Detoks Nasıl Yapılır ?

Detoks Nasıl Yapılır, Kimler için Uygundur?

Detoks nasıl yapılır sorusundan önce detoksun ne olduğunu bilmekte fayda var. Metabolizma hızını yavaşlatan toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırma işlemine detoks denir. Çoğu insan toksinlerin sadece yiyecek ve içecekler ile vücuda alındığın düşünür. Oysa kirli hava koşulları, kullanılan kozmetik ürünler, kimyasal temizlik maddeleri gibi birçok faktör vücutta toksin oluşumuna neden olur.

Detoks Nedir, Detoks Nasıl Yapılır ?

Vücut çoğu zaman kendini yenileyebilme özelliğine sahip olsa da bağışıklığın düşmesi ve hastalıkların görülmesi gibi şikayetler olduğunda detoks yapılarak iç organların temizlenmesini sağlayabilirsiniz. 3-7-14 günlük detoks programı bulunmaktadır. Ancak uzun süre detoks yapmak oldukça zor olduğu için genellikle ayda 3 gün olmak üzere uygulanması tavsiye edilir. 14 günden daha uzun süre bu programı devam ettirmek oldukça sakıncalıdır.

Detoksa İhtiyaç Olduğu Nasıl Anlaşılır?

detoks-nasil-yapilir

Detoks nasıl yapılır sorusunu yöneltmek için illa ki bir rahatsızlık yaşamak gerekli değildir. Bağışıklığınızı güçlendirmek ya da kilo verebilmek için de yapılabilir. Ayrıca halsizlik, yorgunluk, baş ağrısı, eklem ağrısı, baş dönmesi, ağız kokusu, kurumuş cilt, depresyon, sinirlilik, anksiyete, cilt kızarıklığı, öksürük, ateş, bel ve böbrek ağrısı gibi şikayetler sıkça yaşayanlar vücutta biriken toksinleri detoks ile atarak sağlıklı olabilir.

Detoks Nasıl Yapılır?

Detoks yaparken ödeme sebep olan şeker, tuz ve baharat kullanımı tamamen bırakılmalıdır. Siyah çay yerine metabolizmayı hızlandıran yeşil çay tercih edilmelidir. Programın hiçbir öğününde değişiklik yapılmamalıdır. Kesin bir sonuca ulaşmak için detoks programı aksatılmadan uygulanmalı. Genellikle sıvı besinlerin alınması tavsiye edilir. Nane, limon, nar, ananas, elma, havuç, salatalık, ıspanak, maydanoz, zencefil, greyfurt, avokado ve frambuaz gibi meyvelerden detoks suyu hazırlayarak tüketilmesi oldukça faydalıdır. Sindirimi zor olan et ve bakliyatlar yerine sebze ve meyve ağırlıklı beslenilmelidir.

detoks-nasil-yapilir
Detoks Nasıl Yapılır

Kilo Verdirir

Vücutta toksin birikimi zamanla yağ oluşumuna neden olur. Metabolizma hızı yavaşlayınca kilo alımı başlar ve vücut belirgin şekilde şişer. Ayda 3 gün detoks yapmak metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakışını kolaylaştırır. Önceden oluşan ödemin sökülmesini sağlar ve şişkinlikler kısa sürede yok olur. Ayrıca sonraki dönemlerde de vücudun ödem tutmasını engeller. Böylece verdiğiniz kiloları tekrar geri alma riski yaşamaz, detoks nasıl yapılır sorusuna da yanıt bulmuş olursunuz..

Organların Düzenli Çalışmasını Sağlar

Karaciğer yağlanması, böbrek taşları, akciğer ve kolon başta olmak üzere tüm iç organları temizleyen detoks organların yükünü hafiflettiğinden daha düzenli çalışmasına yardımcı olan önemli bir etkendir. Kan şekerini dengeleme ve vücuda alına yağ, tuz ve şeker gibi besinlerin vücutta birikmesini engelleyici özelliğe sahiptir.

Enerjik Olmanızı Sağlar

detoks-nasil-yapilir

Halsizlik ve kronik yorgunluk gibi şikayetleri olan kişiler detoks yaparak daha enerjik ve dinç olabilir. Vücut fonksiyonlarının dengelenmesiyle birlikte kişi hem bedensel hem de zihinsel olarak kendini daha hafiflemiş hisseder.

Detoks İle Güzelleşin

İç organların ve kanın temizlenmesi ile hücreler kendisini hızla yenilemeye başlar. Böylece tüm cilt problemlerinden kurtulabilir daha parlak ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Kırışıklıkların yok olmasını sağlayan detoks aynı zamanda saçları ve tırnakları güçlendirir.

YouTube video

Yoruma kapalı.