Armut Kilo Aldırır Mı?

Pyrus ağaç topluluklarının cinsine ait ılıman iklim kuşağına ait meyvedir. Tepeye doğru genişleyen ve 13 metreye kadar ağacı uzanabilen meyve türüdür. Armut fidandan yetişir ve Akdeniz iklim kuşağında doğal olarak yetişmektedir. İşte bu yönüyle yazları sıcak ve kurak kışları ılık geçen iklim bölgelerinde yaygın olarak kullanılır.

Ana Vatanı

Bilinen otuz farklı türü bulunan armutun ana vatanı Batı Avrupa ülkeleridir. Tropik iklim bölgelerinin doğal koşullarında rahatlıkla yetişebilen armut dünyada yaygın olarak tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra ülkemizde Akdeniz illerinde yaygın olarak yetişmekle beraber Mersin, Antalya, Muğla gibi sıcak ve ılıman illerimizde üretimi oldukça yaygındır. Bu özelliğiyle armut kilo aldırır mı açısından önde gelmeye devam etmektedir.

Armudun Faydaları

  • Sindirim sistemini kolaylaştırır.
  • Kan değerini düşürerek diyabet hastalıklarının önüne geçer.
  • Hazmı kolaylaştırır.
  • İçeriğinde yer alan bakır ve C vitamini yönüyle kanser oluşumunu önler.
  • Kalsiyum yönünden zengin olması bakımından kemik hastalıklarının önüne geçer.

Besin Değeri

100 gr porsiyonda 15 gr karbonhidrat, 3,1 gr diyet lifi, 10 gr şeker, 0,4 gr protein yer alır. İşte bu nitelikleri ışığında armut kilo aldırır mı açısından öne çıkmaya devam ettiğini dikkate almak gerekmektedir. Öte yandan A, B ve C vitamini yönünden zengin olmasının yanı sıra bakır, kalsiyum ve demir açısından da öne çıkmaktadır. İşte bu özellikleri yönünden önde gelen meyvelerden birisi olarak karşımıza çıkmaya devam eder.

Kalorisi

100 gr porsiyon armutta ortalama olarak 57 kalori bulunmaktadır. Bu yönüyle armut kilo aldırır mı açısından kilo aldırmadığı aksine diyabet hastalıklarıyla mücadele ederek sıkça tüketilmesi gerektiğini dikkate almak gerekmektedir. İşte tüm bu ortada duran yaklaşımlar esas alındığı zaman tüm özellikler yönünden farkını bir kere daha meydana getirmeye devam ettiğini ele almamız gerekmektedir. İşte bütün bu yaklaşımlar baz alınacak olunduğu zaman gerçekten de bu güncel değerlerinden yola çıkılarak son derece önemli bir nitelik açısından önde gelmeye devam ettiğini kesinlikle dikkate almamız her yönden mümkün olan niteliklerden biri olarak fark yaratmaktadır.

Yoruma kapalı.