12 Adımda Ambulans Uçak Kiralama Nedir, Nasıl Yapılır?

Ambulans Uçak Kiralama Nasıl Yapılır?

0 29

Ambulans uçak kiralama acil durum veya özel durumlarda hastanın bir yerden başka bir yere hızlı şekilde ulaştırılmasını sağlayan bir hava taşıtıdır. Hava araçları içerisinde acil olaylara müdahale edebilmek için çeşitli ekipmanlarla donatılmıştır.

Ambulans uçakları içerisinde solunum cihazı, yoğun bakım ünitesi dahil birçok ilk yardım malzemesi mevcuttur.  Özel uçaklarda uçuş esnasında karşılaşılabilecek her türlü faktör düşünülmüş ve buna uygun düzenlenmiştir. Çeşitli firmalar bu konuda sizlere bu hizmeti sağlayabilmek adına yaptığı özel jet kiralama görevi bu anlama gelmektedir.

1- Ambulans Uçak Kiralama Nasıl Yapılır?

ambulans-ucak-kiralama
Ambulans Uçak Kiralama

Uçak ambulans kiralama aslında düşünüldüğü kadar zor değildir. Uçak kiralama hizmetleri sunan şirketler bu konuda size fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Fakat ambulans uçak kiralama için ne yapmanız gerektiğini bilmenizde fayda vardır. Aksi taktirde uçak kiralama sizlere ekstra fiyatlandırmalara yansıyabilir.

Özel uçak kiralamada öncelikle bu işi yapan firmaları araştırmakla başlayabilirsiniz. Uçak kiralamada güven veren şirketleri bulduktan sonra ise firmaların kiralama hizmeti ile birlikte neler sunduğunu araştırmanızda fayda vardır. Dikkat edilmediği taktirde uçak kiralama dışında ekstra ücretlere maruz kalınabilir. Özel jet kiralama hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olduysanız son aşama olarak firma ile iletişime geçip kiralama işlemini yapabilirsiniz.

2- Özel Ambulans Uçak Nereden Kiralanır?

Özel ambulans uçaklar çeşitli firmalar tarafından kiralanmaktadır. Acil durum uçağınızı firmalarla yapacağınız görüşmeler neticesinde kiralayabilirsiniz. Bu işini üstlenen işyerleri 7/24 ambulans uçak kiralama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır. Birçok platform üzerinden bu işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Jet uçak kiralamak için dilerseniz web siteleri üzerinden istek formu oluşturup sizi aramalarını isteyebilirsiniz. Dilerseniz de ambulans uçak kiralamak için Whatsapp ya da E-posta yoluyla bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bahsi geçen platformlara güvenmiyorsanız direkt özel uçak kiralama hizmeti veren şirketleri ziyaret ederek de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ambulans-ucak-kiralama

3- Ambulans Uçağı Kimler Kiralayabilir?

Ambulans uçak kiralama için özel belirlenmiş bir kitle bulunmamaktadır. Özel ambulans uçaklara ihtiyaç duyan her birey kolay bir şekilde kiralama işlemlerini gerçekleştirebilir. Burada önemli olan nokta kiralanan ambulans uçağı kişinin amacına hizmet edip etmemesidir.

Acil durum uçaklarını kullanmanızı gerektirecek bir durumunuz söz konusu ise kişi ya da kurum fark etmeksizin herkes kiralama yapabilir. Bunun dışında kiralayacağınız uçak donanımları sizin için uygun olup olmadığını kararlaştırmanızda fayda vardır. İsteklerinize hitap eden bütün ambulans uçaklarını gönül rahatlığıyla kiralama fırsatına sahipsinizdir.

ambulans-ucak-kiralama

4- Ambulans Uçak Kiralamak için Şartlar Nelerdir?

Ambulans uçak kiralama için bazı şartları ve eylemleri sırasıyla yapmanız gerekmektedir. Bu şartlar şu şekildedir:

 • Acil durum uçağı kiralayacağınız şirketin belirlenmesi
 • Kiraladığınız ambulans uçak modelini seçmek
 • Hava aracı işe yapılacak uçuşun saat ve tarih aralıklarını belirlemek
 • Firmaya ambulans uçakla gidilecek rota bilgisinin verilmesi
 • Uçuşun hangi nedenden dolayı yapıldığını bildirmek
 • Yurt dışı uçuşu ise firmaya pasaport beyanında bulunmak
 • Son olarak ise firma tarafından fiyat bilgisi almak bazı uygulamanız gereken şartlar arasında yer alır.

ambulans-ucak-kiralama

5- Ambulans Uçakların Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Ambulans uçak kiralama noktasında firmalar kiralama yapan kişilere fiyata dahil bazı hizmetler sunmaktadır. Uçak kiralamada sunulan hizmetler arasında gideceğiniz yerde konaklama yapacağınız alan önceden ayarlanabilir. Acil durum uçak kiralamada alacağınız diğer bir hizmet ise özel araçla seyahat imkânıdır. Uçaktan indiğinizde sizin için önceden ayırtılmış aracınız ile konaklama yerinize seyahat edebilirsiniz.

