Doğal Güzellik Sırları

Günümüzde 7’den 70’e her kadının güzelliğine, bakımına dikkat etmeleri alışkanlık haline gelmiştir. Güzellik salonları, kuaförler, cilt bakım merkezleri de bayanların en çok uğradığı mekanlar haline gelmiştir. Bu mekanlara tonlarca para harcamak yerine hem paranızdan hem de zamandan tasarruf etmeniz için doğal olarak hazırlayabileceğiniz püf noktalar bulunmaktadır.

Bayanların öğreneceği güzellik sırları ile başka bir kuaföre, cilt bakım uzmanına gitmeden evde hazırlayabileceğiniz kendinizi hem daha iyi tanımış olacak hem de tonlarca parayı etrafa saçmak zorunda kalmayacaksınız.

Güzelliğiniz İçin Öncelikle Zihinde Bir Vücut Elde Etmelisiniz
Bayanlar için vücudun genelinde pürüzsüz ve narin olması önemli bir yer arz etmektedir. Bundan dolayı da vücudunuz da en çok istenmeyen olaylardan biri de selülittir. Selülit yumrularından kurtulabilmek için bölge de kan dolaşımı hızlandırılmalıdır. Bundan dolayı banyoya girmeden önce selülit olan bölge iyice fırçalanması gerekmektedir.

Sağlıklı bir vücuda sahip olduğunuz da vücudunuz geri kalan yerleri de olduğundan daha güzel bir görünüm elde edeceksiniz. Bundan dolayı banyoya girdiğiniz zaman stresli bir şekilde banyonuzu yapmayın. Tadını çıkarın ve rahatlayın. Banyodan çıktıktan sonra nemlendirici ile vücudunuzu nemlendirmelisiniz. Duş sırasında ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bölgelerden birisi ise ayak topukları, dirsek ve dizlerdir. Bu bölgeleri de sıcak su altında iyi ovalayın ve yumuşatın.

Doğal Güzellik Sırları
– Cilt bakımınızı her zaman doğal ürünlerle yapmanız gerekmektedir.

– Duştan çıktığınız zaman, vücudunuza hindistan cevizi yağı sürerek cildinizin olması gerken nemliliğini koruyabilirsiniz.

– Yağlı bir cilde sahipseniz kil maskesi uygulayarak yağ oranını dengeleyebilir ve siyah nokta oluşumunu da önleyebilirsiniz.

– Kuru bir cilde sahipseniz gece yatmadan önce cildinize kayısı çekirdeği yağı sürebilirsiniz.

– Cildinizde lekelenmeler bulunuyorsa, lekelerin bulunduğu bölgelere doğal elma sirkesi kullanarak bu lekelerden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

– Siyah noktalarınız varsa her gün düzenli olarak doğal peeling uygulayarak temizleyin. Kısa süre içerisinde siyah noktalarınızın azaldığını görebilirsiniz.

Yüz İçin Doğal Güzellik Sırları
Bakım yapılacak en önemli yer ise yüzümüzdür. Yüzümüzde sivilce, leke ya da siyah nokta gördüğümüz zaman moralimiz hemen bozulur. Bayanların pürüzsüz ve tertemiz bir yüze sahip olmaları güzellik bakımından çok önemlidir.

Yüzü temizlemek için öncelikle temizleme sütü ile başlanmalıdır. Bir yüz temizleme sütü alın ve yüzünüze doğru masaj yapar şekilde uygulamalısınız. Daha sonrasında yüzünüzü durulayınız. En önemli nokta ise kan dolaşımını hızlandırabilmektir. Aromaterapik denilen esansı ılık suya dökerek temiz bir bez ile ıslatıp yüzünüze sürün. 4 – 5 defa bu uygulamayı yaptığınız takdirde kan dolaşımınız hızlanmış olacaktır.

Yüzünüze yapacağınız aydınlatma ve temizleme işlemlerinde düzenli bir şekilde peeling yapmaya dikkat etmelisiniz. Uygulama sonrasında yüzünüzü bol su ile yıkamalısınız. Kil özlü maskeler gözeneklerin açılması ve cildin aydınlanmasında yardımcı olacaktır. Su bazlı maskelerle cildin nemlenmesine fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Canlı ve Kusursuz Saçlara Sahip Olabilmek
Bayanların en önemli noktalarından biri de saçlarıdır. Vücudun süsü gibi olan saçlar parlak ve sağlıklı olmalıdır. Saç boyanız eğer kalitesiz ve kimyasal içerikleri fazlaysa saçın doğallığını ve sağlığını tamamen bozar. Bu konuda seçim yaparken çok dikkat etmelisiniz.

Saçınıza boya yapacağınız zaman, saç diplerinize ve kulak çevrenize vazelin sürün. Vazelin boya lekesinin kalmamasını sağlayacaktır. Boyanızı yaparken bir bütün şeklinde değil de parçaları ayırdıktan sonra başlamanızı tavsiye ederiz. Uygulama aşaması bitiminden sonra durulayarak boyalı saçlar için tercih ettiğiniz şampuanı kullanın.

Yoruma kapalı.