Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur? 12. Haftadan Önce Belli Olur mu?

Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur? 12. Haftadan Önce Belli Olur mu?

1 1.070

Hamilelik haberini alan ebeveynler tarafından merakla bebek cinsiyeti ne zaman belli olur sorusu sorulur. Bebeklerin gelişim evresi belirli aşamalarda gerçekleşir. Heyecanlı bekleyişi sürdüren anne ve babalar ne zaman cinsiyet belli olur, erkek bebek nasıl belli olur gibi çeşitli konuları merak etmektedir. Özellikle ilk hamilelik dönemini yaşayan kişiler için bilgilendirici olan bu yazı akıllarda oluşan bebeğin cinsiyetini öğrenmek konusunda sorulara yanıt verecektir.

Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur Yorumlar Nelerdir?

Erkek bebek cinsiyeti ne zaman belli olur? Erkek ve kız bebeklerin cinsiyet belirlenme tarihleri farklılık gösterir mi? Hamilelik oldukça olağanüstü bir durumu oluşturur. Özellikle heyecanlı olan anne ve babalar bir an önce sonuçları almak ister. Ki yeni gelecek olan bebeğe doğru ve istenen şekilde hazırlığı yapmak adına cinsiyetin öğrenilmesi büyük önem taşır.

1- Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur Kadınlar Kulübü Yorumları

Kadınlar Kulübü sitesi üzerinde kadınlar tarafından özellikle bebek cinsiyeti ne zaman belli olur sorusu araştırılır. Kadınlar tarafından bu konu özellikle daha heyecan vericidir. Bebek doğana kadar tüm hareketi bizzat hissettiklerinden dolayı yaşadıkları duygular farklı ortamları, duyguları hissetirmektedir.

bebek-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur
Bebek Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olur

Cinsiyet ne zaman belli olur Kadınlar Kulübü üzerinde yapılan tartışmalarla farklı sonuçlar elde edilmektedir. Her birey aynı zaman diliminde cinsiyeti öğrenemeyebilir. Bebeklerin cinsel organını doktora ultrasonda göstermemesi temel sebepler arasında yer alır. Ancak geçmiş zaman dilimine göre gelişen teknoloji sayesinde daha net sonuçlar alınmaktadır. Genellikle 12. haftada cinsiyet Kadınlar Kulübü kadın profilleri tarafından belirtilen cevaplar arasındadır. 12. gebelik haftasında bebeğin cinsiyetini öğrenmek için tahminler yapılmaya başlanır.

2- Erkek Bebeğin Cinsiyeti Erken mi Belli Olur?

Hamile kadınlar tarafından bebek cinsiyeti ne zaman olur konusu kadar erkek bebek cinsiyetine dair ortada dolaşan söylentiler de merak konusu olur. Erkek bebeğin cinsiyeti erken mi belli olur? Kız çocuklarına göre daha mı farklı belirtiler gösterir? Aslında bilimsel olarak bu konuda yapılmış bir araştırma söz konusu değildir.

bebek-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur

Tıp literatürüne kayıtlı bir bulgu söz konusu olmadığından dolayı erkeklerin cinsiyetini belirtme konusunda yapılan açıklamalar resmilik kazanmayacaktır. Ancak bu yönde toplum arasında bazı konuşmalar dolanmaktadır. Erkek bebeğin cinsiyetinin erken belirlenmesi kız bebeklerine göre farklılık oluşturmaz. Her iki cinsiyetin de belirlenme süresi ortalama 12. haftadan yani 3.aydan itibaren gerçekleşmektedir. Erkek bebek cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur konusu böylece açıklık kazanır. Aksi sadece şanstan ibarettir.

3- Bebek Cinsiyeti Nasıl Öğrenilir?

