Dış Mekan Büyük Beton Saksı Fiyatları ve Modelleri

Beton Saksı Kullanmanın Avantajları

Dış mekan büyük beton saksı modelleri ile ev ve iş yerleri pratik bir şekilde dekoratif bir hava katabilirsiniz. Hatta sokaklarda bile kullanıldığında ortama şıklık katar. Büyük beton saksı modelleri dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebiyle dış mekanlarda en çok kullanılan modellerden biridir. Bu nedenle hemen hemen her yerde bu tip saksı modelleriyle karşılaşılabilir.

Dış Mekan Büyük Beton Saksı Avantajları Nelerdir?

dis-mekan-buyuk-beton-saksi
Dış Mekan Büyük Beton Saksı

Dış mekan büyük beton saksı fiyatları ne kadar? Beton saksılar kullanım açısından oldukça avantajlıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olması sebebiyle yıllarca kullanılabilir. Dış mekan beton saksı modelleri şık ve zarif olduğundan, kullanıldığı her ortama şıklık katar. Böylece bitkilerinizi sağlıklı bir şekilde büyütme imkanı elde edebilirsiniz. Peki, dış mekan saksı fiyatları ne kadardır?

1 –  Uzun Ömürlüdür

Dış mekan beton saksı uzun ömürlüdür. Yapısı gereği oldukça ağır olan bu saksılar yağmura ve çevresel faktörlere karşı oldukça dayanıklıdır. Ağır olması nedeni ile kolay kolay devrilmez ve bitkileriniz zarar görmez. Bu sayede sürekli yeni bir saksı ve çiçek alma ihtiyacınız doğmayacaktır. Ayrıca uzun yıllar kullanacağınız beton saksıları, istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

2 –  Ani Isı Değişimlerinden Etkilenmez

Beton saksılar kullanılan malzeme gereği yalıtım özelliği bulunan saksılardır. Bu sayede ani ısı değişimleri beton saksıları yıpratamamaktadır. İster soğuk ister sıcak hava olsun beton saksılar her ortama rahatça uyum sağlar. Soğuk havalarda bitkinizin toprağını sıcak tutar. Sıcak havalarda ise bitki toprağı ılık kalır. Bu nedenle de dış mekanlarda en sık kullanılan saksı çeşitlerindendir.

3 –  Fazla Suyu İçine Hapseder

dis-mekan-buyuk-beton-saksi

Dış mekan büyük beton saksı modellerinin drenaj deliğine ihtiyacı yoktur. Beton saksılar bitkilerinizi sularken fazla gelen suyu içine hapseder. Böylece fazla su toprak içerisinde kalmaz ve çok sevdiğiniz bitkileriniz zarar görmez. Beton saksılar kalın olduğundan su sızıntısı yapmaz. Bu sayede eviniz ya da saksının bulunduğu ortam zarar görmez.

4 – Temizliği Kolay Olur

Beton saksıların temizlemesi çok kolaydır. Saksılar sürekli toprak ve su ile temas ettiği için pislenmeye müsaitlerdir. Fakat beton saksılar yapısı gereği toz ve kir tutmaz. Bu nedenle de dış mekan büyük beton saksı modelleri kolay kolay yıpranmaz. Temizlik takıntısı olan kişilerin en sevdiği saksılardan biri olmaya adaydır denebilir.

5 – İç ve dış Mekanlarda Kullanılabilir

Dış mekan büyük beton saksı modelleri hem iç hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur. Özellikle Uzun beton saksı modelleri iç mekanlarda da oldukça şık durmaktadır. Bitkilerinizin sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını istiyorsanız bu tarz saksıları tercih edebilirsiniz. Ayrıca dış mekan beton saksı kalıbı ile kendi saksılarınızı yapabilir ve yeni bir hobi oluşturabilirsiniz.

6 –  Ekonomiktir

dis-mekan-buyuk-beton-saksi

Dış mekan beton saksı fiyatları gereği ekonomiktir. Birçok saksı modeline göre dış mekan büyük beton saksı fiyatları daha uygundur. Ayrıca oldukça şık olan bu modeller çok uzun yıllar kullanıldığı için fiyat performans açısından da avantajlıdır. Senelerce kullanabileceğiniz beton saksıları e-ticaret mağazalarından temin edebilir ya da çiçekçilerden satın alabilirsiniz.

7 – İstenilen Ölçülerde Üretilir

Dış mekan büyük saksı 60 litre ya da daha fazla boyutlarda üretilebilir. İstediğiniz her boyuttta üretilebilecek beton saksılar ile küçük kaktüsler veya daha büyük boyuttaki bitkiler dahi yetiştirilebilir. Tek yapmanız gereken istediğiniz ölçüleri belirlemek ve bu ölçülere uygun dış mekan büyük beton saksı modelleri yaptırmak olacaktır.

8 – Bitki Dostudur

Beton saksılar bitki dostudur. Beton iyi bir yalıtım malzemesi olduğundan bitki köklerini çevresel faktörlere karşı korur. Beton saksılara ekilmiş olan bitkilerin daha çabuk ve sağlıklı büyüdükleri gözlemlenmiştir. Ayrıca dış mekan büyük beton saksı çeşitleri bitkilerinizin köklerini de beslemektedir. Bitki dostu saksılar için Koçtaş dış mekan saksı modellerine göz gezdirebilirsiniz.

9 – Sağlığa Zarar Vermez

dis-mekan-buyuk-beton-saksi

Dış mekan büyük beton saksılar anti alerjik olması nedeni ile sağlığa zararlı değildir. İster eviniz de isterseniz bahçenizde ya da cam balkon mekanlarında gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. İnsan sağlığına yararlı olmasının yanında hem çevreye hemde bitkilerinize de dost bir saksı modeli olduğunu hatırlatmakta yarar vardır.

10 – Dış Mekan Büyük Beton Saksı Çevre Dostudur

Dış mekan büyük beton saksı modelleri geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir. Bu sayede çevreye zarar vermez. Dayanıklı olduğu içinde uzun yıllar kullanılır. Bu sayede sürekli saksı almayarak hem çevreye hem de bütçenize fayda sağlarsınız. Bu tarz çevre dostu saksıları ikinci el satış yapan mağazalardan da temin edebilirsiniz. Sahibinden dış mekan saksı çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

 

 

Yoruma kapalı.