Arı Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir? Hiç Duymadığınız 7 Arı Sütünün Cilde Faydası

Arı Sütü Cilde Faydaları Nelerdir? Arı Sütü Cilde Sürülürmü?

Arı sütünün cilde faydaları nelerdir? Arı sütü nedir ve arı sütünün faydaları nelerdir? Arı sütü nasıl kullanılır?

Arı sütü kraliçe arının özel üretimi olarak ortaya çıkmaktadır. Arı kovanlarından özel olarak toplanarak elde edilmektedir. Kullananların kilo vermeye yardımcı olduğu, işe yarar dediği görülür.

Arı sütünün cilde faydaları son zamanlarda en çok araştırılan konular arasındadır. Çünkü arı sütünün son zamanlarda kullanım alanları giderek artmaktadır.

Arı sütünün cilde faydaları her yaştan birey için geçerlidir. Fakat özellikle belirli yaştan itibaren oluşan cilt sorunlarına iyi gelmektedir.

Yaş almak geçen yıllar içinde kolajen miktarını azalmaktadır. Azalan kolajen doğrultusunda cilt kırışıklıkları, cilt lekeleri ve birçok soruna sebep olur.

YouTube video

Fakat cilt sorunlarının tek sebebi yaşlılık değildir. Genç yaşta kişilerin de beslenme, kullanılan sigara ya da alkol hatta hava kirliliğine göre sorunlar ortaya çıkar.

Oluşan bu cilt sorunlarını doğal yollarla gidermek mümkündür. İşte arı sütünün cilde faydaları

Arı Sütünün Cilde Faydaları için Bilmeniz Gereken 7 Fayda!

Arı sütü cilde faydaları konusunda farklı konulardan bahsedebilmek mümkündür. Hatta faydaları sadece cilt ile sınırlı kalmayacaktır.

Günümüzde artık daha rahat bulacağınız arı sütü sayesinde siz de doğal yöntemlerle avantajından yararlanabilirsiniz.

Ancak önce arı sütünün faydaları neler gelin birlikte bunları inceleyelim.

1- Kolajen Miktarını Arttırır

ari-sutunun-cilde-faydalari

Kolajen, cildi onaran ve cilt için oldukça önemli olan bir hücredir. Kolajen sayesinde cildin istenen görünümde olması mümkündür.

Artan yaş ile birlikte özellikle 25 yaşından itibaren ciltte kolajen miktarı giderek azalmaktadır. Azalan kolajenden kaynaklı olarak çeşitli cilt sorunları ortaya çıkar.

Aslında genel olarak var olan tüm cilt sorunlarının neredeyse temelinde bu hücre bulunmaktadır. Yapılan cilt güzellik uygulamaları da kolajen miktarı artmaya yöneliktir.

Arı sütünün cilde faydaları arasında kolajen miktarını arttırmak olduğu kanıtlanmıştır. İster 20li yaşlarda isterseniz daha ileri yaşlarda siz de kolajen miktarını arttırmak için tercih edebilirsiniz.

2- Cildinizi Canlandırır

Mat bir cilt hem erkek hem de kadınlar tarafından istenmeyen bir durumdur. Olduğundan daha halsiz ve hasta görünmeye sebep olur.

Cildi canlı tutmanın elbette farklı yöntemleri bulunur. Fakat olabildiğince doğal yöntemlere yönelmek sizin için daha doğru olacaktır.

Arı sütünün cilde faydaları arasında bu noktada cildi canlandırmak bulunur. Çünkü en temelde kolajen miktarını arttırdığından cildin renk pigmentleri kendine gelmektedir.

Cildine arı sütü kullananlar özellikle düzenli kullanım ile daha canlı bir cilt elde edildiği söylenmektedir. Siz de arı sütü kullananların yorumları arasında inceleme yaparak kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

3- Arı Sütünün Cilde Faydaları: Cilt Lekelerini Azaltır

ari-sutunun-cilde-faydalari

Arı sütünün cilt lekelerine faydası yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Cilt problemleri arasında özellikle dile getirilen cilt lekeleri için bir şans verebilirsiniz.

Özellikle cilt lekeleri başta olmak üzere kullanılmak istenen arı sütü kullanımı arasında dikkatli olmak gerekiyor. Öncelikle arı sütü direkt cilde sürülürmü konusunda bilgi sahibi olmalısınız.

İnternette ve çevrenizde zaten en sık arı sütü cilde sürülürmü sorusunun araştırıldığına denk gelebilirsiniz. Cilt için direkt sonuç alabilmek yani arı sütü cilde faydaları elde etmek için cildinize sürmeniz gerekir.

