Çileğin Kalorisi

Çilek Kaç Kaloridir

Yaz mevsiminin olmazsa olmaz tüketilen meyvelerinden birisi olmaya devam eden çilek, fragaria gül familyasına ait bir meyve türüdür. Bilindiği kadarıyla çileğin kendi içerisinde yirminin üzerinde türünün olduğunu dikkate almamız gerekir. Öte yandan C vitamini bakımından da çileğin gerçekten de oldukça zengin olmaya devam ettiğini kesinlikle dikkate almak gerekir. İşte ortada duran bu özelliklerine yer verilecek olunduğu zaman gerçekten de tüm özellikleri ışığında karşımıza çıkmaya devam ettiğini dikkate almak gerekir.

[nutrition protein=”1″ carbs=”13″ fat=”0,3″ calories=”32″]

Çilek Nerede Yetişir?

Çilek yaz mevsimine ait bir meyve türü olduğundan dolayı tropikal iklim kuşaklarına ait memleketlerde yaygın bir şekilde yetiştirilerek çilek kaç kalori özelliği yönüyle dikkat çeker. Öte yandan çileğin tamamen doğal yetişme koşullarına dayanarak yüksek sıcaklık değerlerine bağlı olarak yetişme koşullarını aradığını da kesinlikle dikkate almamız gerekmektedir. İşte ortada duran bu özelliklerine yer verildiği zaman her yönüyle dikkat çekmeye devam ettiğini söylememiz son derece önemli bir koşul olarak karşımıza çıkar.

 

 

Çileğin Besin Değerleri

100 gr porsiyon bir çileğin 0,3 gr toplam yağ miktarı bulunur. Bunun yanında 8 gr karbonhidrat miktarının 4,9 gr şeker oranının ve de 0,7 gr da protein miktarının olduğunu dikkate almak gerekmektedir. İşte tüm bu özellikler ışığında değerlendirildiği zaman her yönüyle çileğin besin değerleri yönünden gerçekten de çilek kaç kalori açısından son derece önemli bir yaklaşım olarak karşımıza çıkan meyvelerden birisi olduğunu kesinlikle söylememiz gerekmektedir.

Kalorisi

Çileğin ortalama olarak çilek kaç kalori yönünden 32 kalori olduğunu vurgulamak gerekmektedir. Bu kalori değeri 100 gr porsiyonluk bir çilekte karşımıza çıkan standart değer olarak görülmektedir. İşte bu özellikleri ışığında her açıdan dikkate alacak olursak çilek tüketiminin hem gerçekten de birçok yönden arttığını hem de kilo almada önemli bir vitamin kaynağı olmaya devam ettiğini söylememiz gerekmektedir. Kalsiyum deposu, D vitamini, magnezyum ve de B16 vitamini olarak son derece zengin olmaya devam etmektedir. İşte bu değerlere bağlı olarak gerçekten de karşımıza çıkmaya devam ettiğini her anlamda kesinlikle karşımıza çıkar.

Yoruma kapalı.