Diyet Brokoli Çorbası Nasıl Yapılır?

Diyet brokoli çorbası özellikle kış aylarında zayıflamak isteyenler tarafından tüketilmektedir. Brokoli neredeyse tüm beslenme programlarında yer alan oldukça faydalı bir besindir. Bunun yanı sıra besleyici özelliği de çok fazladır.

YouTube video

Bu faydalı besini çorba olarak tükettiğiniz takdirde de zayıflamanıza yani dilediğiniz forma kavuşmanıza ciddi katkılar sağlayacaktır. Diyet programınızı daha çeşitli hale getirmek amacı ile siz de bu lezzetli tarifi deneyebilirsiniz. Böylece kilo vermeniz daha kolay hale gelecektir.

Brokoli Çorbası

kolay-diyet-listesi-diyet-brokoli-corbasi-nasil-yapilir

Brokoli çorbası ilk duyulduğu zaman kulağa çok lezzetli bir çorba değilmiş gibi gelmektedir. Oysa bu durum tariften tarife göre değişiklik gösterebilmektedir. Üstelik bu besinin kanseri önleyici etkisi de bulunmaktadır. Kolesterolü azaltmaya yönelik etkileri de kanıtlanmıştır. Bu nedenle herhangi bir zayıflama programı uygulamıyorsanız bile bu faydalarından dolayı çorbayı tüketmenizi tavsiye ederiz.

Brokoli Çorbası Kalori

kolay-diyet-listesi-diyet-brokoli-corbasi-nasil-yapilir

Bu çorbanın 100 gramında yalnızca 55 kalori bulunmaktadır. Bir porsiyonunda yani 255 gramında ise yaklaşık olarak 144 kalori bulunduğunu söylemek mümkündür.

Brokoli Çorbası Zayıflatırmı

kolay-diyet-listesi-diyet-brokoli-corbasi-nasil-yapilir

Brokoli çorbası zayıflatırmı sorusu konu ile alakalı en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu çorba bölgesel yağlarınızın daha kolay bir şekilde yakılmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle göbek basen gibi bölgesel yağlardan şikayetçi iseniz siz de beslenme programınıza bu çorbayı ekleyebilirsiniz.

kolay-diyet-listesi-diyet-brokoli-corbasi-nasil-yapilir

Ayrıca kalorisinin düşük olması ve besleyici olması sebebi ile diyet yemeklerinden vazgeçilmezler arasında yer almaktadır. Bir öğününüzde bu çorbayı tükettiğiniz takdirde hem gün içerisinde tokluk hissi yaşamanıza sebep olacak hem de besleyici olması sebebi ile daha enerjik hissedeceksiniz.

Yağ Yakan Brokoli Çorbası

YouTube video

Yağ yakan brokoli çorbası için gerekli malzemeler;

  • Bir tane orta boy havuç
  • Bir demet brokoli
  • Bir tutam kadar fesleğen
  • Yaklaşık olarak 10 gram zeytinyağı
  • Bir baş soğan

Yapılışı ise şu şekildedir;

Tüm malzemeleri hazır hale getirdikten sonra, soğan ve havucu doğramaya başlayalım. Sonrasında zeytinyağında soğan havuç ve fesleğeni kavurmaya başlayalım. Kısık ateşte kavurmaya dikkat edelim. Sonrasında parçalara ayırdığımız brokolileri tencereye ilave edelim. Kavurma işlemine bir ya da iki dakika daha devam edelim. Brokolilerin çok fazla sararmamasına özen gösterelim.

kolay-diyet-listesi-diyet-brokoli-corbasi-nasil-yapilir

Kavrulan malzemelerin üzerine ise sıcak su ekleyelim. 10 dakika boyunca kaynamaya bırakalım. Sonra robot yardımı ile püre haline gelmesini sağlayalım. Tuz ve karabiber ekledikten sonra çorbamız hazır olacaktır.

Yoruma kapalı.