13 Kilo Verdiren Doğa Rutkay Diyeti Sizi Şoka Uğratacak!

Doğa Rutkay Diyeti ile 13 Kiloyu Nasıl Verdi?

Doğa Rutkay geçtiğimiz günlerde güzel ve düzgün fiziği ile tatilde görüntülendikten kısa bir süre sonra milyonlarca kişi tarafından Doğa Rutkay diyeti araştırılmaya başlandı. Kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo verdiğini belirten güzel oyuncu ve sunucu, belirli hayat değişikliğine giderek bu formunu elde ettiğini dile getirdi. Gelin hep birlikte Doğa Rutkay diyeti nedir, neler yaparak birkaç ay içerisinde 13 kilo verdi birlikte inceleyelim.

YouTube video

Doğa Rutkay Nasıl Zayıfladı 2021?

Doğa Rutkay, geçtiğimiz günlerde yaz sezonunu açarak Alaçatı’da güneşlenirken görüldü. Posta gazetesi haberine göre güzel oyuncu yalnızca 9 ay içerisinde 13 kiloyu sağlıklı bir şekilde vererek mükemmel bir fiziğe kavuştu. Özellikle yaşına ve geçirdiği ikiz gebelik dönemi sonrası istediği fiziğe kavuştuğunu belirten Rutkay, ‘Kendimin en iyi versiyonunu oluşturmaya çalışıyorum’ yanıtını verdi.

13 kilo verilmesi zor ancak imkânsız bir kilo değildir. Fakat ünlülerin kısa sürede gerçekleştirdiği bu fiziksel değişimler kilodan dert yakınan birçok bireyin dikkatini çekmiyor değil. Doğa Rutkay diyeti ve yaşamı hakkında görüntülendikten sonra ayak üstü kısa bir sohbet ile detaylara değindi. Bu kadar zayıflamasında etkili olan ismin ünlülerin yaşam koçu olan Şeyda Coşkun olduğunu dile getirdi. Birlikte çalıştıklarını dile getiren sunucu, kısa sürede gerçek bir yol katetmişe benziyor.

1- Bol Öğünlü Beslenme

doga-rutkay-diyeti-sizi-soka-ugratacak

Doğa Rutkay’ın yaptığı en temel beslenme değişiklikleri arasında öğün sayısı yer alıyor. Şeyda Coşkun diyeti temelde de az öğün değil çok öğün oluşturarak beslenmeyi destekliyor. Böylece kişiler aç kalarak değil dozunda yiyerek kalori açığı oluşturabilmektedir. Normalde üç öğün beslenen oyuncu ve sunucu Ocak ayında start verdiği beslenme değişiminde beş öğün yemek yediğini ancak az az tükettiğini dile getirdi.

2- Doğa Rutkay Diyeti Olmazsa Olmazı: Semizotu ve Kabak!

Beslenme listeleri incelendiğinde genel olarak kişilere protein ve sebze ağırlıklı beslenme önerilmektedir. Özellikle tok tutan, kalori miktarı düşük sebzelerin kalori açığı oluşturmada etkili olduğu bilinmektedir. Doğa Rutkay diyeti içerisinde bulunan yıldız sebzelerin başında ise kabak ve semizotu gelmektedir.

doga-rutkay-diyeti-sizi-soka-ugratacak

Kabak ve semizotu hem salata hem de yemeklerde kullanılabilen sebzelerdendir. Üstelik 100 gram kabak kalori miktarı sadece 16, 100 gram semizotu kalorisi ise 20 kaloridir. Düşük kalori miktarlarının yanı sıra doyurucu özelliğe sahip olan bu besinleri birçok öğününde yer vererek beslenmesine dikkat eden güzel oyuncu zayıflamanın doğru, kalori miktarına dikkat ederek beslenmekten geçtiğini de vurguluyor.

3- Her Gün En Az 1 Saat Yürüyüş

doga-rutkay-diyeti-sizi-soka-ugratacak

Doğa Rutkay diyeti kadar hareket alanına ve enerjisini de doğru harcamaya önem veren bir insan. Özellikle ikizlerin doğumundan sonra her ne kadar yaşamında hareketlilik oluşsa da spor anlamında farklı dallarla ilgilenmiştir. Öncelikle eğer programına uygun değilse belirli bir spor programı yerine mutlaka en az 1 saat tempolu yürüyüş yaptığını böylece kilo vermesini hızlandırdığını dile getiriyor.

4- Haftanın 4 Günü Ağırlıklı Kondisyon ve Pilates

doga-rutkay-diyeti-sizi-soka-ugratacak

Pilates son zamanların en çok tercih edilen sporları arasında yer alıyor. Bir kardiyo antremanı kadar zor olmaması, evde rahat uygulanabilmesi tercih edilme sebepleri arasındadır. Rutkay da verdiği röportaj esnasında haftanın dört günü boyunca ağırlıklı kondisyon ve pilates programı oluşturduğunu söylüyor. Bu programa diyet ile birlikte sadık kalarak aylar içinde kilo verdiği görülüyor.

Doğa Rutkay Kaç Kilo 2021?