Hamilelikte bebek cinsiyeti ne zaman belli olur, peki bebeğin cinsiyeti nasıl öğrenilir? Cinsiyetin öğrenilmesi elbette gelişmiş teknoloji neticesinde belirli yöntemlerle sağlanmaktadır. Doktorlar tarafından ultrason kullanılmaktadır. Ultrason sayesinde bebeğin varlığı saptanırken bunun dışında cinsiyet belirlenmesi de sağlanır. Her ne kadar kişiler için bakıldığında netlik kazanmasa da uzman doktorlar tarafından cinsiyet konusu böylece saptanmış olur.

bebek-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur

Eskiden bebek cinsiyeti aktarıldıktan sonra doğum sırasında yaşanan bazı sürprizler mevcuttu. Kişiler kız bebeğe hazırlık yaparken bir anda erkek bebekle karşılaşabiliyordu. Bu o zamanında teknoloji ile beklenen sapmaların sonucudur. Ancak geçen günlerle birlikte kullanılan cihazlar daha da gelişmiştir. Düşük oranda hala yanlış tahminler söz konusu olsa da geçmişe nazaran doktorlar tarafından daha net bilgiler verilmektedir.

Erkek Bebek Nasıl Belli Olur?

Bebek cinsiyeti ne zaman belli olur diye araştırdınız ancak o zamana kadar sabredemiyor musunuz? Genellikle daha önce hamile kalmış bireylerin ortak özellikleri neticesinde erkek ya da kız olacağına dair tahminler ortaya koyulmaktadır. Örneğin erkek bebek nasıl belli olur sorusuna yönelik olarak kimi belirtiler yol gösterici olabilmektedir. Anne karnındaki bebeklerde cinsiyet belirleme duruşa göre tahmin edilir.

bebek-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur

Annenin karnının daha sivri olması uca doğru büyüdükçe yönelmesi bu belirtileri desteklemektedir. Kız bebeklerin daha çok top şeklinde genel bir yayılma gösterdiği bilinir. Bunun yanı sıra sivilcelerde artış, anne idrarının fazla açık renkte olması destekleyici unsurlar arasındadır. Ekşi ve tuzlu gıdalara daha çok aşerme ve yönelme kanıtlanmamış olsa da toplumda en çok rastlanan durumlar arasındadır. Tüp bebek durumunda da değişiklik olmaz, cinsiyet nasıl anlaşılır kız mı erkek mi konusu ultrason ile netleşir.

Bebek Cinsiyeti Hesaplama Sitesi ve Programı

En doğru şekilde bebek cinsiyeti ne zaman belli olur emin olmak istiyorsanız süre hesaplaması yapmanız gerekir. Genellikle 12. hafta da tahminler başlamaktadır. Bundan dolayı doktorunuz tarafından belirtilen bebeğin kaç haftalık olduğundan itibaren sonraki günlere dikkat etmeniz gerekiyor. 3. ay net bilgi vermese de 20.haftadan itibaren kesin olarak belli olur.

bebek-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur

Süre hesaplama için farklı yöntemler bulunur. Bireysel olarak bu konuda zorlanıyorsanız öncelikle internet üzerinden hesaplama yapabilirsiniz. Gebelik hesaplama siteleri size net bilgi verebilecek ilk yöntemdir. Hamile kalındığı tahmin edilen günden itibaren takip sağlanır. İkinci yöntem ise telefon uygulamalarıdır. Bebek takip uygulaması kullanabilirsiniz.

bebek-cinsiyeti-ne-zaman-belli-olur

Bebek cinsiyeti öğrenme yöntemleri farklılık kazanır. Ultrason sizin için yeterli değilse bu konu hakkında bilgi alarak uygulama yapabilirsiniz. Bebek cinsiyetini öğrendikten itibaren ay ay takibinizi yapmak isteyebilirsiniz. Bebeğinize dair bakmanız gerekenlerden birisi de bebek aşı takvimi 2021 – 2022 bilgisi olmalıdır. Şimdiden bilgi edinmekte fayda var!

Doğum sonrasında da her anı ölümsüzleştirebilmeniz mümkündür. İstanbul Bebek Fotoğraf Albümü Yapan Firmalar Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımıza bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

1 yorum
  1. hamilelik hesaplama diyor

    Hamilelik hesaplama araçları ile kolayca gebelik hesabı yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.