Ece Mumay Kimdir? Ece Mumay Nereli?

Ece Mumay Kimdir? Ece Mumay Boyu Kaç?

Son dönemlerin en iyi çıkış yapan genç şarkıcısı Ece Mumay kimdir? Ece Mumay kaç yaşında? Müzik dünyasında son zamanlarda genç ve yeni isimlerin ortaya çıkması listeleri alt üst etmiş durumdadır. Genç şarkıcıların, gençlere daha yakın kültürde şarkılar sunması ve güzel kliplerle bunu süslemesi şarkılarının milyonlar dinlenmesine sebep oluyor. Ece Mumay da başta gençler olmak üzere her yaştan bireyin dinleyebileceği şarkılar yapmaya devam ediyor.

YouTube video

Ece Mumay, yaklaşık 3-4 senedir profesyonel olarak müzik dünyasına giriş yapmış ve listeleri sallamıştır. İlk şarkısı Galaksi ile üç ay içerisinde 75 milyon tıklama/görüntülenme alan şarkıcının çocukluktan itibaren müziğe ilgisi olduğu görülüyor. Verdiği röportajlarda ise müziğe karşı ilgisini farklı açılardan ele almakla birlikte yolun çok daha başında olup farklı projelerle ilerleyen günlerde dinleyicinin önüne çıkmaya hazırlanıyor.

Ece Mumay Kimdir? Ece Mumay Hakkında Bilgiler

Galaksi şarkısı ile tanınan güzel şarkıcı hakkında merak edilenleri de beraberinde getirerek Ece Mumay kimdir sorularının ortaya çıkmasına sebep oldu. Ece Mumay, 12 Ağustos tarihinde İstanbul ilinde gözlerini açmıştır. Zorunlu eğitimlerini tamamladıktan sonra üniversitede konservatuar sınavlarına girerek başarı ile kazanmış ve İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuar öğrencisi olmuştur. İlk üç yıl kemençe son sene içerisinde ise gitar üzerinde eğitimler almıştır.

1- Ece Mumay Kaç Yaşında? Ece Mumay Hangi Burç?

12 Ağustos 1998 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 23 yaşında olan genç ve başarılı şarkıcı aynı zamanda Aslan burcudur. Aslan kadını olarak özelliklerini yansıtıp yansıtmadığı konusunda net bir bilgi kendisi de paylaşmasa bile oldukça hareketli ve canlı bir kişiliğe sahiptir. Verdiği bir röportaj esnasında da ‘Beni sürekli gülerken, eğlenceli ve kıpır kıpır görürsünüz. Modumun düşük olduğu zaman yok denecek kadar azdır.’ demiştir.

2- Ece Mumay Kimdir, Boyu Kaç? Ece Mumay Kaç Kilo?

ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli
Ece Mumay Kimdir? Ece Mumay Nereli?

Çektiği kliplerde güzel duruşu ve fiziği ile en az sesi kadar dikkat çeken Mumay, fiziksel özellikleriyle de konuşulmaya devam ediyor. Ece Mumay kimdir, boyu kaç diye merak edecek olursanız genç şarkıcı 1.65 cm boyundadır. 52 kilo olarak belirtilmekle birlikte giderek zayıflayan görüntüsü ile daha fit bir görüntü elde etmeyi de başarmıştır.

3- Ece Mumay Aslen Nereli? Ece Mumay Nereli Kürt mü?

Kürt, Türk fark etmeden her toplumdan birçok dinleyicisi ve seveni bulunan Mumay, genç yaşta başarıyı yakalamıştır. İstanbul doğumlu olmasına rağmen birçok kişi tarafından Ece Mumay aslen nereli Siirt ile bağlantısı ne, Ece Mumay Siirtli mi sorusu sorulmaktadır. Her ne kadar doğum yeri farklı olsa da babasının Siirtli olduğu bilinmekle birlikte şarkıcının aslen Siirtli olduğunu söylemek doğru olacaktır.

4- Ece Mumay Annesi Kimdir? Ece Mumay Babası Kimdir?

ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli

Ece Mumay kimdir soruları kadar ailesi hakkında da meraklar giderek artmaktadır. Her ne kadar şarkıcının yıllardır sosyal medyada aktifliği bilinse de profesyonel müzik hayatına girmesi ile birlikte özel hayatına dair tavırları değişmemiştir. Ailesini magazinsel olayların dışında tutmaya çalışarak sadece işi ile gündeme gelmeye çalışan şarkıcının ailesine dair bir bilgi internet üzerinde bulunmamaktadır. Kendisi de buna yönelik açıklamalar da pek bulunmamıştır.

5- Ece Mumay Evli mi? Ece Mumay Sevgilisi Kim?

23 yaşındaki genç şarkıcı evli değildir. Aynı zamanda sosyal medyada ya da magazin önünde görüldüğü bir sevgilisi de yoktur. Tamamen kariyer odaklı ilerlediği yaşamında müzikle ilgilenmektedir. Magazin haberlerinde de müziği dışında dile getirilmemekte, anılmamaktadır.

Ece Mumay Müziğe Başlama Hikayesi

Ece Mumay aslında çok küçük yaştan itibaren müzikle iç içe olduğunu dile getiriyor. Küçük yaşlarda psikolojik sorunlar yaşadığından dolayı annesinin dikkatini farklı bir alana çekme isteği üzerine gitar kursuna kayıt oldu. Gitar çalmaya başlaması ile birlikte müziğe ilgisi giderek gelişmiştir. İlerleyen yaşlarda sosyal medyada bunun üzerine çalışmalar da yapmıştır.

ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli

Ece Mumay kimdir, şarkı dünyasına nasıl girmiştir? Kendisi her ne kadar şarkıcı olmadan önce ‘Hukuk’ okumayı düşünüyordum dese de, lise döneminde Youtube üzerinde videolar paylaşmaya başlamıştır. Hatta İrem Derici tarafından yazılan ve söylenen Kalbimin Tek Sahibine şarkısına klip çekerek ilk dikkatleri üzerine çekti. İrem Derici tarafından da takdir edilen genç şarkıcı daha sonra TRT 1 ekranlarına davet de edilmiştir.

Kısa sürede dikkat çektikten sonra tekli parçalarını yazarak ve besteleyerek yüklemeye devam etmiştir. Aynı zamnada farklı parçaları da seslendirmiştir. Videoları milyonlar izlendikten sonra profesyonel şarkı dünyasına adım atmıştır. ‘Belki Bir Gün’, ‘Vazgeç Gönül’, ‘Gitmem’, ‘Eylül’ adında single parçalar yayınlasa da asıl zirvesini ‘Galaksi‘ şarkısı ile yakalamıştır. Aktif olarak çalışmalarına ünlü şarkıcılarla düet ve single şeklinde devam etmektedir.

ece-mumay-kimdir-ece-mumay-nereli

Dönem dönem yapılan parçalar, katılım sağlanan programlar neticesinde ünlü isimler hakkında araştırmalar yapılmaktadır. Türkiye’de en çok izlenen programların başında yer alan Survivor yarışmacıları da merak konusu olmaktadır. 2021 Survivor Öykü Çelik Kimdir yazımıza bakarak güzel oyuncu hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Yoruma kapalı.