Biscolata Kaç Kalori?

Biskolata Yersem Kilo Yapar mı ?

Çikolata ve Bisküvi Melezi Biskolata

Çikolata tutkunları için vazgeçilmezlerden bir tanesi olarak da göz önüne çıkan Şölen firmasının ürettiği Biscolata çikolatalar, birbirinden farklı lezzetlere sahiptir. Konu çikolata olduğunda diyet uygulayanların dahi vazgeçemediği görüldüğünde, birçok kişi Biscolata kaç kalori sorusunu yönelterek, kilo aldırıp aldırmadığını merak etmektedir.

Biscolata’nın birçok farklı ürünü bulunmaktadır. Eğlenceli ve keyifli ürünlerin yanı sıra çikolata krizlerinde değerlendirilebilecek, çay ve kahvenin yanında tüketilebilecek birçok çeşide sahiptir. Bu ürünlerin en başında ise çikolata kremalı dolgulu bisküvilerden oluşan Biscolata Mood gelmektedir. Biscolata Mood’un çikolata kremalı dolgulu, bitter çikolata krema dolgulu ve hindistan cevizi dolgulu olmak üzere üç farklı çeşidi bulunmaktadır.

Biskolata Kekleri

Bunun yanı sıra Biscolata’nın bir diğer ürünü de çayın ve kahvenin yanında tüketilebilecek olan çikolatalı kekleridir. Biscolata Pia adı verilen kekin de 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; frambuaz jöleli bitter çikolatalı kek, portakal jöleli bitter çikolatalı kek ve portakal jöleli bitter çikolatalı kektir. Biscolata, her zevke hitap edebilmek adına çeşitli ürünler ortaya çıkartmaktadır. Bu ürünler arasında Biscolata Veni çikolatalı gofret, Biscolata Starz çikolata kaplamalı sütlü kremalı bisküvi, Biscolata Stix sütlü çikolata kaplı çubuk bisküvi ve Biscolata Nirvana çikolata kaplamalı gofret de yer almaktadır.

Her çikolata ürününde olduğu gibi, çeşitli şekillerde üretilen Biscolata çikolataları da üretildiği ürünle beraber kalorisi de farklılık göstermektedir. Ancak genel anlamda bakıldığında, yüksek kalorilere sahip olduğu ve aşırı tüketimi söz konusu olduğunda ise kilo almaya neden olacağı da söylenebilmektedir. Biscolata çeşitlerinin kalorileri ise şu şekildedir:

  • Biscolata Mood Çikolata Kremalı Dolgulu Bisküvi (125 g): 671,7 kcal
  • Biscolata Pia Meyve Jöleli Bitter Çikolatalı Kek (100 g): 415,5 kcal
  • Biscolata Veni Çikolata Kremalı Gofret (50 g): 238,4 kcal
  • Biscolata Starz Sütlü Çikolata Kaplamalı Sütlü Kremalı Bisküvi (50 g): 243,4 kcal
  • Biscolata Stix Sütlü Çikolata Kaplı Çubuk Bisküvi (40 g): 189 kcal
  • Biscolata Nirvana Sütlü Çikolata Kaplamalı Fındık Kremalı ve Fındıklı Gofret (28 g): 148,5 kcal

Tüm bu değerlere bakıldığında Biscolata tüketimi yapmak isteyen, ancak diyet uygulayan kişilerin Biscolata ürünlerini tüketmemeleri gerekmektedir. Yüksek ölçüde kalori ve karbonhidrat ile yağ açısından son derece zengin olan bu ürünler, dikkatsiz tüketilmesi sonucunda kilo almaya neden olabilmektedir.

Yoruma kapalı.