Baldır Eritme Hareketleri

En zor kilo verilen bölgeler arasında basen, baldır ve uyluk bölgesi yer alır. Diyet yaptığınızda kilo verebilirsiniz ancak baldır bölgeniz hala kilolu görünebilir. Kötü bir görünümü önlemek için doğru egzersizlerin yapılması gereklidir. Özellikle bayanlar etek, tayt ya da şort giydiklerinde fit görünmek ister. Özellikle kilo verildikten sonra görülen iç baldırdaki sarkmaları önlemek için baldır kaslarınızı çalıştıracak hareketleri yoğun tempoda yapmalısınız. Daha estetik bir duruşa sahip olmak için diyet ile birlikte baldır eritme egzersizlerini her gün düzenli olarak günde 2 set halinde yapmalısınız.

1. Hareket
Sandalye yardımı ile yapacağınız bu hareket ile iç baldır kaslarınızı çalıştırabilir, kasları güçlendirebilirsiniz. Ellerinizi belinize koyun. Sağ ayağınızı sandalye üzerine koyun. Sol ayağınızla sandalyeye çıkıp inin. Bu sırada sağ ayağınızı kaldırmadan bu hareketi tekrarlayın. 10 tekrardan sonra diğer ayağınız içinde aynı işlemi yapın.

2. Hareket
Sandalyeye arkanıza yaslanmadan oturun. Bir bacağınızı diğerinin üzerine koyun. Ellerinizi öne doğru uzattıktan sonra oturduğunuz yerden kalkmaya çalışın. Kalkıp oturma işlemini 10 defa tekrarladıktan sonra bacakları değiştirerek yeniden yapın.

3. Hareket
Arka üst bacak bölgesinde yağları eritmenizi sağlayan bu hareketi herkes evinde kolaylıkla yapabilir. Sandalyeye sırtınız dik bir şekilde oturun. Kollarınızı öne doğru uzatın. Ayağa kalkıp oturma hareketini 10 defa tekrarlayın.

4. Hareket
Yerde emekleme pozisyonu alın. Bacaklarınızı dizden bükün. Kollarınızla yerden destek alın. Bir bacağınızı geriye doğru uzatıp öne doğru bükün. Hem bacak kaslarınızın gerilmesini hem de kalçanızın sıkılaşmasını sağlayan bu hareketi ilk hafta günde 10 defa 3 set halinde, 2. Hafta 15 defa 4 set halinde yapın. Zamanla tekrar ve set sayısını arttırmalısınız.

5. Hareket
Yere sırt üstü uzanın. Ellerinizle yerden destek alın. Bacaklarınızı büktükten sonra sırt ve kalçanızı yukarıya doğru kaldırın. Her yukarıya doğru kaldırdığınızda ellerinizi yana doğru açın. Bu hareketi yaparken omuzlarınızı yerden kaldırmayın ve bacaklarınızı bitişik tutun. Her yukarıya doğru hareketinizde nefes alın, aşağıya doğru hareketinizde ise nefesinizi verin. Bu hareketi yavaşça yapmalı ve boynunuzu incitmemek için omuzlarınızı yerden kaldırmamalısınız. Baldırınızın arka tarafındaki yağları eritmek, kalçanızı sıkılaştırmak ve belinizi inceltecek olan bu hareketi gün içinde yoğun olarak tekrarlamanız gereklidir. Sizi biraz zorlayabilecek olan bu hareketi ilk hafta 10 defa günde 2 kez tekrarlamalısınız.

6. Hareket
Bir bacağınız önde olacak şekilde iki bacağınızı bir metre açın. Arkada kalan bacağınızı dizden büküp yere değdirin ve yukarı kaldırın. Her iki ayağınız için günde 3 defa 15 kez bu hareketi tekrarlayın. Baldır, kalça ve bacak kaslarınızı inceltecek olan bu egzersizi kolayca yapabilirsiniz.

7. Hareket
Merdiven basamağı gibi yüksek bir yerden yardım alarak yapacağınız bu hareket için kalın bir kitap da kullanabilirsiniz. Ellerinizi belinize koyun. Bir ayağınızla merdivene çıkarken diğer ayağınızı dizden bükerek yukarıya kaldırın. Günde 10 defa yapacağınız bu step hareketini 3 set yapabilirsiniz.

Yoruma kapalı.