Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifi

Cilt lekeleri kadınların hemen hemen hepsi için kabus niteliğindedir. Ciltte bulunan melanin adı verilen pigmentin birikmesi sonucu oluşmaktadır. Çoğu zaman bunun sebebi de Güneş’te kalıyor olmaktan kaynaklanmaktadır. Peki bu can sıkıcı lekelerden evde kendi yöntemleriniz ile kolay bir şekilde kurtulacağınızı söylesek tepkiniz ne olurdu?

YouTube video

Çok kısa bir zaman içerisinde kurtulmak istediğiniz lekelerden doğal yöntemler aracılığı ile kurtulabilirsiniz. Güneş’in yanı sıra cildimiz için kullandığımız kimyasal içeriğe sahip ürünler de bu lekelere sahip olmaktadır. Bu nedenle her zaman doğal içerikli ürünler kullanmaya gayret etmeliyiz.

kolay-diyet-listesi-cilt-lekeleri-icin-maske-tarifi

Bu tarz leke problemleri ile karşı karşıya olanlar öncelikle cilt temizliğine büyük önem vermelidir. Cildi için kullandığı ürünlerin içeriğine çok fazla dikkat etmesi gerekmektedir. Bu leke sorunlarını gidermek için bazı medikal çözümler de mevcuttur. Fakat evde de bunlardan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Cilt Lekeleri Neden Olur

kolay-diyet-listesi-cilt-lekeleri-icin-maske-tarifi

Cilt lekeleri neden olur sorusu konu ile alakalı en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaktadır. Biz de sizler için bu sorunun cevabını hazırladık. Bu cilt problemine neden olan faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz;

kolay-diyet-listesi-cilt-lekeleri-icin-maske-tarifi

  • Güneş ışınları bu problemin en büyük sebebidir.
  • Yaşlanma etkileri arasında da bu lekelere rastlanmaktadır.
  • Hormonal değişiklikler
  • Kullanılan bazı ilaçların yan etkileri de sebep olmaktadır.
  • Yaraların iyileşerek iz bırakması
  • Bazı kremler ve saç boyalarının cilde temas etmesi
  • Şeker hastalığının da bazen bu tip cilt sorunlarına neden olduğu görülmektedir.

Cilt Lekeleri İçin Maske

kolay-diyet-listesi-cilt-lekeleri-icin-maske-tarifi

Sizlere çok etkili cilt lekeleri için maske tarifi vereceğiz. Malzemeler şu şekilde sıralanabilir;

  • Taze sıkılmış limon suyu
  • Bir demet maydanoz

kolay-diyet-listesi-cilt-lekeleri-icin-maske-tarifi

Maydanozları ince ince doğrayarak kaynar suyun içerisine ilave edin. 15 dakika boyunca kaynattıktan sonra soğuması için biraz bekleyin. Soğuduktan sonra güzelce süzün. Sonra ise tam 5 yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Böylece karışımınız hazır olacaktır. Bunu bir şişeye alarak düzenli olarak bir pamuk aracılığı ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Eğer yazımızı beğendiyseniz sağlıklı cilt bakımı nasıl olmalıdır konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yoruma kapalı.