Bir Haftada Kilo Verdiren 5 Mucizevi Yağ Yakan Kür Tarifi ! 

Evde kalmak zorunda olduğumuz şu günlerde, sıkça şikayetçi olduğumuz kilolardan yağ yakan kürler ile kurtulmak mümkün. 

Havaların ısınması ve deniz sezonunun açılması ile birlikte pek çok kişi sahile gitmek istemektedir. Tabi bazı insanlar, kilo sorunları olması nedeniyle hızlı bir şekilde zayıflayıp bu isteklerine kavuşmayı arzu etmektedir. Öncelikle diyet listeleri, spor ve egzersizlerle fit olmak için kolları sıvadılar. 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi

 

Yapılan şey çok doğru bir hareket, çünkü her ne kadar bir diyet listesi oluşturulsa da, spor ve egzersizlerin zayıflama sürecindeki yerleri ayrıdır. Birbirini tamamlayan bu iki unsur bir araya gelmeden, kilo vermek oldukça güç bir hale gelebilir. 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (3)

Bunlarla beraber bir de zayıflama sürecini daha da hızlandıran ve aşırı kilo verdiren kürler bulunmaktadır. Bu yağ yakan kürler ile sizde zayıflama sürecini hızlandırmak ve fazla kilolarınızdan hemen kurtulmak istiyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edin. 

İnanılmaz Yağ Yakan Karışım ve Yağ Yakan Kürler   

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (4)

Kilo vermenin birçok yolu bulunmaktadır. Kişi kendisine en uygun yolu ve yöntemi seçerek zayıflama sürecine girer. Genel anlamda herkes için durum böyledir fakat, kim zayıflama sürecini sağlıklı bir şekilde daha da kısaltmak istemez ki? Bu soruya hayır diyecek kimse yoktur.

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifiv

Çünkü sağlıklı bir şekilde zayıflama sürecinin daha da kısalması, herkesin isteyebileceği türden bir şeydir. Peki nedir bu yöntem? Elbette ki yağ yakan kürler! Kalori veya yağ yakmak, büyük oranda metabolizmanın çalışması ile ilgili bir durumdur. Metabolizmanın çalışma hızı arttıkça yakılan kalori ya da yağ oranı da o kadar artmaktadır. 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (6)

Metabolizmayı hızlandırmanın en etkili yollarından birisi de yağ yakan kürler olmaktadır. Genellikle zayıflama kürleri göbek yağı eritmek için kullanılıyor olsa da, bu kürler tüm vücudu zayıflatmaktadır.

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (7) Eğer bu yağ yakan kürler doğru ve düzenli bir şekilde tüketilirse, metabolizma hızlı bir şekilde çalışacak ve zayıflama süreci kısalacaktır. Peki zayıflamaya yardımcı kür tarifleri nelerdir? Bir hafta gibi kısa sürede kilo verdiren, en etkili 5 yağ yakan kür tarifini bir araya getirdik.  

1  – Zayıflamaya Yardımcı Tarçınlı Kür Tarifi 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (8)

Tarçının faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İçeriğindeki besinler ve yüksek antioksidan özelliği nedeni ile sağlık açısından enfeksiyonlarla karşı koruma sağlamaktan, annelerin süt üretimini desteklemeye kadar çok geniş yelpazede faydaları bulunmaktadır. Bu faydalarının yanı sıra kilo vermeye de oldukça yardımcı olmaktadır. 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (9)

İbrahim Saraçoğlu yağ yakıcıkürler listesinde de yer alan tarçınlı kür tarifi, metabolizmayı hızlandıran ve yağ yakan besinler arasında yer almaktadır. Bu yağ yakıcı kürler arasında yer alan tarçın kürünü hazırlamak da oldukça basit. Çünkü bu kür için gerekli malzemeleri bulmak oldukça basit.   

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (10)

Malzemeler: 

 • Bir su bardağı içme suyu 
 • 1 çay kaşığı ya da tatlı kaşığı tarçın 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (11)

Yapılışı:  

Suyu ve tarçını bir cezve ya da cezveye benzer bir kap yardımı ile kaynatın. Kaynadıktan sonra ılıması için bir süre dinlendirin. Ardından kilo vermeye yardımcı zayıflama kürü tüketime hazır hale gelecektir. Afiyet olsun. 

2 – Yağ Yakan Kürler – Baharat Tarifi 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (12)

Baharatın sağlığa pek çok faydası bulunur fakat vücut üzerinde en belirleyici olduğu yer sindirim sistemi ve metabolizmanın çalışması üzerindedir. Tabi bu kürü tüketmeden önce sağlık durumunuzu göz önüne alarak tükettiğinizden emin olun.  

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (13)

En doğru olanı ise doktora danıştıktan sonra bu tür kürleri tüketmektir. Aksi takdirde bazı yan etkiler görülebilir. Bu durum diğer yağ yakan kürler için de geçerlidir. Bununla beraber bu kürü tükettiğiniz günlerde yağlı ve hamurlu yiyecekleri tüketmemeye özen gösterin. 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (14)

Yağlı ve hamurlu gıdalarla beraber hazır gıdalar, asitli/gazlı içecekleri ve hazır meyve sularından uzak durun. Bunları yapmanız hem bu kür için hem de genele bakıldığında sağlınız için önemlidir. 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (15)

 Malzemeler;

 • Bir adet elma 
 • Yarım limon 
 • 2.5 litre içme suyu 
 • 1 tatlı kaşığı nane 
 • 1 tatlı kaşığı kekik 
 • 1 tatlı kaşığı sumak 
 • 1 tatlı kaşığı toz biber 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (16)

Yapılışı;  

Önce elmalar ve yarım limonu küp küp doğrayın ve tencereye koyun. Bunlar yumuşayınca üstüne baharatları ekleyin ve iyice kaynayana kadar bekleyin. Ardından süzgeç yoluyla karışımı süzün ve bir kapta dinlendirmeye alın.  

