Akupuntur İle Zayıflama Nedir ?

0 13

Akupuntur ile zayıflama iğne yöntemi ile yapılan zayıflama yöntemlerinden biridir ve ismini acus ve punctio adlı latince kelimelerden almıştır. Vücudumuzda ki belirli etkili bölgelere iğne batırılarak tedavi edilmeye çalışmasına akupuntur denmektedir. Bu yöntem bizim kültürümüze Çin kültüründen enjekte edilmiştir.

Bir şifa yöntemi olarak kullanılan bu yöntem çok eski tarihlerden beri insanlar üzerinde uygulanmakta ve olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Bu bir alternatif tıp yöntemi ya da tıp bilgisi olmayan biri tarafından uygulanacak bir tedavi yöntemi değildir. Uygulama normal tıp tedavisinin yanında ekstra bir tedavi olarak uygulanmakla birlikte alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Akupuntur ile zayıflama

Akupunturdaki iğneler vücudumuzun belli olan noktalarına batırılmakta ve batırılan noktalar uyarılarak tedavi sağlanmaktadır. Vücudun enerjisine ve güçlenmesinde etkili olan bu yöntem daha birçok farklı faydaya da sahiptir. Bu faydalardan biri de etkili ve hızlı bir şekilde zayıflama olmaktadır.

Akupuntur İle Zayıflama Nasıl Olur? Akupuntur Zayıflama Noktaları Nelerdir?

Akupuntur ile zayıflama

Akupuntur ile zayıflama son dönemlerde popüler olan zayıflama yöntemlerinden birisidir. Akupunturun enerji dolaşımını etkilemesinden dolayı zayıflamaya da sebep olmaktadır. Akupuntur uygulanması esnasında metabolizma hızlanmakta ve iştah azalmaktadır. Beyindeki açlık merkezi tokluk hissi uyandırmaktadır. Bu durumdan dolayı stres artmak yerine azalmaktadır.

Akupuntur ile zayıflama

Akupuntur ile zayıflamak isteyenlere akupuntur iğneleri kilo alımına sebep olan noktalara batırılmaktadır. Orantısız bir vücut kilo almanın en büyük sebeplerinden biridir. Akupuntur zayıflama noktaları Karaciğer, böbrekler, tiroid bezi ve dalak bu dengesizliklerin oluştuğu ana yerlerden bazılarıdır. Zayıflamak isteyenler için iğneler genellikle bu bölgelere batırılmaktadır.

Akupuntur ile zayıflama

Bir diğer bölge ise kulak olarak belirlenmiştir. Kulak beyne en yakın organlardan biridir ve beyne sinyal göndermesi daha kolaydır. Ayrıca kulan üzerinde bütün vücudu uyaran sinirler bulunmaktadır. Vücudunda yağ bulunan bölgeye göre alanında uzman olan kişi kulak yolu ile o bölgeyi uyarmaktadır. Kulağa batırılan iğneler etki süresine göre yaklaşık on gün kadar kulakta kalmaktadır.

Akupuntur ile zayıflama

Bu süre zarfında kulaktaki iğneler kişinin kendisini tok hissetmesine ve açlık hissinin yok olmasına neden olmaktadır. Metabolizmaya daha hızlı çalışmaya başlamakta ve sindirim kolaylaşmaktadır. Aynı zamanda akupuntur ile zayıflama sayesinde yağ yakımı hızlanmakta ve toksinler vücuttan daha kolay şekilde atılmaktadır.

Akupuntur ile zayıflama diğer zayıflama yöntemlerinde de olduğu gibi tek başına etkili ve mümkün olmamaktadır. Akupuntura paralel olarak egzersizlere de başlamak ve düzenli bir şekilde devam etmek gerekmektedir. Aynı zamanda beslenme alışkanlıklarını düzenleyecek bir diyet listesi hazırlayarak kalıcı ve etkili kilo kaybı sağlanmalıdır.

Akupuntur ile zayıflama

Akupunturun kişileri psikolojik yönden de etkilediği düşünülmektedir. Akupunturda ki iğnelerin beyinde bulunan mutluluk hormonlarını arttırdığı ve bu hormonların vücudun enerjisini arttırdığı düşünülmektedir. Mutluluk hormonlasrının artması sebebi ile diyetler esnasında oluşan olumsuz vücut tepkileri, mide bulanmaları stres, uykusuzluk gibi durumlar engellenmektedir.

Akupuntur Bölgesel Zayıflama

Akupuntur bölgesel zayıflama o bölgede bulunan sinire yapılan uyarı ile mümkün olmaktadır. Akupuntur tedavisi sinirlerin uyarılması ile başlamaktadır. İğnelerle uyarılan sinir hangi noktadan uyarılıyorsa oradan tedavi başlamaktadır.

Akupuntur ile zayıflama

Genellikle vücudu uyaran bütün sinirler kulakta bulunduğu için bu işlem kulak üzerinden yapılmaktadır. Bölgesel zayıflamada bu şekilde uygulanmaktadır eksta istenilen bölgeye de akupuntur iğnesi batırılabilmektedir. Ancak akupuntur tek başına bir tedavi yöntemi değildir. Bunun için egzersizlere ve uygun bir diyete akupuntur esnasında da akupuntur bittikten sonra da devam edilmelidir.

Akupuntur İle Zayıflama – Akupuntur Zayıflatır Mı ?

Akupuntur ile zayıflama mümkün müdür? Akupuntur zayıflatır mı ? Soruları sıkça sorulmaktadır. Akupunturun zayıflattığı tıp uzmanları tarafından ve diyetisyenler tarafından onaylanmıştır. Artık birçok kişi bu tedavi yönteminden haberdardır ve uygulamaya koyulmaktadır.

Akupuntur ile zayıflama

Akupuntur tedavisi sayesinde vücutta tokluk hissi uyanmaktadır ve beyine aç olmadığına dair sinyaller gitmektedir. Ayrıca ödem attırıcı özelliği de bulunmaktadır. Akupuntur sayesinde diyet esnasında oluşan midedel ve zihinde oluşan problemler giderilmektedir. Metabolizmayı düzenler ve bağışıklığı güçlendirmektedir.

Akupuntur İle Zayıflama – Akupuntur İle Zayıflamanın Zararları ?

Akupuntur ile zayıflamanın zararları neredeyse hiç yoktur. Akupuntur ile zayıflama zararlı olmayan zayıflama yöntemlerinden biridir. Bu yüzden sıkça tercih edilmektedir. Vücudun bazı bölgelerine ince uçlu iğnelerin batırılması ile uygulanan bir tedavi şeklidir.

Akupuntur ile zayıflama
Akupuntur ile zayıflama

Bu iğneler vücutta bulunan bazı sinirlere batırılmaktadır. Bu yüzden sinirlere herhangi bir zarar söz konusu değildir. Yanlışlıkla bir damar üzerine batırıldığında ise kısa süreli bir morarma ya da şişme durumu gözlemlenmektedir. Ancak bu durum uzun sürmemektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.