Biber Kaç Kalori ?

Antioksidan ve C Vitamini Deposu

Yeşil biber ana öğün yemeklerimizde sıkça yer bulan bitkilerden biridir. Kendi içerisinde birbirinden farklı türleri olan ve acı, tatlı olarak karşımıza çıkan yeşil biberin gerek besin değerleri yönünden gerekse faydaları yönünden kesinlikle üzerinde durmakta fayda var.

Yeşil biber ne gibi faydaları bulunan bir bitkidir, neden sıkça tüketilmelidir öncelikle bundan bahsetmemiz gerekecektir…

Faydaları

Salatanın olmazsa olmazı, yemeklerimizin olmazsa olmazı yeşil biberlerin aslında saymakla bitmez faydaları bulunmaktadır. Ancak yine de öne çıkan yararları hakkında bilgi vererek biber kaç kalori yönünden net bir değerin ifade edilmesi gerçekten de son derece önemli bir mevzuyu oluşturur.

– Antioksidan özelliğiyle kanser riskini azaltır.

– Düşük kalorisiyle tokluk hissi vererek aşırı kilo almayı kesinlikle önlemektedir.

– İçeriğinde bulunan yoğun lif sayesinde kabızlık ve hemeroid sorunlarının oluşmasını da kesinlikle önlemektedir.

Besin Değerleri

Biberin faydaları üzerinde durduktan sonra biber kaç kalori yönünden besin değerlerini de ele almamız her anlamda mümkün olacaktır. Tüm bu özelliklere dayanarak gerçekten de farkını bir kere daha ortaya koymaya devam ettiğini kesinlikle dile getirmemiz gerek. Tüm bunlar da önemli bir konu olarak karşımıza çıkar. Yeşil biber 0,2 gr toplam yağ içermektedir. 9 gr karbonhidrat ve 5 gr da şeker içeren yeşil biberin öte yandan sadece ama sadece 2 gr protein içerdiğini de kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir.

Tümüyle bu nitelikler esas alındığıı zaman biber kaç kalori yönünden her anlamda önemli bir yaklaşım tarzını meydana getirerek karşımıza çıkmaya devam ettiğini vurgulamak gerekiyor.

Kalorisi

Biberin 100 gr’lık porsiyonunda 39 kalorisinin olduğunu dikkate almak gerekmektedir. Bu nedenle çok düşük kalorisinin olması kilo almayı kesinlikle önler ve bu da kişiin sağlıklı fit bir vücuda sahip olması anlamına gelir ki çok önemli bir konudur. İşte ortada duran tüm bu özellikleri ışığında düşünülecek olunursa her anlamda gerçekten de eşsiz niteliklerine bağlı olarak önemli bir durum olduğunu tamamen söylemek gerekecektir. Böylelikle biberin yararlarından en iyi şekilde nasiplenerek günlük hayatımızda sıkça tüketmemiz gerekir.

Yoruma kapalı.