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (17)

Hazırladığınız bu inanılmaz yağ yakan karışım,  ister dinlendirdikten hemen sonra ister soğutarak içebilirsiniz. Ödem atıcı yağ yakıcı kürler arasında yer alan bu kür, metabolizmanızı hızlandırarak kısa sürede kilolarınızdan kurtulmaya yardımcı olacaktır. 

3  – Limon Yoğurt Kürü – Yağ Yakan Yoğurt Kürü 

YouTube video

Limon zayıflama sürecinde en çok tercih edilen ve uygulanması olumlu sonuç veren besinler arasındadır. Dolayısıyla yağ yakan kürler arasında yerini alan yoğurt, başka besinlerle karıştırılarak metabolizmanın daha fazla çalışmasına yardımcı olmaktadır. Peki bu kür nasıl yapılır? Beraber inceleyelim.

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (18)

Malzemeler;

 • Sıkılmış limon suyu 
 • Bul biber 
 • Yoğurt  

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (20)

Yapılışı;

Sıkılmış limon suyunu, pul biberini ve yoğurdu herhangi bir kaseye alın ve iyice karıştırın. Ardından tüketmeye hazır hale gelecektir. Bu zayıflatan yoğurt kürünü gündüz tüketebildiğiniz gibi, gece de tüketebilirsiniz. Ancak gece tüketilmesi tavsiye edilmektedir.  

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (19)

Çünkü bu kür uyurken yağ yaktıran mucize kürler arsında yer almaktadır. Bu kürü gece yatmadan hemen önce tüketin ve başka bir besin tüketmemeye özen gösterin. Düzenli olarak yağ yakımı için bu kürü düzenli olarak tüketin. Doğum sonrası annelerpul biberini azaltarak tüketmeleri ya da hiç pul biberi kullanmadan bu kürü tüketmeleri gerekmektedir. 

4  – Ballı Elma Sirkesi Kürü 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (21)

Eski zamanlarda Mısırlıların zayıflamak için tükettiği elma sirkesi, günümüzde içerisine farklı malzemeler alarak kilo verme sürecinde kullanılmaktadır. İçeriğindeki besinler sayesinde sağlık açısından oldukça faydalı olan elma sirkesi, zayıflama sürecinde de tüketilerek yağ yakan kürler arsında yer almıştır. 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (22)

İştahı bastırarak tok kalmayı ve metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeyi sağlayarak cayır cayır yağ yakmaktadır. Ayrıca kalorisinin de düşük olması nedeniyle tüketilmesi oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu etkili kür için gerekli malzemeler hemen her yerde bulunabilmektedir. 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (23)

Malzemeler; 

 • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi 
 • 1 tatlı kaşığı bal 
 • 1 bardak ılık su 

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (25)

Yapılışı;  

Ilık suyun içerisine elma sirkesi ile balı koyun ve bal çözülene kadar malzemeleri karıştırın. Ardından bu yağ yakan kürler arasında yer alan bu kür tüketime hazır. İster aç karnına ister yemeklerden sonra ara öğünlerde tüketebilirsiniz. Ancak yemeklerden 20-30 dakika önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir. 

5 – Soda Ayran Limon Kürü 

YouTube video

Sofa zayıflama sürecine oldukça yardımcı olan bir içecektir. Bu nedenle diyet listelerini olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Özellikle göbek etrafındaki yağlar, vücutta biriken fazla yağları eritmede oldukça başarılıdır. 

YouTube video

Malzemeleri temin etmek oldukça kolay olan bu karışımın düzenli tüketiminde yağlar ve fazla kilolardan kolayca kurtulabilirsiniz. Tabi sodanın aşırı tüketilmemesi önemlidir. Çünkü aşırı tüketimi bazı mide sorunlarına yol açabilir. Şimdi soda ayran limon kürü tarifine göz atalım.

YouTube video

Malzemeler; 

 • 3 ya da 4 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt 
 • 1 şişe maden suyu 
 • Sıkılmış yarım limon suyu 

YouTube video

Yapılışı; 

Öncelikle yarım limon suyunu yoğurt üzerine ekleyin ve ardından şişedeki maden suyunu azar azar karışımın üstüne ekleyin. Bu sayede karışımın aşırı derecede köpürmesi engellenecektir. Sodanın tamamını döktükten sonra karışım tüketilmeye hazırdır. Afiyet olsun. 

YouTube video

Cayır cayır yağ yakan kürler arasında yer alan bu kürün daha çok aç karnına tüketilmesi önemlidir. Sabah kahvaltıdan önce, gece ise yatmadan 20 veya 30 dakika önce bu karışımı tüketmek, istenilen sonucu elde etmek için yeterli olacaktır.

kolay-diyet-listesi_bir-haftada-kilo-verdiren-5-mucizevi-yag-yakan-kur-tarifi (24)


İlginizi Çekebilir: Covid-19 neredeyse tüm dünyayı etkisi altına almışken, herkes evinde vakit geçirmektedir. Sağlıksız beslenme alışkanlıkları sonucu alınan fazla kilolardan kurtulmak isteyen kişiler, bu kilolardan kurtulmanın yollarını aramaktadır. Eğer sizde bu arayış içerisindeyseniz pandemi döneminde beslenme önerileri ile sağlıklı kalın, başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Keyifli okumalar😊


Yoruma kapalı.