2021 yılının geçtiğimiz aylarında adeta fizik gösterisi yapan Doğa Rutkay, uyguladığı diyet ile çok zayıfladı. Ocak ayı ve öncesinde tam 69 kilo olan Rutkay kısa sürede eski fiziğinden de iyi hale geldi. Ocak ayında başlayan Doğa Rutkay diyeti ile 2021 yılı an itibari ile kendisinin 56 kilo olduğu biliniyor. Diyetini devam ettirdiği düşünüldüğünde belki de zayıflamaya devam ediyordur!

Doğa Rutkay Boyu Kaç?

doga-rutkay-diyeti-sizi-soka-ugratacak

Oldukça fit görünümü sonrası başta kadınlar olmak üzere birçok kişi tarafından boyu da merak edilmeye başlandı. 56 kilo olan Rutkay, Türkiye ortalaması olarak da gösterilen 1,63 cm boyundadır. Çok uzun bir boyu olmamasına rağmen sahip olduğu güzel fiziği ile hem sevenlerinin hem de izleyicilerinin beğenisini çoktan kazanmışa benziyor. Doğa Rutkay boy kilo uyumunu çoktan yakalamış olsa da verdiği röportajdan anlaşıldığı üzere daha da fazla kilo vermeyi hedefliyor.

Doğa Rutkay Hamilelikte Kaç Kilo Aldı?

Doğa Rutkay, 2014 yılında Kerimcan Kamal adına bir beyfendi ile dünya evine girmişti. Evliliğinden tam dört yıl sonra 2018 yılında ise ikizlerini kucağına aldı. Normal gebelik sürecinde aldığı kilolar belirli bir müddet kendisi ile gelmeye devam etse de fiziği yine ilgi çekiciydi. Güler yüzü ve gerçekleştirdiği komedi tiyatroları ile bilinen Doğa Rutkay diyeti öncesi hamileliğinde ilk beş ay içerisinde tam 6 kilo aldı. Doğuma ise ikiz gebe olmasına rağmen fit bir görüntü ile gitti.

doga-rutkay-diyeti-sizi-soka-ugratacak

Her kadın gibi doğum sonrası kalan kilolardan kurtulmak adına 2018 yılında start düğmesine basan Rutkay, o dönem yaptığı açıklamalarda da aceleci davranmak istemediğini dile getirdi. Çocukların büyüme ve emzirme dönemi olduğundan dolayı yavaş ve kontrollü kilo vereceğini vurgulayan oyuncu, bu konuda sağlıklı kilo vermeden yana olduğunu da vurguladı.

Doğa Rutkay Kaç Yaşında? Doğa Rutkay Kimdir?

Doğa Rutkay diyeti kadar en az oyunculuğu ile konuşulan bir isimdir. Kendisi ailesinden gelen oyunculuk geleneğini devam ettiren biridir. 30 Ekim 1978 yılında Ankara’da doğmuştur. 42 yaşında olan Doğa Rutkay, babası Rutkay Aziz’in peşinden giderek tiyatro oyunculuğu yapmıştır. Aynı zamanda sunuculuk görevlerini de üstlenmiştir. Annesi ise Nuran Duru’dur ve kendisi 5 yaşındayken annesi ve babası boşanmıştır.

doga-rutkay-diyeti-sizi-soka-ugratacak
Doğa Rutkay Diyeti Sizi Şoka Uğratacak!

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olduktan kısa bir süre sonra film ve dizilerde, tiyatro oyunlarında yer almaya başladı. Birbirinden farklı Doğa Rutkay film ve tiyatroları:

 • Ölü ya da Diri
 • Güldür Güldür
 • Kral Yolu
 • Çakallarla Dans 2 Hastasıyız Dede
 • Dersimiz Atatürk
 • Aşkım Aşkım
 • Şölen
 • Avrupa Yakası
 • Bendeniz Aysel
 • Pembe Patikler
 • Her şey Aşk için
 • Çiçeği Büyütmek
 • Cumhuriyet bulunur.

Doğa Rutkay İkizleri İsimleri Nedir? Doğa Rutkay İkizleri Kaç Yaşında?

2014 yılında evlenen ve 2018 yılında hamilelik haberi alınan Doğa Rutkay, sağlıklı bir şekilde ikiz evlatlarını dünyaya getirdi. Hatta Doğa Rukay diyeti açıklamaları kadar samimi açıklamalarda bulundu. ‘Patır kütür doğurdum’ açıklamaları ile o dönem kendisinden çokca söz ettirdi. Dünyaya getirdiği çocuklarına ise ‘Piraye’ ve ‘Rutkay Kerim’ isimlerini verdi. 2018 yılında doğan ikizler günümüzde 3 yaşındalar. Güzel oyuncu Haziran 2021 görüntüsü ile kilo vermek konusunda uzun süre konuşulacağa banziyor.

doga-rutkay-diyeti-sizi-soka-ugratacak

Şeyda Coşkun son zamanlarda ünlülerin başvurduğu ve sağlıklı kilo vermek adına danıştıkları isimler arasında yer alıyor. Yaşam koçu olarak kendini adlandıran Coşkun, farklı detoks ve diyet tariflerini kişiler için sunuyor. Şeyda Coşkun Diyeti ile 1 Haftada Sağlıklı Kilo Vermek Artık Çok Kolay yazımıza bakarak bu konuda sizlerde fikir sahibi olabilirsiniz.

 

 

Yoruma kapalı.