Branda Kapı Nerelerde Kullanılır?

Branda kapı sunduğu avantajlar nedeniyle birçok işletme tarafından tercih ediliyor. Bu kapıların en sık kullanıldığı alanlara yakından bakalım.

Branda modelindeki kapılar sarmak yapıdadır ve akıllıca hazırlanmış bir mekanizmaya sahiptir. İşyerlerinde kapıların hızla açılıp kapanması gibi avantajlar sunar. Bunun yanı sıra iş yükünü hafifleterek zamandan tasarruf ettirir. İşyeri personelleri işlerini daha kolay halledebilirler. Tüm avantajlarıyla beraber ucuz maliyetli olması tercih sebeplerinden birisidir.

Branda Kapı Kullanım Alanları

İşyerlerinde, depolarda ve fabrikalarda en önemli unsur zaman ve maliyettir. Bu nedenle sarmal yapıdaki hızlı kapıların neden tercih edildiğini anlayabiliriz. Zor koşullara dayanıklı olmaları ve zamandan kazandırmaları, işyerlerinde tercih edilmelerindeki ilk sebeptir. Bu sayede personeller daha az yorularak daha fazla işi tamamlayabilirler. Kapıların hızlı açılıp kapanmasındaki avantaj burada geçerlidir.

1- Branda Kapı İşyerleri İçin Biçilmiş Kaftandır

Branda kapı modellerinin en sık kullanıldığı alan işyerleridir. Bu işyerlerinde kapıların sürekli açılıp kapanması gerektiği için sarmal yapıdaki PVC kapılar tercih edilir.  Bu sayede kapılar sürekli arızalanmaya meyil göstermez. İş trafiğinin fazla olduğu bir işyerine sahipseniz bu modeller tam size göredir.

2- Depolarda İş Yükünü Hafifletmeyi Sağlar

Depolar dışarıya karşı güvenli ve gerektiğinde ısı yalıtımlı olmalıdır. Gıda depolarından bahsediyorsak iç ortamın belli bir sıcaklıkta olması gerekir. Hızlı PVC olarak bilinen bu kapılar tam da bu işleviyle gıdaları korur. Taşınacak olan yükler sarmal yapıdaki kapılar sayesinde kolayca açılıp kapanabilir. Depolarda olmazsa olmaz bir kapı modeli olduğunu söyleyebiliriz.

branda-kapi-hizli-pvc-kapi

3- Marketlerde Personellerin İşini Kolaylaştırır

Marketlerde sürekli açılıp kapanmak zorunda kalan depolar ve personel odaları çalışanların iş yükünü artırır. Buna bağlı olarak zaman kaybı, iş gücü kaybı ve rahatsızlık yaşanır. Bunu engellemenin en iyi yolu ise branda kapı modelleridir. Dekorasyon satış marketlerinde branda kapı kullanımı giderek yaygınlaşıyor.

4- Tüm İşletmelerde Zamandan Tasarruf Ettirir

Zamanın önemli olmadığı bir işyeri yoktur. Örneğin bir yükü taşımak ağır ve standart bir kapı nedeniyle çok daha zor bir hal alır. Ancak hızlı kapılar kullanıldığında hiç beklemeye gerek kalmadan bir saniyeden az sürede kapı açılır. Görüldüğü üzere zamandan tasarruf etmenin en iyi yolu, iş yoğunluğunu yüksek olduğu işletmelerde hızlı branda modelindeki kapıları tercih etmektir.

Kaynak : https://www.focuskapi.com/urun-etiket/branda-kapi-fiyatlari/

Yoruma kapalı.