Bir Haftada 4 Kilo Verdiren Yoğurt Kürü Tarifi !

Yoğurt Kürü ile 1 Haftada Zayıflamaya Hazır Mısınız?

Güzel bir yoğurt kürü ile haftada 4 kiloya kadar vermek çok kolay…  Siz de beslenme programınızın içerisine bu tarz kürler ekleyerek hem programınızı daha renkli hale getirebilir hem de kilo verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Hafta boyunca düzenli kullanımda 4 kiloya kadar verebilirsiniz.

Biz de sizlerin daha kolay kilo vermesini sağlayacak zencefilli ve zerdeçallı yoğurt kürü tarifi hazırladık. Dilerseniz göz atabilir, diyet programınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle göbek eriten bu kür sayesinde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Efsane Yoğurt Kürü

Fazla kilolarından şikayet edenler özellikle son zamanlarda çeşitli arama motorlarında Efsane yoğurt kürü ile alakalı araştırmalar yaparak kolay bir şekilde zayıflamayı amaçlıyorlar. Bu kür sayesinde hem kalıcı hem de sağlıklı kilo vermek mümkün olduğu için birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

-yogurt-kuru-

Konu ile alakalı yapılan araştırmalara göre yoğurt, bölgesel yağların eritilmesine ciddi katkı sağlamaktadır. Bu nedenle zayıflama programlarında olmazsa olmaz haline gelmiştir. Göbek, basen ya da bel gibi bölgesel kilo problemi yaşayan insanlar düzenli bir şekilde tüketmelidir.

Zerdeçallı Yoğurt Kürü İle Zayıflayanlar

YouTube video

Zerdeçallı yoğurt kürü ile zayıflama da konu ile ilgili merak edilenlerden biridir. Birçok ünlü zayıflamak için uyguladıkları beslenme programına bu kürü eklediklerini belirtmiştir. Yoğurdun zayıflamaya katkısının olmasının yanı sıra insan vücuduna da birçok faydası bulunmaktadır. Bu nedenle zayıflama programı uygulamayanların da düzenli olarak yoğurt tüketmeleri tavsiye edilmektedir.

Özellikle bağışıklık sisteminin daha güçlü olması için her gün bir kase yoğurt tüketilmelidir. Fakat yoğurdun daha faydalı olması için ev yoğurdu olması oldukça önemlidir. Evde mayalanan yoğurtlar hazır yoğurtlara nazaran çok daha kaliteli ve faydalıdır.

Diyete Başlıyorum Yoğurt Kürü

Diyete başlıyorum yoğurt kürü olarak da nitelendirilen bu kürler diyete henüz yeni başlayanlar için sıklıkla kullanılmaktadır. Diyet programlarını uygulamak çok kolay değildir. Özellikle sevdiğimiz yiyeceklerden oluşmayan programlardan sıkılmamız çok kısa sürecektir. Bu nedenle programımızı biraz renklendirmemiz gerekecektir. Programı renklendirirken de hem sağlıklı hem de yağ yaktırıcı besinler isterseniz bu kür tam size göre diyebiliriz!

 

Zencefilli Yoğurt Kürü

Daha kolay kilo vermenizi sağlayan ve yağ yakan harika bir zencefilli yoğurt kürü hazırladık. Bu tarifin malzemeleri ise şu şekilde;

-yogurt-kuru-

  • Bir adet limon (taze olmasına dikkat edilmelidir.)
  • Bir kase ev yapımı taze yoğurt (yağsız kısmından alınması tavsiye edilir.)
  • Yarım tatlı kaşığı pul biber
  • Bir çay kaşığı zerdeçal tozu
  • Bir çay kaşığı tarçın
  • Bir çay kaşığı zencefil tozu

Yapılışı

Malzemelerin tümünü homojen bir kıvam elde edene dek karıştırmanız gerekmektedir. Eğer acıdan hoşlanmıyorsanız katmak zorunda değilsiniz. Fakat acının yağ yakımı konusunda başarılı olduğunu hatırlatalım. Elde edilen karışımı gece yatağa geçmeden yaklaşık 45 dakika önce tüketmelisiniz.

Eğer iki hafta boyunca düzeni aksatmadan uygularsanız vücudunuzdaki farkı hem siz hem de çevrenizdekiler hemen anlayacaklardır. Hızlı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız yoğurt diyeti konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.