Başak Burcu Diyeti | Başak Burçları Nasıl Beslenmeli?

Başak burcu insanı şekerli besinleri çok sever. Özellikle çikolataya çok düşkündürler. Abur cubur tüketimini en fazla yapan burç başak burcudur diyebiliriz. Bu zaaf aşırı kiloya neden olmaktadır. Eğer başak burcu insanı fazla kilodan şikayetçi ise şekerli yiyecekler ve çikolatadan uzak durmak zorundadır. Fazla kilolardan kurtulmak için uygulanacak diyette yeşil çayı ön planda tutmak ve bol su tüketmek önemli bir yer tutar. Bunun yanında her gün düzenli olarak 30 dakika kadar egzersiz yapmak kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Başak Burcu İçin Diyet Listesi

1. GÜN:

Kahvaltı:  1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir, 2 dilim diyet ekmek, 1 bardak portakal suyu,.
Ara öğün: 1 bardak süt.
Öğle Yemeği: Sebze çorbası, yeşil salata (peynir içermeli).
Ara öğün: 1 adet şeftali.
Akşam Yemeği: Fırında tavuk,1adet meyve, patates salatası.
Ara öğün: 1 bardak süt.

2. GÜN:

Kahvaltı: 1 kase meyve salatası.
Arada: 1 bardak yoğurt, 4 adet diyet bisküvi.
Öğle Yemeği: 1 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği , 1 porsiyon yağsız makarna.
Ara öğün: 1 adet light  meyveli yoğurt.
Akşam Yemeği: 1 porsiyon sebze yemeği, bol yeşil salata.
Ara öğün: 1 adet elma

İki günlük bu diyet listesi ile 2 kg verilebilir. Sonrasında 2 gün ara verilerek diyete devam edilebilir.

Başak Burçları Nasıl Beslenmeli?

Başak burcu insanının diyet sürecinde mideyi ve bağırsağı yoran yağlı yiyeceklerden uzak durması gereklidir. Fazla kahve tüketilmemelidir. Buğday, çavdar, tuz, yağsız dana ve kuzu eti, zeytin, peynir, limon, kavun, portakal, armut, elma uygun olan yiyeceklerdir. Bol meyve yemeli, balık ve taze peyniri sürekli tüketmelidir. Özellikle yoğurt başak burcu insanı için çok önemlidir. Hem protein kaynağıdır, hem de bağırsakları temizler. B vitamininin vücut tarafından emilimine yardımcı olmaktadır. Bu besinleri tüketmekle aynı zamanda vücuda bakım yapılmış olur ve cilt taze ve diri görünür.
Daha rahat bir sindirim için ise özellikle yemek yerken stresten uzak durulması gerekmektedir. Aşırı stres sindirim sistemini olumsuz yönde etkilemektedir.

Yoruma kapalı.