Çalışan Kadınlar İçin Diyet Tavsiyeleri

İŞ HAYATIN KALORİ DENGENİ NE KADAR ETKİLİYOR?

Birçok kadının en büyük sorunu fazla kilolara sahip olmaktır. Özellikle çalışan kadınlar için ayrıca diyet listelerinin hazırlanmasının sebebi, hayatlarının çalışmayan kadınların hayatlarına göre çok daha hareketli geçmesidir. Bu çalışan kadınlar için avantaj olabileceği gibi dezavantaj da olabilir. Çünkü çalışan kadınlar çalışmayan kadınlara göre yemek yemek için daha az vakit bulurlar. Fakat yoğun iş temposu içerisinde öğünler genellikle geçiştirerek yenir. Bu da sağlığa zarar veren bir durumdur.


Yoğun iş temposu içerisinde öğünler genellikle geçiştirerek yenir. Bu da sağlığa zarar veren bir durumdur.

Peki, çalışan kadınlar diyet yaparken nelere dikkat etmelidir?

Bu yazımızda size bunlardan bahsedeceğiz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki kahvaltı gün içerisindeki en önemli öğündür ve asla ihmal edilmemelidir. Kahvaltıda mutlaka domates, peynir, yumurta gibi sağlıklı besinler tüketilmeli ve böylece güne başlanmalıdır. Tabi ki yoğun iş temposunda bu şekilde bir kahvaltı yapmak her zaman mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda işe giderken bir paket süt almanızda fayda var.

Süt size bir miktar da olsa ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacaktır. Vaktiniz olduğu zamanlarda, evden çıkmadan önce kendinize öğle yemeğiniz için bir sandviç hazırlamanızı da tavsiye ederiz. Bu sandviçi öğle yemeğinde tüketmek size minimum kalori ile ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacaktır. Bunun yerine öğle yemeğinde fast food yemek yaptığınız diyeti alt üst edecektir. Sandviç yapmaya zamanınız olmadığı zamanlarda ise mümkün olduğu kadar minimum kalori içeren ev yemeklerini tercih etmenizi öneririz.


Süt size bir miktar da olsa ihtiyacınız olan enerjiyi sağlayacaktır. Vaktiniz olduğu zamanlarda, evden çıkmadan önce kendinize öğle yemeğiniz için bir sandviç hazırlamanızı da tavsiye ederiz.

Akşam yemeği saatlerini belirlemeyi ihmal etme!

Akşam yemeğine geldiğimizde ise burada diyetimize en zararlı olan şeyin geç vakitte yemek yemek olduğunu söyleyebiliriz. Akşam yemeğini olabildiğince erken vakitte yemeli böylece diyetimizi güzelce sürdürmeliyiz. Akşam yemeğinde tüketilecek besine gelirsek, diyetiniz dahilinde tüketebileceğiniz en güzel akşam yemeğinin yeşilliklerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Mesela kendinize güzel bir salata tüketmek diyetiniz için en iyisi olacaktır.

Çalışan kadınlar için diyet tavsiyelerimiz genel olarak bu şekilde. Tabi ki her diyetin vazgeçilmezi olan 3 beyazdan uzak durmak ve bol bol su tüketmek konusunu asla ve asla atlamamamız gerekir.

Yoruma kapalı.