Bone Şal Modelleri Günlük Kullanıma Uygun Mu?

Bone Şal Modelleri Nelerdir?

Bone şal kolaylık seven, sıcaktan rahatsız olan ve tam manasıyla tesettürü hayatına uygulayamayan kadınların oldukça kullandıkları bir bone türüdür. Her renk ve farklı modelleri bulunan bone modelleri fiyat olarak da oldukça uygundur. Genelde orta yaş kadınlarının daha çok kullandığı kolaylıkla şekil alan bone şal modelleri gençler tarafından pek tercih edilmez.

Birçok şal mağazalarından ve internetten kolaylıkla sahip olabileceğiniz bone şal modelleri içerisinde türlü modeller bulunur. Bazı bone modelleri evde ev hanımlarının da oldukça kullandığı modellerdendir. Rahatlığı sebebiyle günlük kullanıma oldukça uygun olan bone modelleri takanların vazgeçilmezi haline gelmektedir.

Sefamerve. Hazır Bone Şal Modelleri

bone-sal

Türkiye’nin online tesettür giyim öncülerinden olan Sefamerve de tesettürlü kadınların ihtiyaç duyduğu her şey bulunmaktadır. Hazır başörtüsü bone modelleri de oldukça uygun fiyata her model ve renkte siz müşterilerini beklemektedir. Özellikle uygun fiyatı ve kalitesiyle ön plana çıkan Sefamerve’den mutlaka bir kez olsun alışveriş yapmayı unutmayın.

Dış Bone Modelleri Nasıldır?

Son zamanlarda kadınların şal veya eşarp yerine sıkça bone şal kullanmaları sebebiyle bone çeşitleri gelişim göstermiş ve pek çok farklı model ortaya çıkmıştır. İlk etapta bone nedir? Aslında ortaya çıkış amacı eşarbın kaymasını önlemek ve saçların çıkmasını engellemek olan boneler de öncelikle topuzlu bone çıkmış daha sonrasında bir örtü halinde kullanılmaya başlamıştır.

Drapeli, düz, dolgulu, fularlı, burgulu, kepli pek çok modeli bulunan bone şal çeşitlerine internetten kolaylıkla bakabilirsiniz. Özellikle spor ve yürüyüş yaparken kadınların rahat etmeleri için kullandıkları bu modellerin özel günler için olanı da mevcuttur.

Pratik Bone Nedir?

bone-sal

Adından da belli olduğu üzere kolaylığı seven kadınların tercih ettiği ve vazgeçemediği modellerden birisidir. Şekillendirmeye veya bağlamaya gerek duymadan bone şal modellerini olduğu gibi başınıza takıp çıkabilirsiniz. Her kombininize uygun renkleri tercih edebileceğiniz birçok model de bulabilirsiniz.

Düğünlük Bone Modelleri

Düğünler tesettürlü kadınların kıyafet ve uygun başörtü bulmaları konusunda oldukça zorlandıkları bir durumdur. Böyle durumlarda özellikle renk uyumu ve model konusunda ciddi kararsız kalan kadınlar için hazır bone şal çeşitleri kurtarıcı olmuştur. Genelde metrelik olarak kestirilen abiye şallar da bazen renk ve kumaş sizi zorlayabilir.

Böyle zamanlarda bone kullanan biriyseniz düğünlük boneler kolay şekil alması ve rahatlığıyla işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Pul ve palet işlemelerin olduğu, inci veya taş detayların bulunduğu birçok modeli abiyenize uygun olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Eğer mağazalardan bulamazsanız internete mutlaka göz gezdirmelisiniz. Birbirinden farklı sitelerde oldukça şık modeller mevcuttur.

Sosyete Bonesi Modelleri

bone-sal

Tam anlamıyla tesettürü sağlamayan bir örtünme şekli olduğu için bu bone modelinin bir diğer ismi sosyete bonesidir. Özellikle yukarıda da dediğim gibi daha çok orta yaşlı ve aslında modern kadınların bir tercihidir. Ancak tabi ki isteyen herkes kullanmakta serbesttir.

