4 Adımda Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri

Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri ile Sağlıklı Kilo Almak İçin 4 Yöntem!

Bölgesel kilo alma yöntemleri nelerdir sorusu son zamanlarda internet üzerinden çok fazla araştırılan sorular arasında yer almaktadır. Kişinin ideal kilosu yaş, cinsiyet ve boyuna göre değişir. “Zayıfım ne yaparsam yapayım bir türlü kilo alamıyorum” diyorsanız günlük aldığınız kalori miktarınızı arttırmalısınız. Genellikle alınan kilolar bel ve göbek bölgesinde toplanır. Bu durum vücut şeklinizi bozar. Vücudunuzda diğer bölgelere oranla daha zayıf olan bel, karın, göbek, kalça ya da bacak bölgenizi doğru beslenme ve egzersiz programı sayesinde şekillendirerek daha dolgun görünebilirsiniz.

Bölgesel Kilo Alma Yöntemleri ile Sağlıklı Kilo Almak İçin 4 Yöntem!

YouTube video

Bölgesel kilo verme yöntemleri kadar bölgesel kilo alma yöntemleri de sık sık merak edilen konular arasında yer almaktadır. En çok kilo verme yöntemleri araştırılsa da kilo almak da sanıldığı kadar kolay değildir. Hele ki sağlıklı bir şekilde kilo almak isteyenler öncelikle belli başlı adımları düzenli bir şekilde uygulamalıdır. Böylece sağlıklı bir şekilde bölgesel kilo alma gerçekleşecektir.

1 – Bölgesel Kilo Alma | Protein Alımını Arttırın

Hem dokuların yenilenmesi hem de kas yaparak kilo alabilmeniz için protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Yetişkin bir kişinin günlük protein ihtiyacı 0.8 gr iken çocuk, yaşlı, hamile ve sporcularda bu miktar çok daha fazladır. Yumurta, süt, yoğurt, peynir, kırmızı et, hindi, tavuk, balık, ceviz, badem, kaju, kabak çekirdeği, kestane, fındık, çam fıstığı, ay çekirdeği, susam, keten tohumu, yer fıstığı, antep fıstığı, çörek otu, baklagiller, makarna, yulaf ezmesi, buğday unu, mısır, mısır unu, tahıllar, çikolata, tereyağı protein bakımından oldukça zengin besinlerdir. Muz, nar, greyfurt gibi meyveleri ara öğünlerde tüketerek protein alımını hızlandırabilirsiniz.

2 – Bol Sıvı Tüketin

bolgesel-kilo-alma

Sıvı besinler hem kilo vermenizi hem de kilo almanızı kolaylaştırır. Kilo almak için hangi içecekleri tüketmeniz gerektiğini bilmeniz gereklidir. Vücudun temel ihtiyaç duyduğu besin olan suyu bol miktarda tüketin. Su bir yandan egzersiz yaparken kaybettiğiniz mineralleri geri kazanmanızı sağlarken diğer yandan iç organlarınızın düzenli çalışmasına yardımcı olur. Hazır meyve suları, asitli ve alkollü içecekler vücudun dengesiz yağlanmasına neden olduğu için vücut şeklinizin bozulmasına yol açar. Ayrıca selülit oluşumuna neden olur. Bunun yerine taze sıkılmış şekersiz meyve suları, ayran, yağlı süt tüketebilirsiniz. Alınan kalori ve enzimlerin emilimini azalttığı için çay ve kahve tüketimini azaltın.

3 – Kilo Aldıran Bitki Çaylarını Deneyin

Hem iştah açan hem de vücudunuzun daha dolgun görünmesini sağlayan bitki çayları arasında çemen otu, karahindiba, hayıt tohumu, şerbetçi otu, sarı kantaron çayı ve rezene çayı yer alır. Düzenli olarak her gün kullanıldıkları zaman iştahınızı açar, aldığınız protein ve kalorinin daha kolay vücut tarafından emilmesini sağlar, sindirimi kolaylaştırır.

4 – Masaj Yapın

Masaj vücudun gerginliğini alır, kan akışını hızlandırarak kas oluşumunu kolaylaştırır. Zayıf olan ve şekillendirmek istediğiniz kol, bacak, omuz, bel, kalça, göğüs bölgenize her gün yapacağınız masaj hareketleri ile vücut hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz.

Bölgesel Egzersiz Teknikleri İle Kilo Alma

Bacak ve Kalça Bölgesinde Kilo Aldıran Egzersizler

Bacakları zayıf olan bayanlar yapacakları egzersizler ile bacak kaslarını güçlendirerek daha kilolu görünebilir. Bacak açma, diz bükme, çömelme, eğilme ve germe hareketleri ile kas yapabilirsiniz.

Göğüs Bölgesinde Kilo Aldıran Egzersizler

Vücudu dik tutarak kollarınızı omuz hizasında havaya kaldırıp indirme hareketi ve kolları geriye doğru itme hareketleri göğüs kaslarını çalıştırır. Ayrıca avuç içinizle göğsünüze alttan yukarı doğru masaj yaparak göğsünüzün 1 – 2 beden daha büyümesini sağlayabilirsiniz.

Yoruma kapalı.