Bölgesel Zayıflama Hareketleri

Yapılan diyetler vücuttan yağ ve ödem atılmasını sağlayarak kilo ağırlığınızın azalmasını sağlar. Ancak zayıflamanıza rağmen hala göbek, bel, basen, kalça, kol, baldır bölgelerinizde fazlalıklarınızın olduğunu düşünüyorsanız bölgesel zayıflama hareketlerini denemelisiniz. İstikrarlı bir şekilde yapıldığı taktirde kısa sürede bölgesel olarak incelmenizi sağlayan bu egzersiz hareketlerinin uygulanması oldukça kolaydır. Yorucu olmayan bu hareketleri her yaştaki kişi rahatlıkla uygulayabilir.

Kilo alındığında ilk olarak göbek ve bel bölgesinde yağlanma göze çarpar. Fazlalığınızın olduğu bölgeyi daha fazla çalıştırarak zayıflayabilirsiniz. Aerobik hareketleri, plates, yoga hareketlerinin yanı sıra koşu, yüzme ve ağırlık çalışabilirsiniz.

Göbek Eritme Hareketleri
Ayakta dik dururken ellerinizi boynunuzun üstünde tutun. Ayaklarınızı açın ve öne doğru eğilip kalkın. Göbek kaslarınızın çalışmasını sağlayan bu hareketi günde 30 defa tekrarlayabilirsiniz.

Günde 3 defa tempolu bir şekilde 20’şer kez aralıklar halinde mekik yapın. Bunu için yere sır üstü uzanın ve ayaklarınızı hafif bükün. Ellerinizi başınızın arkasına korun. Öne doğru kalkıp geri yatın.

Ayakta dik durun ve bacaklarınızı genişçe açın. Öne doğru eğilerek sağ elinizle sol ayağınızın parmak ucuna dokunmaya çalışın. Sonra tam tersi sol elinizle sağ ayak parmak ucuna dokunun.

Ayakta dik durun ve ayaklarınızı birleştirin. Sırtınızı gererek önde doru yavaşça eğilin. Elinizle ayak parmak uçlarınıza dokunup doğrulun ve yeniden dik durun. Her eğilişinizde derin nefes alın ve doğrulurken nefesinizi verin.

Bacak İnceltme Hareketleri
Özellikle baldır bölgesinde fazlalıkları olan kişilerin incelmesini sağlayan bu hareket bacak kaslarınızı çalıştırdığı için oldukça etkilidir. Ayakta bacaklarını geniş bir şekilde yana doğru açın. Önce sağ dizinizi kırarak elinizle bacak kaslarınızın gerilmesini sağlayın. Sonra sol ayağınız için aynı şeyi yapın.

Sandalyeye sırtınızı yaslayarak dik bir şekilde oturun. Sonra iki ayağınızı aynı anda yukarı doru kaldırıp indirin. Hem üst hem de alt bacaklarınızın, diziniz ve ayak bileğinizin hareket etmesini sağlayan bu germe hareketi sayesinde bacaklarınızı kolayca inceltebilirsiniz.

Bel İnceltme Hareketleri
Öncelikle yere sağ tarafınıza doğru uzanın. Baş, göbek ve bacakların hizası aynı olmalı. Sağ elinizi başınızın altına koyun. Sol ayağınızı bükmeden dümdüz olacak şekilde yukarı doğru kaldırıp indirin. Bu hareketi yaparken dik bükmemeye dikkat edin. Sonra sol tarafınıza yatarak sağ bacağınızı yukarı doğru kaldırıp indirin. Bacağınızı ne kadar yukarıya doğru kaldırırsanız bel kasınız daha fazla çalışacaktır. Bel kaslarınızın sıkılaşmasını sağlayan bu hareketi günde en az 20 defa tekrarlayabilirsiniz.

Yere sırt üstü uzanın ve iki ayağınızı aynı anda havaya kaldırın. Tıpkı bisiklet sürer gibi ayaklarınızı ileri geri havada hareket ettirin. Bu işlemi yaparken elinizle yerden destek alabilirsiniz. Ancak daha önce hiç denemediyseniz ve bel fıtığınız varsa bel ve sırt bölgenizi incitmemek için daha yavaş yapmalısınız.

Yoruma kapalı.