Diyet Havuç Salatası

Günümüzün güncel sorunlarından olan kilo sorunu için diyet havuç salatası gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Hem sağlıklı oluşu hem de makul fiyatlarıyla kullanılabilecek güzel bir diyet yemeğidir. Özellikle kalorisi düşük olmasıyla ve sebze olmasıyla sağlıklı kilo vermek gerçekleşecektir.

Diyet Havuç Salatası Tarifi

kolay-diyet-listesi-diyet-havuç-salatası

Salatayı yapmak için malzemeleri hazır etmeliyiz. Kullanma ip ucu olarak şunu bilmek gerekiyor. Kesinlikle öğlen ve akşam ana yemek olarak tüketilirse fayda sağlayacaktır. Salatayı tüketirken gün içinde de bolca su tüketilmelidir. Özellikle egzersiz sonrası suyun tüketimi önem arz ediyor. Vücuttan atılan suyun alınması için kesinlikle fazla zaman geçmeden su tüketilmelidir.

kolay-diyet-listesi-diyet-havuç-salatası

Diyet salataların önemli özelliklerinden bir tanesi de vücuttaki yağ miktarını azaltmaya yardımcı olmasıdır. Bunun gerçekleşmesi için mutlaka egzersiz yapılmalı. Egzersize aç karına başlanılmalı ya da yemek yedikten yarım saat sonra başlanılmalıdır. Havuç diyeti yapanlar dilerse salatayı egzersiz bittikten sonra yenilebilir.

Diyet Havuç Salatası Nasıl Yapılır

kolay-diyet-listesi-diyet-havuç-salatası

Diyet listeleri için az kalorili bir besin aranıyorsa diyet havuç salatası mutlaka denenmelidir. Kısa zamanda fazlasıyla yararını göreceğiniz salatayı gönül rahatlığıyla her gün tüketebilirsiniz. Ayrıca her zaman uyguladığınız bir diyet listeniz varsa ara öğün ya da ana öğün olarak ekleyebilirsiniz. Bu sayede haftalık diyetinizin kalori miktarı epey aşağıya düşmüş olur.

kolay-diyet-listesi-diyet-havuç-salatası

Şimdi birlikte havuç salatası nasıl yapılır bakalım:

Malzemeler:

  • Üç tane havuç
  • Yüz gram beyaz peynir
  • Bir adet kuru soğan
  • Yarım adet limon
  • İki yemek kaşığı zeytinyağı
  • Yarım çay kaşığı tuz
  • Yarım çay kaşığı pul biber

kolay-diyet-listesi-diyet-havuç-salatası

Tarifin yapılışı: Önce havuçlar rendelenerek hazır hale getirilmeli. Sonrasında soğanlar çok ince doğranmalı. Ardından peynirler ezilir havucun üzerine dökülür. Sos için limon, tuz ve pul biber karıştırılır ve salatanın üzerinde gezdirilir. Enfes bir salata servis için hazır.

YouTube video

Diyet havuç salatası yaparken bilinmesi gereken birkaç ipucu vardır. Salatanın sosunda kalorisi fazla soslar kullanılmamalı. İsteyen daha fazla mineral ve vitamin almak için badem, fındık ve ceviz ekleyebilir. Sağlıklı bir diyet dilerken daha fazla faydalanmanız için havuç kaç kalori yazısını buraya bırakıyorum bakabilirsiniz.

Yoruma kapalı.