Bisküvi Kaç Kalori?

0 194

Bisküvi Besin Değerleri

Bisküviler sade ve kakaolu olmak üzere genellikle iki türde tüketilir. En çok tüketilen petibeur bisküvinin bir porsiyonunda (5 adet/30 gram) 103.8 miligram potasyum, 137.7 miligram sodyum, 2.32 gram protein, 23.96 gram karbonhidrat, 22.2 miligram kalsiyum, 1.93 miligram demir bulunur. Yaklaşık olarak yüzde yetmişüçü karbonhidrat, yüzde yirmisi yağdan oluştuğu için kilo aldırıcı besinlerdendir.

Yaklaşık olarak yüzde yetmişüçü karbonhidrat, yüzde yirmisi yağdan oluştuğu için kilo aldırıcı besinlerdendir.

Bisküvili Tarifler Kalori

Bisküvi kaç kalori sorusunun cevabı tarife göre değişir. Bisküvinin en çok kullanıldığı tariflerden mozaik pastanın bir porsiyonu (100 gram) 368 kaloridir. Bisküvi ile muhallebinin uyumu bir porsiyon vanilyalı magnolia (100 gram) 350 kaloridir. Herkesin yapabildiği en kolay bisküvili tariflerden bisküvili pudingli pastanın bir porsiyonu (220 gram) 360 kaloridir. Kedidili bisküvileri ile hazırlanan yaş pastanın bir porsiyonu (100 gram) 580 kaloridir. Bisküvi parçacıkları ile yapılan bisküvili topların bir tanesi yaklaşık 40 kaloridir. Diyet yapanlar için daha az kalorili tarifler gerekir. Diyet bisküvileri normal bisküviler yerine kullanılabilir. Unutulmaması gereken şey diyet bisküvilerin emiciliğinin az olmasından dolayı tarifteki sıvı miktarı azaltılmalıdır.

Diyet yapanlar için daha az kalorili tarifler gerekir. Diyet bisküvileri normal bisküviler yerine kullanılabilir.

Bisküvi Türleri Kalori

Bisküvi kaç kalori sorusunun cevabı bisküvinin çeşitine göre değişiklik gösterir. Petibeur bisküvisinin tanesi 26 kalori iken kedidili bisküvisinin tanesi 37 kaloridir. Kedidili bisküvisinin karbonhidratı yüzde seksenüçtür. Diyet bisküvilerin kalorileri markalarına ya da kepek oranlarına göre değişiklik gösterir.

Sağlıklı Bisküvi

Bisküvi tüketmek isteyen bireylerin bisküvi kaç kalori diye düşünmenin dışında bisküvinin hangi besinlerle tüketileceğine karar vermelidir. Bisküvinin her çeşidi oldukça yüksek karbonhidrat içerdiğinden yenileceği zaman meyvelerle birleştirilip vitamin de alınabilir. Bunun için en uygun seçenek birbirinden farklı smoothie tarifleridir. İstenilen meyvelerle hazırlanan smoothie üzerine bisküvi parçacıkları serpilerek tüketilebilir. Bisküvi tüketmek isteyenler için en sağlıklı seçenek bebe bisküvisidir. Diğer bisküvi türlerine göre daha az karbonhidrat içeren bebe bisküvisi aynı zamanda diğer bisküvilere göre yüksek oranda a vitamini ve demir bulundurur. Bir adet bebe bisküvisi 35 kaloridir. Sağlığı korumak için kalorisi ve besin değerleri az olan diyet bisküviler de tercih edilebilir.

Bisküvinin her çeşidi oldukça yüksek karbonhidrat içerdiğinden yenileceği zaman meyvelerle birleştirilip vitamin de alınabilir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.