Acil durum esnasında sizin uğraşmamanız için pasaport sürecinizde dilerseniz firma tarafından halledilebilir. Özel uçak kiralama şirketi sizlere bu ve bunun gibi daha birçok hizmet ve imkân sunmaktadır. Önemli nokta ise ambulans uçak kiralarken bu hizmetlerin fiyata dahil olup olmadığıdır. Fiyata dahil olmayan hizmetler uçak kiralama kurumu tarafından size yansıtılacaktır.

ambulans-ucak-kiralama

6- Özel Hava Ambulansı Sadece Acil Durumlarda mı Kullanılır?

Özel hava ambulansları sağlık alanının her aşamasında kullanılabilir. Ambulans uçak kiralama genelde acil durumdaki hastaların hızlı ulaşımı için kullanılır. Fakat bunun dışında acil durum uçakları seyahat esnasında hastanın sağlık durumunun kontrol altında tutulabilmesi ve güvenli ulaşımı içinde tercih edilebilmektedir.

Ambulans uçaklar hasta taşımanın dışında organ nakli, ilaç taşıma gibi birçok farklı amaçlar içinde kullanılabilmektedir. Hava taşıtlarını acil durum beklemeksizin dilediğiniz zaman kiralayıp kullanma fırsatına sahipsinizdir. Türkiye’nin birçok yerinde hizmetinize sunulmuş bu fırsatı değerlendirmelisiniz.

ambulans-ucak-kiralama

7- Ambulans Uçaklarla Yurt Dışına Çıkılabilir mi?

İnsanların aklına sıklıkla “ambulans uçak kiralama yaparak yurt dışına çıkılabilir mi?” sorusu geliyor. Bu konuda uçak kiralama firmaları oldukça geniş kapsamlı çalışmaktadır. Yurt içine bakıldığında ambulans uçaklar Türkiye’nin tüm bölgelerine ulaşım imkânı sunmaktadır.

Ambulans uçaklar yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da aktif çalışmaktadır. Kiralık uçaklarla birden fazla ülkeye kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Üstelik bunu yaparken tek yapmanız gereken bir pasaporta sahip olmaktır. Dilerseniz pasaport işlemlerinizi de uçak kiralama firması hallederken siz sadece uçuşa odaklanabilirsiniz.

ambulans-ucak-kiralama

8- Ambulans Helikopter Kiralama mı Ambulans Uçak Kiralama mı Daha Avantajlı?

Ambulans helikopter ve ambulans uçak kiralama aynı gibi gözükse de birçok açıdan farklılık göstermektedir. Ambulans helikopterler uçuş esnasında uçaklara göre daha çok ses çıkardığı için seyahat kalitenizi bozacaktır. Bunun dışında ise ambulans uçaklar helikopterlere göre daha hızlı olduğu için acil durumlara daha uygundur.

Acil durum uçaklarının diğer bir avantajı ise helikopterlere kıyasla içerisinde barındırdığı ilk yardım ekipmanları daha fazladır. Bir hastanedeymişçesine rahat hareket etme olanağı sunar. Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda özel uçak kiralamanın neden daha avantajlı olduğu açıkça anlaşılmaktadır.

ambulans-ucak-kiralama

9- Ambulans Uçak Ücretli mi?

Ambulans uçak denildiğinde insanların aklında normal ambulanslar canlanabilmektedir. Fakat bu durum klasik ambulanslardan biraz farklıdır. Ambulans uçak kiralama tahmin edebileceğiniz gibi ücretlidir. Firmalarla yapacağınız anlaşmaya istinaden gideceğiniz mesafe ve istediğiniz hizmetlere göre ücretlendirmeye tabi tutulursunuz.

Ambulans uçakların ücretlendirmesinde de çeşitli ödeme yöntemleri kullanılabilir. Özel uçak kiralarken isteğinize bağlı kartla, nakit ya da anlaştığınız firmaya havale yöntemi ile ücreti ödeme imkânlarınız mevcuttur. Sizin için belirlenmiş özel uçak hizmetlerini seçerek en uygun şekilde uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ambulans-ucak-kiralama

10- Ambulans Uçak Fiyatları Ne Kadar?

