Beyaz Un Kaç Kalori?

0 302

Buğdaydan elde edilen beyaz un oldukça yüksek kalorili bir besin deposu olarak karşımıza çıkıyor. Beyaz un yani buğday unu ayrıca karbonhidrat, potasyum, diyet lifi yönünden de son derece zengin olması açısından düşünüldüğü zaman tüm özelliklerine yönelik olarak farkını bir kere daha meydana getirmektedir. İşte ortada duran tüm bu eşsiz niteliklerine bağlı kalındığı zaman buğday ununun önemli bir niteliği temsil ettiğini her anlamda sunmamız olanaklı durumlardan birisi olarak kesinlikle kabul edilmektedir. Bu da dikkat çeken en temel yaklaşım tarzı olarak kendini göstermektedir.

Bu Yazımızda Neler Var

Beyaz Un Ham Maddesi

Buğdaydan elde edilmektedir. Türkiye’de iklim şartları göz önünde tutulduğu zaman Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerinin yazları aşırı sıcak ve kurak geçmesinden ötürü güneşli gün sayısının oldukça fazla olması nedeniyle beyaz un kaç kalori bakımından dikkat çekmeye devam ettiğini öncelikli olarak dikkate almamız gerekmektedir. Beyaz unun ham maddesi olarak yer alan buğdayın Orta Anadolu illerinde yaygın olarak yer aldığını ve tahıllar arasında en çok tüketilen besin değerlerinden birisi olarak kabul edildiğini dikkate almamız gerekir.

Buğday Ununun Besin Değeri

100 gr porsiyon beyaz unun 76 gr karbonhidrat, 10 gr protein, 108 mg potasyum miktarları bulunmaktadır. Bu güncel değerlerinden hareket edildiği zaman beyaz unun birçok hamur işi yapımında kullanıldığını da dikkate almak gerekmektedir. Bu da kilo almak istemeyen kişilerin gerçekten de uzak durması gereken besin beyaz un kaç kalori kaynaklarından birisi anlamına gelmektedir ki her yönden dikkat çekmeye devam eder. Ortada duran tüm bu yaklaşımlar neticesinde gerçekten de farkını ortaya koymaya devam ettiğini her anlamda kesinlikle dile getirmemiz gerekir.

Kalorisi

364 kcal bulunan beyaz un kaç kalori gerçekten de hamur işlerinin vazgeçilmezi arasındaki yerini korumaya devam eder. Ortada duran bu özelliğinin yanı sıra her anlamda kaliteden taviz vermeksizin beklentileri bir arada sunmaya devam eden özelliklerine yer verildiği zaman kesintisiz bir şekilde önde gelmeye devam eden niteliklerini ortaya koymaya devam ettiğini her yönden dile getirmemiz gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.