Çok Su İçmek Zayıflatır mı ?

Su İçmek Kilo Verdirir mi ?

0 323

Su içmek zayıflatır mı sorusu zayıflama ve diyet ile alakalı en çok aratırılan sorulardan bir tanesidir. Diyetisyenlerin hepsi belirli bir beslenme programının yanında bol su içmeyi de tavsiye etmektedir. Vücut fonksiyonlarımızın düzenli çalışabilmesi için gerekli olan en sağlıklı besin hiç kuşkusuz sudur.

Gün içinde yeterli su tüketilmediğinde yorgunluk, sinirlilik, mide bulantısı, kas ve eklem ağrıları, yutma güçlüğü ve dikkat dağınıklığı gibi sorunlar yaşanmaya başlar. Uzun süre susuz kalan vücut ise zaman içinde yağlanmaya başlayarak kilo alımı görülür. Kilo alan kişilerin yaptığı hatalardan biri günlük su tüketim miktarına dikkat etmemeleridir.

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Az su içildiğinde alınan kaloriler yakılamadığı için vücutta birikerek yağlanır. Kilo vermek için vücut ağırlığınıza göre gerekli olan günlük tüketmeniz gereken su miktarını karşılamanız oldukça önemlidir.

Günde 3 Litre Su İçmek Ne Kadar Zayıflatır

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Günde 3 litre su içmek ne kadar zayıflatır sorusu konu ile alakalı su içmek zayıflatır mı sorusundan sonra en çok sorulan sorulardan biridir. Genel olarak diyetisyenler günde 2 litre su tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. Ancak kişinin yaşı, cinsiyeti, vücut ağırlığı ve günlük aktivitesine göre içmesi gereken su miktarı değişir. Fazla kilolu olan kişiler ve gün içinde ağır spor yapan ya da ağır işlerde çalışan kişilerin daha fazla su tüketmeleri gereklidir.

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Sıcak yaz aylarında da normalden daha fazla su içilmesi ter ile kaybedilen minerallerin geri kazanılması açısından gereklidir. Zayıflamak için yeteri kadar su tüketip tüketmediğinizi anlamanın en kolay yolu idrar renginize bakmanızdır. Az su içen kişilerin idrar rengi daha koyudur. İdrar renginize dikkat ederek vücudunuzun su ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Ne Zaman Su İçilmeli?

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Ne kadar su içilmeli ve ne zaman içilmeli soruları da merak edilen sorular arasındadır. Su imek için susamayı bekleyerek vücudu daha fazla susuz bırakmanıza neden olacaktır. Su içmeyi alışkanlık haline getirerek aklınıza her geldiğinde içebilirsiniz. Midede şişlik sorunu yaşıyorsanız bir bardak suyu bir kerede içmek yerine yudum yudum içmeyi deneyin. Suyun zayıflamanızı kolaylaştırabilmesi için içilmesi gereken en doğru zaman sabahtır. Uyanır uyanmaz içilen bir bardak su metabolizmayı hızlandırır, iç organların rahat çalışmasını sağlar ve kanın temizlenmesine yardımcı olur.

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlamak ve kaybedilen mineralleri kazanmak için spor öncesi ve sonrasında bir bardak su içilmelidir. Ayrıca gün içinde açlık hissettiğinizde ya da tatlı yeme isteği duyduğunuzda bir bardak su içerek bu isteğinizi bastırabilirsiniz. Yemeklerden 15 dakika öncesinde bir bardak su içerek iştahınızı azaltabilir ve daha az yemek yersiniz. Mutlaka su içilmesi gereken zamanlardan birisi de gece yatmadan öncesidir.

Gece Su İçmek Kilo Aldırır mı

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Gece su içmek kilo aldırır mı sorusu uyumadan önce su içmeyi alışkanlık haline getirenlerin merak ettiği sorulardan biridir. Gece uyumadan önce içilen bir bardak su uyku sırasında metabolizmanın yavaşlamasını önler ve yağ yakmaya devam eder. Kilo alan kişilerin yaptığı en önemli hatalardan biri su yerine diğer sıvıları tüketmeleridir. Su 0 kaloridir. Oysa su yerine kola, ayran, meyve suyu, kahve ya da çay içmek aynı faydayı sağlamayacaktır.

Su İçmek Zayıflatır mı

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Sindirim sistemini düzenleyen su besinlerin daha kolay parçalanmasına yardımcı olur.  Suyun faydaları nelerdir sorusunun en önemli cevaplarından bir tanesi zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Alınan kalorilerin yakılmasını hızlandıran su vücuttaki yağları yakar. İştahınızı azaltarak daha az yemenizi sağlar. Ayrıca gün içinde enerjinizin düşmesini engeller. Tansiyon ve kan şekerinizi dengeleyen su tüketimine dikkat ederek daha kolay kilo verebilirsiniz.

Su İçmek Yağ Yakar mı

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Su içmek yağ yakar mı sorusuna maalesef doğrudan yağ yakımına sebep olur gibi bir cevap vermek mümkün değildir. Su içmek zayıflamaya çok fazla etki etmektedir. Fakat yağ yakımına direkt sebep olmamaktadır. Belirli bir diyet programı uygulamak için yeterli metin vardır. Bu metinlerin hemen hemen her birinde su içmenin önemine vurgu yapılır. Diyet nasıl yapılır sorusunun cevaplarından biri de kuşkusuz düzenli su içmek olacaktır.

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Diyet uygulamış ama sonuç alamamış olan kişilerin birçoğu su tüketimini ihmal etmektedir. Oysa bu ihmal edilmemesi gereken bir mevzudur. Özellikle sabah uyanır uyanmaz aç karna su içmek kilo verdiren unsurlardan biridir. Kilo vermenin yanı sıra sağlıklı bir yaşam için de suyun yeri çok önemlidir. Su metabolizmayı hızlandırarak zayıflatır içmek bu nedenle çok mühimdir. Su içmek zayıflatır şeklinde bir ifade kullanmak yerine zayıflamaya yardımcı olur demek daha doğru olacaktır.

kolay-diyet-listesi-cok-su-icmek-zayiflatir-mi

Eğer su içmeyi unutuyorsanız ve hatırlamak istiyorsanız telefonunuza “sen bugün hiç su içmedin” şeklinde bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz. Böylelikle su içmeyi hatırlamak daha kolay hale gelecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.