800 Kalorilik Diyet Listesi

800 Kalorilik Diyet Listesi İle Sağlıklı Kilo Vermek Artık Hayal Değil!

800 kalorilik diyet listesi uygulanması zor diyetler arasında yer almaktadır. Sağlıklı bir insanın günlük alması gereken kalori miktarı 1200 kalorinin altında olmamalıdır. 800 kalori diyeti gibi kalorisi düşük olan diyetler şok diyetler listesinde yerini almaktadır.

Bu diyeti uyguladığınız zaman hafta da 4 – 5 kilo verebilirsiniz. Kişinin bazal metabolizmasına bağlı olarak 15 günde 20 kiloya kadar bile verebilirsiniz.800 kalorilik diyet listesi ne kadar sağlıklı? Vücudunuza ne şekilde zarar verecektir? 800 Kalorilik vermeyi sağlayan diyetler şok diyet olarak diyet listelerinde yer almaktadır. Diyetisyenler tarafından hiçbir zaman önerilmez.

Evet iyi bir kilo verebilirsiniz fakat çok sağlıksız bir şekilde vereceğinizi bizlerde söylemekteyiz. Yetişkin bir kişinin günlük alması gereken kalori miktarı 1200 olarak belirlenmiş ve bunun altında alınan kaloriler vücutta demir, vitamin ve potasyum eksikliklerine sebep olacaktır.

Bu durumda vücudunuz fazlasıyla yıpranacaktır. Şok diyetlerinin uygulanması son derecede tehlikeli bir durumdadır. Tabii ki de sonu ölümle sonuçlanması zor bir ihtimal olsa bile vücuda fazlasıyla zarar vermekte olan şok diyetler uzun süreli yapılırsa daha sonralar da vücudunuzda kalıcı zararlara da sebebiyet olabilir.

800 Kalori Neye Eşittir? 800 Kalorilik Diyet Listesi

-800-kalorilik-diyet-listesi-

800 kalori neye eşittir sorusu merak edilenler arasında yer almaktadır. 1 kilogram vermek için 7.400 kalori yakmak gerekmektedir. 800 kalorilik diyet listesi ile haftada 4 – 5 kilo vermeniz mümkün olabilir ama ne kadar sağlıklı bir süreç olacağı tartışmalı bir konudur.

Uzmanlar tarafından belirtilen bu tür şok diyet listeleri en fazla 1 hafta yapılmalıdır. Daha sonrasında uzun bir süre yapılmaması gerekmektedir. Bu diyeti uyguladığınız zaman kısa sürede sağlıksız bir kilo vereceğinizden diyeti bıraktığınız takdirde verdiğiniz kiloları tekrardan geri alacaksınız.

Bu durumda olacakları ele alırsak, vücudunuzun hızla yaşlanmasına neden olacak, vücut temel işlevlerini yerine getiremeyecektir. Bazal metabolizma bu durumda durma noktasına gelecektir. Dediğimiz şekilde metabolizma duracaktır daha sonrasında çalışmaya başladığında verdiğiniz kiloları fazlası ile geri alacaksınız.

Bu diyeti yapacaksanız eğer günde 2 – 2,5 litre su içmelisiniz. Sadece 800 kalorilik bir diyette değil her diyette su içmek vücudunuzu toksinlerden arındıracak ve tokluk hissi vererek zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Günde 800 kalori ile zayıflayanlar, 800 Kalorilik Diyet Listesi

Günde 800 kalori ile zayıflayanlar, aşağıda ki diyet listesine benzeyen listeleri uygulayarak zayıflamayı başarmışlardır.


Sabah
Yağsız süt ( 1 bardak )
Haşlanmış yumurta ( 1 adet )
Beyaz peynir ( 1 dilim )
Çavdar ekmeği ( 2 dilim )

Ara Öğün
Meyve ( 1 porsiyon )

-800-kalorilik-diyet-listesi-


Öğle
Lahana çorbası ( 1 kase )
Yağsız salata ( 1 kase )
Yoğurt ( 1 kase )

Ara Öğün
Diyet bisküvi ( 4 adet )


Akşam
Haşlama tavuk ( 80 gram )
Yoğurt ( 1 kase )
Yağsız salata ( 1 kase )

-800-kalorilik-diyet-listesi-

Ara Öğün
Meyve ( 1 porsiyon )

800 kalorilik diyet listesini uyguladıktan sonra tartıldığınızda belli bir şekilde kilo verdiğinizi göreceksiniz fakat kendinizi yorgun, aklınızda yemekler ve metabolizmanızın bitme noktasına gelmiş şekilde bulacaksınız.

Bu duruma daha fazla dayanamayıp yeme isteğinizi bastıramayacak ve daha fazla yemenin hayalini kurarak verdiğiniz kilolar, fazlası ile size geri dönecek ve olduğunuzdan daha fazla kilo alacaksınız.

Bu gibi şok diyetleri uygularken fazlasıyla düşünmeniz gerekmektedir. Kilo vermek için doktora giderek size uygun bir diyet listesi hazırlatabilirsiniz. Hem bazal metabolizmanız için hem de vücudunuz için uygun olan diyeti yaptığınız da sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve kilonuzu aynı zaman da koruyabilirsiniz. Sağlık sorununuz varsa bu diyet sizin için tehlikeli olacağından doktorunuza başvurabilirsiniz.

YouTube video

Yoruma kapalı.