Ayça Kaya Diyeti ile 1 Ayda 8 Kilo Verme

1 Ayda 8 Kilo Verme

Diyetin Püf Noktaları

Ayça Kaya diyeti ile 1 ayda 8 kilo verme her kişi için geçerli değildir. Metabolizması hızlı olan bireyler daha fazla da kilo verebilir. Metabolizması yavaş olan bireyler ise diyetini mutlaka egzersizle desteklemelidir ki böylece 8 kilo hedefi sağlanır. Her diyette olduğu gibi Ayça Kaya’nın diyetinde de bol su tüketimi önemlidir. Ayrıca fiziksel aktiviteyi arttırmak hem daha kolay kilo vermeyi sağlar hem de deride oluşabilecek esnekliği giderir. Vücudu sıkılaştırmak fit görünmek için gereklidir. Kas bakımından yoğun bir vücuda sahip olan bireyler, kası az olan bireylerle aynı kiloda bile olsa daha zayıf görünür.

Diyetin Uygulanabilirliği

Bir ayda sekiz kilo vermeye odaklı diyette hafta başına iki kilo düşmektedir. Haftada iki kilo verdiren bir diyet de şok diyet değildir. Bu sebeple Ayça Kaya’nın bir ayda sekiz kilo verdiren diyet listesinin uygulanması kolaydır ayrıca şok diyetlerde görülen yorgunluk ve bitkinlik hissi oluşmaz. Listede yer alan her türden yiyecek bireylerde herhangi bir vitamin ya da mineral eksikliği oluşturmadan kilo vermeyi sağlar. Ayrıca Ayça Kaya’nın diyet listelerinin avantajı olan çok çeşit ama az miktar yiyecek kişinin keyifli bir şekilde kilo vermesine yardımcı olur. Çünkü zengin menü sayesinde kişide diyet psikolojisi oluşmaz.

Diyetin Yararları/Zararları

Ayça Kaya’nın bir ayda 8 kilo vermeyi sağlayan diyetinin herhangi bir zararlı etkisi bulunmamaktadır. Yavaş ve emin bir şekilde kilo verme ise vücut sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

Diyet Listesi

Sabah: Bir kibrit kutusu kadar büyüklükte peynir, bir dilim çavdar ekmeği, sınırsız tere ve maydanoz, limon, isteğe bağlı şekersiz ve tatlandırıcısız çay. Öğle: Bir dilim ekmek, yağsız pişmiş bir tavuk baget ya da üç köfte, bir kase yoğurt. İkindi: Bir yağsız tost, bir bardak ayran, bir büyük portakal. Akşam: Bir dilim ekmek veya bir kase çorba. Altı kaşık etsiz sebze yemeği, salata, yoğurt. Değiştirerek kullanılabilecek ikinci diyet listesi vardır. Sabah: 1 bardak süt, 1 portakl, 4 müsli. Öğle: 6 kaşık etsiz sebze yemeği, bir kase yoğurt, bir porsiyon salata, bir dilim ekmek. İkindi: 1 bardak süt, 4 erik, 10 badem. Akşam: Bir kase çorba, bir porsiyon salata, bir kase yoğurt. (Salatalar yağsız ve sossuz olarak hazırlanacaktır.)

Yoruma kapalı.