Fakat, arı sütünün cilde faydaları elde etmek isterken oluşabilecek alerjik reaksiyonlara dikkat etmek gerekir. Çünkü her kullanıcı da ortak sonucu vermeyebilir. Hatta kızarma, şişme, deri dökülmesi gibi farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

4- Siyah Nokta ve Sivilcelere İyi Gelir

Sivilceleriniz için arı sütü kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Yıllardır geçmeyen sivilce ya da siyah noktalarınız için propolisin cilde faydaları arasından siz de bu avantajı elde edebilirsiniz.

Peki sivilceler için arı sütü cilde nasıl kullanılır? Bilmelisiniz ki sivilceleriniz için arı sütü kullanımı uzun süreli olmalıdır.

Arı sütünün faydaları için kısa süreli kullanmak yeterli olmayacaktır. Sivilceleriniz üzerine geceden sürüp sabaha kadar bekletmeniz iyi olacaktır.

Yeterli vaktiniz yoksa haftada üç gün boyunca sivilcelerinizin üzerine ince tabaka halinde uygulayarak faydalarını elde edebilirsiniz.

5- Arı Sütü Cilde Faydaları: Sivilce Oluşumunu Engeller

ari-sutunun-cilde-faydalari

Arı sütü sadece oluşmuş sivilcelere etki etmez. Aynı zamanda ileri zamanda sivilcelerin oluşmasını da engellemektedir.

Yalnız bu faydadan yararlanmak için arı sütünü cilde sürmemeli, direkt yemelisiniz. Düzenli yemeniz sonucunda hormonal dengeyi tekrar eski halinde getirecektir.

Genellikle sivilcelerin oluşumu hormon bozukluğundan kaynaklı olarak ortaya çıkar. Arı sütü hormon dengesini sağlayacağından sivilce oluşumunu en azından bu sebepten ötürü engellemektedir.

Hormon bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkan adet düzensizliği, aşırı tüylenme gibi farklı sorunlarında böylece önüne geçebilirsiniz.

6- Cilt Kırışıklıklarını Giderir ve Oluşmasını Engeller

Arı sütü cilde faydaları çok geniş bir alana yayılmaktadır. Cilt kırışıklıkları da bu noktada bahsedilecek diğer başlıklardan birisidir.

Cilt kırışıklıklarının genç yaşta yanlış duruştan da kaynaklı olarak çıktığı bilinmektedir. Oluşan bu kırışıklıklar zaman içerisinde kalıcı olur ve yayılır.

Arı sütü kullanarak siz de cilt kırışıklığınızdan kurtulabilirsiniz. Hatta düzenli kullanım ile yeni oluşacak cilt kırışıklıkların önüne bile geçebilirsiniz.

7- UBV Işınlarından Korur

ari-sutunun-cilde-faydalari
Arı Sütünün Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt düşmanları arasında zararlı ışınlar bulunmaktadır. Arı sütü cilde kullananlar Kadınlar Kulübü aracılığıyla yaptığı yorumlar arasında bu ışınlar yer alıyor.

Zararlı ışınlar arasında bulunan UVB ışını uzun vadede cilt lekelerine, cilt tabakasının zarar görmesine sebep olur.

Arı sütünün cilde faydaları için son olarak UVB ışınlarından koruduğunu bahsetmek mümkün. Zararlı ışınların cilt tabakasından geçmesine engel olabilirsiniz.

Bonus: Arı Sütünün Saça Faydaları

Arı sütü sadece cilt faydaları sağlamak ile kalmaz. Saçların sağlığı için de arı sütü kullanmak çoğu zaman gerekli olacaktır.

Saçlarınız çok sık dökülüyor, cansız ya da mat bir görünüme sahipse arı sütünü deneyebilirsiniz. Ancak kullanım aşamasında dikkatli olmanızda fayda var.

Arı sütünü saçınıza ve saç diplerinize uygulamak gerekir. Diplerine tamamen uyguladıktan sonra 1 saat boyunca bekletin. Daha sonra saç dibinizden iyice arındıracak şekilde yıkayın.

Arı sütü saç maskesi kullanım hafta içerisinde çok olmamalıdır. Haftada sadece 1 en fazla 2 kere kullanmanız uygun görülmektedir.

Cilt sağlığı için en değerli olan yerlerden birisi de dudaklar olmaktadır. Özellikle soğuk ayların gelmesi ile dudak kuruması ve çatlaması giderek yaygınlaşmaktadır. Peki dudak bakımı nasıl yapılır? Elbette doğru bir dudak bakım kremi kullanarak! 7 Ml Bepanthol Dudak Kremi Nasıl Kullanılır yazımıza bakarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Yoruma kapalı.