Basen ve Kalça Eritme Diyeti

Basen bölgesi karın bölgesi gibi en çok kilo alınan bölgelerden biridir. Bu bazı kişilerin yapısına göre değişir. Özellikle bu bölgelerde biriken yağlar kişiyi oldukça rahatsız edici boyuta ulaşabilmektedir. Bu bölgelerin kilo almaması için bazı önemli ve dikkat edilecek yollar vardır. Öncelikle sabırla diyet uygulamalı, yürüyüş yapılarak desteklenmeli, basen bölgesine masaj uygulayarak sarkmalar önlenmelidir.

Diyete başlarken sabahları her gün bir bardak ılık suyun içine bal ve limon ilave edilerek her gün düzenli tüketilmelidir. Kahvaltı olarak bir şeftali ve kabuklu elma yenmeli, sonrasında da bir parça beyaz peynir; öğle öğününde ise; bol yeşil salata ve derisiz yağsız fileto tavuk tüketilmeli, sonraki ara öğünde, kabuklu elma ve 5 tane yulaf bisküvi; akşam öğününde; bir tabak zeytinyağlı yeşil fasulye, yeşil salata ve bir dilim kepek ekmeği yenildikten sonra gece de yatmadan önce; bir bardak tarçın katılmış ılık yağsız süt içilmelidir.

Bu diyet programını bir hafta süresince uygulamanız gerekmektedir. Ancak; her gün uygulamak zorlarsa 2 güne bir yaparak süreyi 2 ay gibi bir süreye yayabilirsiniz.

Bu diyet esnasında dikkat etmeniz gereken şey su tüketimini çoğaltmanızdır. Ayrıca bazı takviye egzersizler ve yürüyüş yapmak ya da bisiklete binmek basenlerinizin erimesine artı katkı sağlaması açısından önemlidir. Bunun yanında dengeli beslenmek ve 3 beyazdan uzaklaşmak da şarttır.

Basen ve Kalça Eriten Diyet Listesi

Sabah
Limonlu su ( 1 bardak )
Ballı su ( 1 bardak )
Şeftali ( 1 adet )
Elma ( 1 adet )

Ara Öğün
Peynir ( yağsız, 1 dilim )

Öğle
Salata ( bol yeşillikli, 1 kase )
Tavuk ızgara ( 1 porsiyon )

Ara Öğün
Yulaflı bisküvi ( 5 adet )
Elma ( 1 adet )

Akşam
Yeşil fasulye ( zeytinyağlı, 1 porsiyon )
Kepekli ekmek ( 1 dilim )
Salata ( bol yeşillikli, 1 kase )

Gece
Tarçınlı süt ( yağsız, 1 bardak )

Gün içerisinde en az 1,5 litre su içilmesi gerekiyor.

Yoruma kapalı.