Dondurma Kilo Aldırır Mı?

Sağlıklı Keyif Dondurma

Yaz aylarının olmazsa olmazı dondurmalar kilo almak isteyenlerin sıkça dondurma kilo aldırır mı sorusuyla karşı karşıya. Bu konuya uzmanlar neler diyor, dondurma kilo aldırır mı aldırmaz mı bu konuya birlikte değinmemiz gerekmektedir. İşte bu şekilde gerçekten de konuya net bir şekilde açıklık getirmemiz mümkün hale gelecektir.

Dondurmanın Kısa Tarihi

Dondurma tarihte ilk kez Roma Dönemi’nde karşımıza çıkar. Erken Roma İmparatorluğu zamanında özellikle soyluların günlük hayatta sıkça tükettikleri damak tatlarından birisi olan dondurmalar asırlardan beri ağzımızın tadı olmaya devam ediyor.

Ülkemizde ise dondurma denildiği zaman kuşkusuz Kahramanmaraş ilinin Maraş dondurması dikkat çekmektedir. Bu yönüyle dondurma kilo aldırır mı açısından her anlamda önem teşkil etmeye devam ederek karşımıza çıkıyor.

Dondurma Çeşitleri

Şimdi de piyasada sıkça görülen dondurma türleri hakkında bilgi vermek gerekiyor. Sıklıkla dondurma türleri arasında kakaolu, çikolatalı, karamelli, vanilyalı, muzlu, çilekli, ahududulu, böğürtlenli, fıstıklı ve de cevizli dondurmalar en çok tüketilenleri arasındaki yerini korumaya devam ediyor.

İşte ortada duran tüm bu yaklaşımlar esas alınacak olunursa her yönüyle dondurmaların gerçekten de tamamen sıra dışı yaklaşımlara bağlı olarak karşımızdaki yerini korumaya devam ettiğini her açıdan söylememiz gerekir.

Dondurma Nasıl Yapılır?

Siz de evde dondurma yaparak ev yapımı dondurmanın farkına varabilirsiniz. Bunun dondurmanın nasıl yapıldığına ilişkin olarak hangi malzemelerin kullanıldığı, yapılış şekli hakkında tüm detaylarıyla birlikte gerçekten de ayrıntılı olarak bilgi vermemiz gerekmektedir.

Malzemeler

– 1 lt süt

– 2 adet yumurta

– 1 paket vanilya

– 6 kaşık tatlandırıcı (sakkarin)

– 1 tatlı kaşığı sahlep

Hazırlanışı

Sütü kısık ateşte kaynatmaya bırakırken sahlep ve yumurtayı da blenderda çırpın. Daha sonra kaynamış olan süte bu karışımı ilave edin. Soğumasını bekledikten sonra buzdolabında soğumaya bırakın. Dondurma afiyetle yenmeye hazır.

Kalorisi

Bir külah dondurma ortalama olarak 100 kaloridir. Bu nedenle dondurma kilo aldırır mı yönünden özellikle bol şekerli olmasını dikkate alacak olursak kilo almaya yardımcı olacağını söylememiz gerekmektedir. Bu nedenle dondurma kilo almak isteyenlerin en zevkli damak tadı olacaktır.

Yoruma kapalı.