekmek ve yoğurt yemiştir,
  • İkinci ara öğünde 1 elma ve 1 bardak süt tüketmiştir,
  • Akşam yemeğinde protein ağırlıklı bir öğün almıştır. Bu öğünde; bol salata ile birlikte 5 adet köfte yemiştir,
  • Akşam yemeğinden sonra, yatmadan önce de 1 bardak süt tüketimi gerçekleştirmiştir.

Işın Karaca kilolu hali sonrasında, diyet uygulayarak ve çok dikkatli bir şekilde kalori alarak, sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi başarmıştır. Ayrıca su tüketimini de ihmal etmeyen ünlü şarkıcı, hayranlarının beğenisini kazanmıştır.

Diyet sırasında, günde 30 dakikalık bir egzersiz programı uygulamak hızlı kilo vermeye olanak sağlamaktadır. Ünlü sanatçı Işın Karaca nasıl zayıfladı sorusuna, cerrahi müdahale sonrasında düzenli spor yaparak ve diyet programı uygulayarak kilo verdi cevabı verilebilir. Tıpkı 6 Ayda 15 Kilo Veren Büşra Pekin  gibi Işın Karaca’nın zayıflaması da bu şekilde olmuştur.

Yoruma kapalı.