Bölgesel İncelme Yöntemleri

İnsanlar kilo vermeyi amaçladıklarında çok çeşitli zayıflama yöntemleri denemeye başlarlar. Halbuki insanın fazla kiloları belli bölgelerdeki yağ tabakalarının dengesiz yayılımından olmaktadır. Bunların tamamı da bölgesel kilodur. Bu kilolardan ne diyet programıyla ne de egzersizle kurtulmak mümkün olmaz. Bölgesel zayıflama için doktor takibinde ilk olarak sıkı bir diyete girmelisiniz. Bu sayede genel olarak kilo verirken bu bölgelerden de ufak ufak parçalanmalar olacaktır. Sonrasında bu bölgeler üzerinde son derece etkili olan medikal estetik yöntemleri devreye girecektir. Bu yöntemlere bakacak olursak; Vshape yöntemi, Zeltiq yöntemi bulunmaktadır.

Vshape yöntemi genellikle lokal olarak biriken yağ tabakaları ve selülitler de etkili olan bir yöntemdir. Bu yöntemin uygulanmasında tamamen uygulanan bölgedeki yağ hücreleri hedef alınır, parçalanır ve dışarı atılır. Bu sayede bölgesel zayıflama yapılmaktadır. Uygulama aşamasında soğuk ultrason ve radyo frekans dalgaları yağ hücrelerini parçalama da etkili olur. Bu uygulama ile cilt sıkılaşır ve yağ hücreleri parçalanır ve etki alanı geniştir.

Bölgesel zayıflama için ikinci etkili yöntem olan Zeltiq yönteminde ise; Yağ hücreleri parçalanmak yerine yerinde dondurulur ve ölü hücre halini alır. Bu ölü hücre yapısı bir zaman sonra karaciğer tarafından vücudumuzdan atılarak bölgesel zayıflama gerçekleşir. Uygulanan bölümlerde yağ hücreleri kristalize olup ölürler. Bu zayıflama yöntemlerinin insana herhangi bir zararı bulunmazken deride sıkılaşma istenen ölçüde sağlanır.

Bölgesel İncelme 1 Günlük Örnek Diyet Listesi

Kahvaltı
Kayısı ( 4 adet )
Şeftali ( 1 adet )

Ara Öğün
Diyet bisküvi ( 3 adet )

Öğle
Izgara tavuk ya da balık
Salata ( bol yeşillikli )

Ara Öğün
Badem ( 4 adet )

Ara Öğün
Şeftali ( 1 adet )

Akşam
Ispanak yemeği
Tam buğday ekmeği ( 3 dilim )

Gece
Limonata
Bedem ( 4 adet )
Fındık ( 4 adet )

Yoruma kapalı.