Adriana Lima Diyeti İle Zayıflamak Mümkün!

Adriana Lima diyeti, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. İki çocuk annesi dünyaca ünlü güzel mankenin nasıl zayıf ve formda kaldığının formülünü sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1 – Protein Ağırlıklı Diyet ile Besleniyor

Adriana Lima Diyeti İle Zayıflamak Mümkün!
Adriana Lima Diyeti İle Zayıflamak Mümkün!

Brezilyalı manken diyet programının protein diyeti türünden oluştuğunu açıkladı. Fakat her zayıflama programında olduğu gibi yalnızca diyet zayıflamanızı yardımcı olmayacaktır. Bunun yanında mutlaka bir spor programınız da olmalıdır. Adrina Lima’da diyetin yanında düzenli olarak spor yaptığını da vurgulamaktadır. Bu şekilde vücudunuzun daha sıkı olmasına da yardımcı olursunuz.

2 – Düzenli Su İçiyor

Adriana Lima Diyeti İle Zayıflamak Mümkün!
Adriana Lima Diyeti İle Zayıflamak Mümkün!

Diyet sırlarından birinin de asla ekmek tüketmemek olduğunu açıklayan Adrina Lima, her gün mutlaka 3 litre suç içtiğinin de altını çizmektedir. Su içmek zayıflama programlarının en önemli parçalarından biridir. Herkesin gün içerisinde tüketmesi gereken su miktarı değişiklik göstermektedir. Ne kadar su içmeniz gerektiğini ise boyunuz ve kilonuz belirlemektedir.

3 – Spor Yapıyor

Adriana Lima Diyeti Menüsü

Haftanın 2 günü mutlaka boks yaptığını söyleyen Brezilyalı manken, her gün yarım saat ip atlamayı ihmal etmediğinin de altını çizmektedir. Siz de kendinize benzer bir spor programı uygulayabilirsiniz. Spor programınızı düzenli olarak aynı saatte uygulamanız alacağınız verimi artıracaktır.

4 – Sağlığına Dikkat Ediyor

Adriana Lima Diyeti Menüsü

Adriana Lima zayıflamak amacı ile uyguladığı protein diyetini doktor kontrolünde yaptığını önemle vurgulamaktır. Tüm diyetler yapılmadan önce mutlaka bir uzman ile görüşülmelidir. Özellikle kronik bir rahatsızlığınız varsa bu süreci doktor kontrolünde yürütmek mecburidir.

Adriana Lima Diyeti Menüsü

Adriana Lima Diyeti Menüsü

Sizler İçin Adriana Lima diyeti menüsü hazırladık. Düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde kilo probleminizin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Sizleri daha fazla bekletmeden diyet programına geçelim.

Adriana Lima Diyeti Menüsü Kahvaltı Yemeği

  • Yulaflı yumurta
  • Brokoli
  • Ispanak

Öğle Yemeği

  • Bir porsiyon ızgara balık
  • Sevdiğiniz herhangi bir sebze yemeği (bu sebze yemeği kesinlikle buharda pişirilmelidir.)

Akşam Yemeği

  • Bir porsiyon yağsız et
  • Bir porsiyon yemekten hoşlandığınız herhangi bir sebze yemeği

Ara Öğün

  • Bir avuç böğürtlen
  • Bir adet havuç

YouTube video

Ara öğün çok geç saatlere bırakılmamalıdır. Öğünleri düzenli ve her gün aynı saatte olacak şekilde ayarlamanız kilo vermenizi hem daha sağlıklı hem de daha seri hale getirecektir. Gün içinde ne tükettiğiniz son derece önemlidir. Örneğin protein yediğiniz zaman yanında da muhakkak karbonhidrat içeren besinler tüketmeniz gerekmektedir. Sağlık açısından en uygun olanı budur.

Yoruma kapalı.