Ambulans uçak kiralama fiyatları için net bir şey söylemek çok mümkün değildir. Bunun sebebi özel uçakların fiyatlandırması bazı etmenlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ambulans uçakların fiyatları şu durumlara bağlı olarak değişiklik gösterir:

 • Hastanın yaşadığı şehirde bir hava alanının olup olmadığı
 • Hastanın gideceği bölgede hava alanının olup olmadığı
 • Ambulans uçağının havada kalış süresi
 • Hastanın uçuşu sırasında görevlendirilecek uzman ekip sayısı gibi birçok durum ambulans uçak fiyatlarını etkilemektedir.
ambulans-ucak-kiralama
Ambulans Uçak Kiralama

11- Ambulans Uçak Kiralama Hangi Şehirlerden Yapılır?

Ambulans uçak kiralama Türkiye genelinde havalimanı bulunan birçok şehirden yapılmaktadır. Bulunduğunuz şehirde uçak kiralama işlemleri gerçekleştirilmiyorsa dahi komşu şehirlerinizde yapılan kiralamalardan yararlanabilirsiniz. Acil durum uçağı kiralamada firmalar tarafından tüm olanaklar sağlanmaktadır.

Farklı bir şehirde olmanız durumunda temin edilen kara ambulansları ile ambulans uçağa kadar hasta taşıma fırsatınız vardır. Özel uçaklara hasta nakli sırasında da kiralama firmaları tarafından isteğinize bağlı uzman ekipler görevlendirilebilir. Sizde hangi şehirlerden ambulans uçak kiralaması yapıldığını merak ediyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

A- İstanbul Ambulans Uçak Kiralama

İstanbul da yaşayanlar diğer şehirlerde yaşayanlara göre daha avantajlıdır. İl sınırları içerisinde birden fazla hava alanı barındırması sayesinde hastanızı kolayca nakletme fırsatına erişebilirsiniz. Ayrıca hava tıbbi araçları konusunda en hızlı ve güvenli kiralama yapacağınız şehirlerden birisi de İstanbul’dur. İster Avrupa ister Anadolu yakasında olun size en yakın havalimanından hemen ambulans uçak kiralaması yapabilirsiniz.

B- Ankara Ambulans Uçak Kiralama

Büyükşehirler arasında bulunmasının yanı sıra başkent olan Ankara konumundan da rahatlıkla ambulans uçak kiralama yapabilirsiniz. Başkentte bulunan kapsamlı hastanelerin yetersiz kaldığı hastanelerden hastalarınızı alabilmekle birlikte bunun dışında yakın şehirlerden Ankara’ya ulaşarak da hastalarınızı taşıyabilirsiniz.

ambulans-ucak-kiralama

C- İzmir Uçak Kiralama

Ege bölgesinin incisi İzmir’de diğer şehirlerde olduğu gibi geniş kapsamda uçak kiralama hizmetleri istenmektedir. Gelişmiş şehir olması ve kalabalık nüfusu sahip olması acil hastalık durumlarını ortaya çıkarmaktadır. Bu gibi aşamalarda İzmir’den rahatlıkla ambulans uçak kiralama hizmetiniz neticesinde kullanabilirsiniz

D- Erzurum Uçak Kiralama

Doğu bölgesi genelde bu tarz durumlara coğrafi anlamda uymayacağı yanılgısına kapılmaya neden olmaktadır. Halbuki, Doğu bölgesinde yer alarak gelişmişlik gösteren Erzurum’dan kısa sürede ambulans uçak hizmeti alabilirsiniz. Çevre şehirlerden gelebileceğiniz gibi Erzurum’da bulunduğunuz müddette de rahat bir şekilde hastaya zarar vermeden uçuş ayarlayabilirsiniz

12- SGK Ambulans Uçak Kiralama Nedir?

Özel ambulans uçak kiralamanın dışında SGK bünyesinde de ambulans uçaklar mevcuttur. Fakat SGK ambulans uçakları ile hasta taşımak çokta kolay değildir. Ambulans uçaklar ile hasta sevki yapmak istiyorsanız çeşitli prosedürleri yerine getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken SGK ambulans uçak talep formu doldurmak olacaktır.

ambulans-ucak-kiralama

Doldurulan uçak talep formuna ilişkin gerekli tüm koşullar tamamlandığında bu uçakları kullanma imkânına sahip olabilirsiniz. SGK uçak talebinizin süresi bu durumlarda bir hayli uzayabilir. Bu durumda özel uçak kiralama işleme yapmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Sizde hemen özel uçak kiralama firması ViraJet sayfasını ziyaret ederek hızlı şekilde işlemlerinizi halledebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hava Ambulansı Kiralama için Nereye Başvurulur?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.