Türban Bone Modelleri

Türban denilen şey tesettürlü kadınların başını ve boynunu kapatan bir örtüdür. Ancak bone sadece insanın saçını kapatan bir kumaş parçasıdır. Bu yüzden aslında türban bone demek çok doğru bir kullanım değildir. Türban ve eşarbın kullanım amacı daha başkadır.

  • Sadece eşarbın kaymaması için kullanılan boneler
  • Dikişten hoşlanmayan kadınlar için üretilen dikişsiz boneler
  • Topuz seven kadınlar için topuz boneleri
  • Güzel görünmek için üretilen süslü bone modelleri mevcuttur.

Bone Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

bone-sal

Bone şal hakkında tüm detaylara yukarıda değinildi. Ancak genel olarak bone alışverişlerinde nelere dikkat edilmelidir aşağıda sıralanmıştır.

Nelere Dikkat Edilmelidir? Neden Dikkat Edilmelidir?
Boyut Bone boyutunun başınıza uygun olması çok önemlidir. Büyük olursa çirkin ve kaba bir görünüm oluşurken küçük olursa başınızı sıkıştırarak sizi rahatsız edebilir.
Renk Kombinasyonları Nasıl bir renk kombinasyonundan hoşlandığınızı bilmeli ve bone rengi tercihinizi ona göre yapmalısınız.
Dikiş ve Kalite Bone de dikiş ve kalite oldukça önemlidir. Daha dayanıklı olduğu takdirde kullanım süresi anında uzayacaktır.
Malzeme ve Esneklik Başınıza uygun ve elastik bir malzeme tercih etmelisiniz. Özellikle rahat ama kaymayan bir bone tercihi gün içerisinde sizi rahat hissettirecektir.

 

Bone Şal Modelleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

bone-sal

Tesettür başı kapatmak, dikkat çekmemek ve vücut hatlarını belli etmeden giyinmek demektir. Ancak günümüzde herkesin tarzı farklı olduğu için çeşitli tesettür şekilleri ortaya çıkmıştır. Bone şal çeşitleri de bu süreçte ortaya çıkmıştır. Özellikle bazı insanların ciddi anlamda kolayına giden bone şal modelleri hakkında detaylı bilgi yukarıda verilmiştir. Bone şal hakkında merak edilen sorular aşağıda verilmiştir.

1 – Hazır Bone Şal Nasıl Takılır?

Öncelikle saç arkadan sıkıca toplanır. Daha sonra bone şal kafanın önünden ayarlama yapılarak arkaya doğru takılır. İki ucundan sarkan kumaş parçaları ise istek üzerine ister önünüzde durur ister arkaya atabilirsiniz.

2 – Penye Şalın Altına Bone Takılır mı?

Yürüyüş veya spor gibi aktivitelerde kullanabileceğiniz bir bone şal seçmek istiyorsanız tercihinizi viskon veya penye şallardan yana kullanmalısınız. Böylece sporunuzu veya yürüyüşünüzü rahatlıkla ve şalınız, boneniz kaymadan tamamlayabilirsiniz.

3 – Bone Kaymaması İçin Neler Yapılmalıdır?

Bone eşarbın kaymaması için kullanılır. Ancak bazı boneler asla başta durmaz ve sürekli kayar. Bunu engellemek için yapmanız gereken şey pamuklu bone tercih etmektir. Böylece hem kayma olmaz hem de yazın serin kışın ise sıcak tutar.

4 – Bone Yerine ne Kullanılabilir?

Bazı kişiler bonenin verdiği histen rahatsız olur ve bone kullanmak istemez. Böyle kişiler için iç tülbent kullanımı oldukça kurtarıcıdır. %100 pamuk olduğu için kullanımı aşırı kolaydır. Bone sevmeyenler için büyük bir alternatiftir.

 

Yoruma kapalı.