800 Kalorilik Diyetle Kaç Kilo Verilir?

800 Kalori Diyeti

800 Kalorilik Diyetlerin Sağlığa Etkileri

800 kalori içeren diyetler şok diyetlerden olduğu için uzman kontrolünde yapılmalıdır. Aşırı kilo fazlası olan kişileri, sağlığına kavşturmada heves arttırıcı olması sebebiyle tavsiye edilir ve uygulanır. Vücudun alması gereken günlük kalori miktarından oldukça düşük seviyede olan 800 kalorilik diyetler her türlü etkiye karşı uzman kontrolünde uygulanmalıdır. Aniden fazla kilo kaybına sebep olan bu tür şok diyetlerin sonlandırılması işlemi ve sonrasında uygulanacak beslenme programı için de uzman desteği almak şarttır. Aksi durumda hızla verilen kilolar hızla geriye vücuda dönecektir.

800 Kalorilik Diyetlerin Vücuda Etkileri

800 kalori oldukça düşük bir miktar olduğu için diyeti uygulayan kişiler fiziksel olarak aşırı yorgunluk hisseder. Vücut kendini savaş modunda hisseder. Psikolojik olarak da bunalım gözlemlenir. Etkileri çok büyük olduğundan kısa zamanlarda uygulanır. En fazla 20 gün uygulanmaktadır. Kişinin diyete başlamadan önceki ruh hali bu zorlu dönemi atlatmada oldukça önemlidir. Ayrıca diyete başlamadan önce yapılan testlerle vücutta herhangi bir mineral ya da vitamin gibi besin değerlerinin eksik olmaması önemlidir. Yoksa diyet sırasında daha da eksileceğinden vücut hastalıklarla mücadelede zorlanır ve direnci aşırı düşer.

800 Kalorilik Bir Günlük Diyet Listesi

Kahvaltı; bir tane haşlanmış yumurta (65 kalori), bir küçük elma (50 kalori), bir su bardağı yağsız süt (100 kalori). Ara öğün; bir tatlı kaşığı fıstık ezmesi (35 kalori), bir tane haşlanmış küçük boy patates (80 kalori). Öğle; 100 gram ızgara sığır eti (265 kalori). Ara öğün; iki fincan bitki çayı (4 kalori). Akşam; bir porsiyon (250 gram) etli yeşil fasulye yemeği (160 kalori), bir kase (100 gram) cacık (40 kalori).

800 Kalorilik Diyet Sonucu

Vücut kitle indeksi 35’ten büyük olan bir vücudun kilosuunu sabit tutması için bir günde 2800 kaloriye ihtiyacı vardır. 800 kalorilik diyet ile bir günde 2000 kalori daha az vücuda alım olur. 7000 kalori bir kilogramdır. 800 kalorilik diyetle kaç kilo verilir sorusu diyetin süresi ile hesaplanır. Bir haftada (14000 kalori açığı oluşacağından) 2 kilo verilir.

Yoruma kapalı.